pomoc kosovu

adem_ks:
kolega, reci na svom maternjem jeziku koje si nacionalnosti i na nemackom. danke

Aber nur weil du mich so nett fragst, antworte ich dir gerne. Ist auch kein Geheimnis.
In meinem D - Personalausweis und EU-Paß in der Spalte; Nazionalität, steht ein schlichtes: deutsch

Diese Bekundung gilt ausnahmslos für alle Länder der Welt. Für meine Heimat Montenegro nur bedingt weil ich auch diese Staatsangehörigkeit besitze.

Zufrieden? ;)
 
Evo kako kosovska vlada u saradnji sa KFOR-om "pomaže" Srbima na Kosmetu.

Izgorelo više od 100 hektara šume na Kosovu
Блиц - Pre 2 sata i 33 minuta

U seriji organizovanih požara izgorelo je više od 100 hektara šume u vlasništvu Srba, što se tumači kao najnoviji vid albanskog pritiska na povratnike iz sela Poljane i Blagača u opštini Istok na Kosovu i Metohiji, saopštio je Međunarodni pres centar Koordinacionog centra u Kosovskoj Mitrovici.

Uprkos brojnim pozivima, pripadnici Kosovske policijske službe, španskog Kfora i Vatrogasne jedinice iz Istoka nisu izašli na lice mesta da spreče uništavanje srpske imovine.

Koordinator za opštinu Istok Radoš Vulić tvrdi da ti organizovani napadi očigledno imaju za cilj da srpskim povratnicima upute jasnu poruku da nisu dobrodošli na ovim prostorima.

- Ovaj najnoviji vid zastrašivanja uneo je uznemirenost među preostale Srbe koji traže od srpske države, ali i UNMIK-a i Kfora, da ih zaštiti, jer je u ovakvim uslovima nemoguće živeti - rekao Vulić.
 
monti7-krstas:
Aber nur weil du mich so nett fragst, antworte ich dir gerne. Ist auch kein Geheimnis.
In meinem D - Personalausweis und EU-Paß in der Spalte; Nazionalität, steht ein schlichtes: deutsch

Diese Bekundung gilt ausnahmslos für alle Länder der Welt. Für meine Heimat Montenegro nur bedingt weil ich auch diese Staatsangehörigkeit besitze.

Zufrieden? ;)
ja ti sa nemackim i ne stojim bas, ali... a inace pitanje je bilo" size=5] koje si nacionalnosti na maternjem i na nemackom"[/size] mada nije to ni toliko bitno ... mislim meni
 
nj@nj@:
Glup si, vidiš da je Nemac po nacionalnosti.

vidis ja tebi necu reci da si glup, ponovo su reci nesto, mozda gresim, ali puno albanaca koji zive u npr.nemackoj kazu da imaju nemacki pasos, da su drzavljani nemacke, ali po nacionalnosti su ipak albanci,to je sto se tice albanaca, a ti jos jednomprocitaj moje pitanje upuceno njemu,pa dodji sam do zakljucka,a ja mislim da ti to mozes.

Biografija:
Pored Tare rodjen. Pored Morace, Dunava i Spree skola i posa.
Mesto:
Berlin
Interesovanja:
Tales, Makijaveli, Kimono, Claudia,
Zanimanje:
jos malo
 
E vidiš ti si meni već jednom rekao, onako šiptarski podmuklo, pa nisi dobio istom merom. Ne pričam nemački ali ovo boldovano bi značilo to otprilike
Nazionalität, steht ein schlichtes: deutsch
Sem toga ovo je srpski a ne nemački forum i to što tražiš od njega (a još i ne razumeš) nije odgovor zašto se Šiptari qropecaju kad ih zoveš istim imenom kako sebe zovu, a i tema ti je glupa, pa ti vidi...
 
adem_ks:
citat iz politike

ovakvih i slicnih tekstova je bilo dosta posle '99 g. sada me interesuje da li je pomoc inace bila namenjena ugrozenima na kosovu, ili ugrozenim srbima na kosovu :?: :?:
ja sam par puta citao da je kosovska vlada davala neku pomoc ugrozenim na kosovu, a tu su bili spominjani i srbi, na zalost ne mogu da pronadjem tu ili te tvrdnje

Адеме, Адеме... твој безобразлук има узлазни тренд, па и провокаторски, али добро, нека...

Помоћ коју даје Црвени крст Србије НАМЕЊЕНА ЈЕ СВИМ ОНИМ ЉУДИМА НА КиМ КОЈИМА СУ УГРОЖЕНА ОСНОВНА ЉУДСКА ПРАВА од права на живот, слободно кретање, па на даље, помоћ је за оне који живе изоловани у модерним логорима КОЈИ СУ ВАШИХ РУКУ ДЕЛО.

Ја до сада нисам чуо да има Шиптара којима су на КиМ угрожена ова права, а знам да Шиптари и Србима и Ромима и Турцима и свим другима угрожавају сва људска права.

А овај виц да је Шиптарска привремена Влада давала неким Србима помоћ је онако ... добар црњак....
 
Nemojte brkat nacionalnost i drzavljanstvo, i Albanci su drzavljani Srbije ali nisu Srbi. Tako je i u Njemackoj. Drzavljanstvo mjenjas, ali naciju ne mere. u sluaju da nekoima slab vid...ma dzaba bre...........
 
adem_ks:
Nemojte brkat nacionalnost i drzavljanstvo, i Albanci su drzavljani Srbije ali nisu Srbi. Tako je i u Njemackoj. Drzavljanstvo mjenjas, ali naciju ne mere. u sluaju da nekoima slab vid...ma dzaba bre...........

У глупој Европи није исто.
У САД ако имаш држављанство САД онда мораш бити Американац по националности.
 
Адеме,гњавиш са том помоћи.Ако ти најјаднији твоји сународници штанцују по петнаесторо деце,и због тога живе у беди,што им не објасните да треба да воде рачуна о величини своје породице,па би онда боље живели?Прошла су ''лепа'' титова времена када се као наградуа због прављења петоро и више деце добијао стан.И нормално да Србија и већина Срба неће помагати Шиптаре,да би ширили демографску катастрофу и правили штету нама.Ако нема пара,неће бити образовања за ту децу,нити посла касније,па ћемо сви имати још већи проблем,значи криминалце и терористе којима ће бити криви они који због свог бољег живота неће да дају пара и помоћ њима.
 
evo jedan, doduse mali dokaz, da mi ipak pokusavamo pruziti ruku pomirenja ... sad nase su mogucnosti male, ali vazna je zelja, i da ona dolazi sa vrha
Zamenik predsednika Vlade Kosova, Lutfi Haziri, u svom obraćaju pred meštanima i zvaničnicima, je istakao da je trajni povratak jedan od prioriteta vlade. On se takođe zahvalio opštinskim organima i građanima Istoka za svu njihovu podršku u olakšanju pripreme i samog procesa povratka.

Projekat u vrednosti od 1 miliona evra, koji je počeo prošlog novembra, je takođe uključilo i manje radove na infrastrukturi, obnoviu električne mreže, davanje novčane pomoći za stvaranje prihoda, nameštaja i hrane, kao i drugih stvari.

Goran Andrić, koji se vratio iz Kraljeva u Srbiji, rekao je da je srećan sa novoizgrađenom domu. ”Moja deca su počela pohađati školu u obližnjem selu Osojani, a moja supruga se zaposlila u lokalnoj bibloteci". I ako je on još nije našao posao, on je optimista da će se stvari poboljšati.
 
monti7-krstas:
Aber nur weil du mich so nett fragst, antworte ich dir gerne. Ist auch kein Geheimnis.
In meinem D - Personalausweis und EU-Paß in der Spalte; Nazionalität, steht ein schlichtes: deutsch

Diese Bekundung gilt ausnahmslos für alle Länder der Welt. Für meine Heimat Montenegro nur bedingt weil ich auch diese Staatsangehörigkeit besitze.

Zufrieden? ;)

mein stolzer freund!
keine doppelte staatsangehoerigkeit in deutschland erlaubt ist!! also kurz gesagt du noch lange kein montenegrino bist! und nie ein laut gesetz werden kannst!
 
Ček, ima ljudi sa Srpskim papirima koji nisu Srbi, a u nacionalnosti im piše Albanac, Hrvat, CGorac... ali, kako da ti piše Nemačka nacionalnost??? Rođen si tamo ili si polutan?

Rade je u pravu... jedno je imati nečije papire, a biti pripadnik neke druge etničke skupine...
 
radeyugo:
mein stolzer freund!
keine doppelte staatsangehoerigkeit in deutschland erlaubt ist!! also kurz gesagt du noch lange kein montenegrino bist! und nie ein laut gesetz werden kannst!

Načelno si u pravu mein stolzer Freund. Al ima nešto što se zove: Ausnahmegenehmigung ;)
(Unter der Hinnahme der Zweistaatsbürgerschaft gewähren wir......)
Bolje je znati no imati...... :lol:

Al od toga nema na Kosovo niko pomoć.
 
Silent Bob:
Ček, ima ljudi sa Srpskim papirima koji nisu Srbi, a u nacionalnosti im piše Albanac, Hrvat, CGorac... ali, kako da ti piše Nemačka nacionalnost??? Rođen si tamo ili si polutan?

Rade je u pravu... jedno je imati nečije papire, a biti pripadnik neke druge etničke skupine...

Silent jes da je tema pomoc kosovu, al ne misliš ozbiljno da je u i jednom pasošu ili ličnoj karti izdato od EU moguće stajati neka druga nacionalnost osim one države koja ti ga je izdala?

Dvojno državljanstvo je veoma teško dobiti pogotovu kod restriktivnih njemaca ali kad ti tvoja matična država odbije dati otpust iz njene a ti ispuniš zakonske.. onda dobiješ i ono drugo koje ti opet jedino ne važi u matičnoj etc. etc.

Primi ovo ka aksiom je se ovoga radi više neću javljat ;)
 
monti7-krstas:
Silent jes da je tema pomoc kosovu, al ne misliš ozbiljno da je u i jednom pasošu ili ličnoj karti izdato od EU moguće stajati neka druga nacionalnost osim one države koja ti ga je izdala?

Dvojno državljanstvo je veoma teško dobiti pogotovu kod restriktivnih njemaca ali kad ti tvoja matična država odbije dati otpust iz njene a ti ispuniš zakonske.. onda dobiješ i ono drugo koje ti opet jedino ne važi u matičnoj etc. etc.

Primi ovo ka aksiom je se ovoga radi više neću javljat ;)

Objasni ti ti Šiptaru, on se dere, uši probi koliko se koprca za Albance...
 
nj@nj@:
Objasni ti ti Šiptaru, on se dere, uši probi koliko se koprca za Albance...
ne mora se meni nista objasnjavat, ja sta mislim to stoji "gore", ali to sto neki ne shvataju, pa ja pokusavam bezuspesno da crtam [valjda nemam talenta, ili vi ne zelite u tome da vidite "taleant"] ali... da smo mi zivi i zdravi, pa se mozda cujemo kroz par meseci ili godina [bas da upotrebim i "decenije' necu] i cisto da vidimo ko je bolji "prognozer" bio, ali onako "demokratski" ne preko nisana.
 
monti7-krstas:
Silent jes da je tema pomoc kosovu, al ne misliš ozbiljno da je u i jednom pasošu ili ličnoj karti izdato od EU moguće stajati neka druga nacionalnost osim one države koja ti ga je izdala?

Dvojno državljanstvo je veoma teško dobiti pogotovu kod restriktivnih njemaca ali kad ti tvoja matična država odbije dati otpust iz njene a ti ispuniš zakonske.. onda dobiješ i ono drugo koje ti opet jedino ne važi u matičnoj etc. etc.

Primi ovo ka aksiom je se ovoga radi više neću javljat ;)

moje je pitanje bilo prosto, evo da ga jos jednom postavim

Original postavio adem_ks
kolega, reci na svom maternjem jeziku koje si nacionalnosti i na nemackom. danke
i da dodam, uopste nije bitno da li si nemac ili crnogorac ili englez, vazno je da to sta si da kazes na maternjem i na nemackom. e sada ako ti je i maternji nemacki onda napisi isto dva puta. mada je sve ovo vec "bajato" ...
 
radeyugo:
mein stolzer freund!
keine doppelte staatsangehoerigkeit in deutschland erlaubt ist!! also kurz gesagt du noch lange kein montenegrino bist! und nie ein laut gesetz werden kannst!
Zavisi o kome se radi, za Balkance nije dozvoljeno dvojno drzavljanstvo, prvo se starog mora odrec, ali za neke druge ta pravila odstupaju, na primjer imam jarana Amerikanca koji ima i americko i njemacko drzavljanstvo.
 

Back
Top