Kako se diskonektovati u ovoj situaciji ?

  • Začetnik teme Miki Page
  • Datum pokretanja
M

Miki Page

Gost
Zanima me kako mogu da se dikonektujem sa Internet-a, jer kada kliknem desnim tasterom na dva monitora, pa onda levim izaberem Disconnect, nece da se diskonektuje, a prethodno nece da prikaze ni "Status". Imam Windows 2000, i tako se cesto desava kada se konektujem kod oba provajdera.
 
peleplay:
JEDINI PRAVI LEK JE ILI DRUGI OS ILI RESTARTUJ! (ne mmoras manijacki da pritiskas dugme na kucistu, vec mozes softverski da ga resetujes) Sto se tice izvlacenja kabla nisam siguran u to jer sam ja imao problem sa ludim modemom koji je drzao vezu i kad sam izvukao kabl.

Mozda je imao neki WI-FI chip u tom modemu i mozda kod tebe ima bezicna mreza za net pa ti drzi vezu u vazduhu :)

Covece ovo prvi put cujem, da drzi vezu kad izvuces kabl!

Da se razumemo, kad izvuces kabl, ne znaci da ga posle sekundu vratis u modem, nego ga odlozis sa strane :)

I sto se tice pucanja veze, po to se podrazumeva da se tebi oslobodi telefonska linija,
a ako je modem slogiran pa ne kapira i ne prikaze ti to na ekranu, to je vec druga stvar.

Pozdrav
 
A, ne sto se tice moje konekcije ona je sasvim vanzemaljska. Inace je koristim samo u ekstremnim uslovima na Mont Everestu, i u Africi, a ponesem moj supercompjuter nekad i na planetu dzgibigi. Fazon je bio u tome sto sve koje znam da koriste Agere modem imaju problema sa njim u XPu. (pored toga sto je zaglavljivao vezu nije dobro okretao brojeve, ali je sada proslost)
 
pretpostavljam da ti prethodno pukne scvhost (jedan program, servis u stvari). dobijes pre takvih manifestacija gresku tipa svchost.exe, abnormal program termination ili nesto slicno? ako je tako, resenje ti je verovatno da zakrpis win2000 (service pack i gomila zakrpa sa sajta), jer to je propust u operativnom sistemu. nebi bilo lose i da updatujes antivirus (ako ga nemas, nabavi ga pod hitno) i da iskeniras SVE.
 

Back
Top