Globalno zagrevanje: velika opasnost koja preti jadnoj Srbijici!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 39

Tema: Globalno zagrevanje: velika opasnost koja preti jadnoj Srbijici!

Obećava
    Učlanjen
    11.02.2007.
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Globalno zagrevanje: velika opasnost koja preti jadnoj Srbijici!

Globalno zagrevanje postaje vrlo ozbiljan problem celom covecanstvu. Sa problemima s kojima se danas suocava Srbija (Kosovo i Metohija, siptarski i islamski fundamentalizam, opste siromastvo ...) a koji svakim danom postaju sve izrazeniji, Srbija ce sa globalnim zagrevanjem biti suocena sa nedostatkom vode, hrane i drugim neophodnim potrepstinama. O tome niko ne brine niti misli u toj opusteloj Srbijici! Krstarica treba da pokrene jednu siroku akciju da se prica o tome, da ta opasnost dopre do svesti obicnog gradjana i do onih koji o toj opasnosti treba da brinu. A ja apelujem, pre svih, na mlade koji ce najvise biti pogodjeni ovom vrlo opasnom nevoljom, naucnike, profesore, nastavnike, ucitelje, medije i druge da pocnu da pricaju o tome i da delaju odmah!
    Poslednji put ažurirao/la sever.sena : 16.04.2007. u 11:35

Primećen član sunflowerv (avatar)
    Učlanjen
    30.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: Globalno zagrevanje: velika opasnost koja preti jadnoj Srbijici!

To nema baš mnogo veze sa politikom. Koga je u Srbiji briga za globalno zagrevanje, imaju oni mnogo veće probleme. Ovde je, ova samoproklamovana većina, antiglobalistički raspoložena, pa se možda nadaju da će ih sve to zaobići. Globalno zagrevanje - koga to interesuje.

Primećen član
    Učlanjen
    08.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Globalno zagrevanje: velika opasnost koja preti jadnoj Srbijici!

..mislim da Srbija nece biti nikad "zedna"...i Mi i Vi imamo vode ......samo je treba znati sacuvati i iskoristiti kao stratesku prednost pred ostalima....

Iskusan Torrente-BG (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Slazem se sa Malom

Ističe se Jevdjo (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Ako Istocni deo R.Srpske i Jugozapadni deo Srbije ostane bez vode onda nece biti ni zivota na ovoj planeti.

Domaćin JABUCHILO (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    94

lako cemo. treba samo da malo vise citamo, te da razumemo da se narazimo na kraju interglacijalnog perioda i da je u toku zapravo globalno zahladjenje kao klimatski makrotrend. u tom smislu, veru u globalno zagrevanje mozemo da prepustimo onima severnije, koji se jos uvek nadaju da ce bajkom o buducem globalnom zagrevanju resiti ili spreciti svoje sadasnje ili buduce probleme.
    batina ima dva kraja,
    k___c ima jedan kraj -
    a praznom divanu nigde kraja.

Zainteresovan član Polly Jean (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Bice guzve na Adi Ciganliji ovog leta..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.04.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio MalaKosava
    ..mislim da Srbija nece biti nikad "zedna"...i Mi i Vi imamo vode ......samo je treba znati sacuvati i iskoristiti kao stratesku prednost pred ostalima....
    Jao jao ..pa da prodajemo vodu zednim amerikancima? Mislis da bi nas pitali? mislis da bi mi ostali na ovim prostorima kad bi imali vodu a oni ne?

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

"Глобално загревање" је чиста глупост, Пројекат који је смишљен на Тависток институту и усмерен је наа застрашивање наивних.Додуше климатске промене су неоспорне, али оне су дириговане и контролисане:

http://www.haarp.alaska.edu/

сетите се само за време бомбардовања каква је грмљавина била, да ли је икада пре или после тога било тако?

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Citat Original postavio KoscheiBesmertnii
    "Глобално загревање" је чиста глупост, Пројекат који је смишљен на Тависток институту и усмерен је наа застрашивање наивних.Додуше климатске промене су неоспорне, али оне су дириговане и контролисане:

сетите се само за време бомбардовања каква је грмљавина била, да ли је икада пре или после тога било тако?
    Вала Бесмртни, сад се сетих. То је шарало од муња, а облаци густи и тамни па и кад муња севају оно мрачно ... Е сад, можда претурујем, ал чини ми се да је и онај земљотрес био необичан ...

Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

A secate li se 2000g. leto nenormalne vrucine nebo vedro i bez oblaka a munje sevaju li sevaju.Neznam za ostale delove Srbije al ovo se desavalo u Arandjelovcu.

Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Citat Original postavio Jevdjo
    A secate li se 2000g. leto nenormalne vrucine nebo vedro i bez oblaka a munje sevaju li sevaju.Neznam za ostale delove Srbije al ovo se desavalo u Arandjelovcu.
    Човече па ти си ми скоро земљак ... Свако лето сам на Букуљи - Г.Трешњевица. :wink:

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Polly Jean
    Bice guzve na Adi Ciganliji ovog leta..
    Valjalo bi da zatvore obrenovački put. Ne moš' od stoke na sunčanje da prodješ kako su parkirali...

Primećen član
    Učlanjen
    08.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

......hebe mi se ja imam apartman u Dugoj uvali u Istri....od 1.6-1.9...guzu tunkam u moru i bas me briga za sve ostalo.....naravno da sam ga jeftino kupio od jednog Srbina....dao covjek povoljno..aj da vidim sta ce sad neko da napise....

Iskusan Norma Kampl (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio MalaKosava
    ......hebe mi se ja imam apartman u Dugoj uvali u Istri....od 1.6-1.9...guzu tunkam u moru i bas me briga za sve ostalo.....naravno da sam ga jeftino kupio od jednog Srbina....dao covjek povoljno..aj da vidim sta ce sad neko da napise....
    А шта ћеш кад се буде подигао ниво мора, и све то се потопи?

Primećen član
    Učlanjen
    08.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Norma Kampl
    А шта ћеш кад се буде подигао ниво мора, и све то се потопи?
    .nista..ja sam prvi red do ceste a ima do obale uzbrdo oliti ga nizbrdo bar 30m razilke u nadomrskoj visini...tak da me to nista ne sekira....uostalom kak svima tak i meni......

Primećen član
    Učlanjen
    08.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

.platioo sam ga 52.000 onih Njemackih marona.....52m2...52 000dema.....ihaj.....dupla cijena sada.....ma divota ziva tamo.....samo muka mi je spizdio sam pred bozic moju dragu bembicu....camac ove godine neide .....

Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio Lacibg
    Човече па ти си ми скоро земљак ... Свако лето сам на Букуљи - Г.Трешњевица. :wink:
    Jel ides na pecanje na Crvenu Baru

Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Ц. Не мрдам из дворишта. Имам огромну липу и само ту уживам. Могу сатима "да блејим", ништа да не радим, кафа, сок, воће, цигаре ... А кад се "уморим", физикалишем по својо вољи, шта ми се допада.

Zainteresovan član nj@nj@ (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2006.
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio sever.sena
    Globalno zagrevanje postaje vrlo ozbiljan problem celom covecanstvu. Sa problemima s kojima se danas suocava Srbija (Kosovo i Metohija, siptarski i islamski fundamentalizam, opste siromastvo ...) a koji svakim danom postaju sve izrazeniji, Srbija ce sa globalnim zagrevanjem biti suocena sa nedostatkom vode, hrane i drugim neophodnim potrepstinama. O tome niko ne brine niti misli u toj opusteloj Srbijici! Krstarica treba da pokrene jednu siroku akciju da se prica o tome, da ta opasnost dopre do svesti obicnog gradjana i do onih koji o toj opasnosti treba da brinu. A ja apelujem, pre svih, na mlade koji ce najvise biti pogodjeni ovom vrlo opasnom nevoljom, naucnike, profesore, nastavnike, ucitelje, medije i druge da pocnu da pricaju o tome i da delaju odmah!
    Jesi gledao Al Gora pa turio ovo na politici?

Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Ц. Не мрдам из дворишта. Имам огромну липу и само ту уживам. Могу сатима "да блејим", ништа да не радим, кафа, сок, воће, цигаре ... А кад се "уморим", физикалишем по својо вољи, шта ми се допада.
    Ja sam isti takav. Imam kucu u Orascu od 97g. i mogu ti reci da nema boljeg odmora od sela.Ja nemam lipu al zato imam lozu koja takodje pravi odlicnu hladovinu.A sto se tice pecanja C. bara je raj na zemlji,ukrug brda i bukova suma a jzero iz 5 krakova.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

globalno zagrevanje je vrlo ozbiljna stvar, i ako tu negde postoje "ONI" koji to dirigiju, oni upravo zele da ti mislis da je to glupost..
    haarp program je nesto malo drugacije, a da bi u potpunosti skontao sta je, obrati paznju na razliku izmedju klime i meteoroloskih uslova

u datim uslovima - da, zasto ne bilo. uopste nije tajna da su koristili bombe za kontrolu vremena...

Вала Бесмртни, сад се сетих. То је шарало од муња, а облаци густи и тамни па и кад муња севају оно мрачно ... Е сад, можда претурујем, ал чини ми се да је и онај земљотрес био необичан ...
    vala, preterujes...
    pogotovo za taj zemljotres...

grom iz vedra neba takodje nije nesto PRETERANO neobicno, dakle, ta pojava se javlja i u drugim zemljama , ali je kod nas verovatno bila izrazenija zbog promena u mikroklimi...misim da se za to u narodu kaze: seva na sušu....
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Iskusan malamargo (avatar)
    Učlanjen
    09.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

A na Garasko jezero???

Domaćin south (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio JABUCHILO
    lako cemo. treba samo da malo vise citamo, te da razumemo da se narazimo na kraju interglacijalnog perioda i da je u toku zapravo globalno zahladjenje kao klimatski makrotrend. u tom smislu, veru u globalno zagrevanje mozemo da prepustimo onima severnije, koji se jos uvek nadaju da ce bajkom o buducem globalnom zagrevanju resiti ili spreciti svoje sadasnje ili buduce probleme.

to je to....

sve ostalo je politika za siroke mase..
    al gore & co u borbi protiv kapitalizma..
    omiljena tema za foliranje u ''starbucks'' bastama

Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio malamargo
    A na Garasko jezero???
    Idem al nevolim guzvu zato vise volim Crvenu Baru

Slične teme

1. Čovek kriv za globalno zagrevanje? Laž 21 veka
    Autor Konstantin Veliki u forumu Politika
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 27.12.2008., 10:11
  2. Radikalima na jesen preti opasnost od rascepa
    Autor systemofadown u forumu Politika
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 09.08.2008., 09:58