Bombom na novinara-nastavak

Poruka
5.892
Nije u redu da ovakva tema bude zaključana zbog, hm, recimo neprimerenih izjava...Ipak je ovo događaj koji se mora prokomentarisati, kako kome volja...

Svoj stav sam već izneo, osuđujem svaki napad na bilo koga i iz bilo kojih razloga, naročito ovakav gnusni čin, gde je bio ugrožen ne samo život novinara, već i njegove porodice. Nešto nije u redu u glavama i izvšioca i onih koji podržavaju ovakve terorističke metode.
 
Da se odmah izjasnim - svaki ovakav cin treba kazniti! Jer ionako se vec mi obicni gradjani ne osecamo sigurno u sopstvenom gradu, a zamislite tek sta bi bilo kada bi se svako na ovakav nacin obracunavao sa svojim neistomisljenicima! I, iako je svedocio u Hagu protiv svoje zemlje, i iako je spijun, definitivno sam protiv ovakvih (ne)dela.


Htela bih samo par svojih zapazanja da vam iznesem.

Moram da primetim da nigde nije navedeno - da li je on sa svojom porodicom bio u stanu u tom trenutku? Ili mozda jeste, samo ja nisam videla?

Primetila sam da je rupa od eksplozije "okrenuta" prema ulici (dakle, ne prema prozoru), kao da i nije bio cilj da eksplodira ka unutra (ka stanu).

Roletna na manjem prozoru je bila podignuta, a posto je lepo vreme - verovatno je i prozor bio otvoren. Da je neko zaista hteo da ga ubije - ubacio bi bombu U stan, ne bi je ostavljao na sims.

Dakle, pretpostavljam da se radi "samo" o zastrasivanju, ne i o pokusaju ubistva.

ILI se radi o proizvodjenju afere koja bi "prekrila" (tj. bacila u zasenak) neku drugu aferu?
Narocito i sto je dignuta opsta halabuka, cini mi se malo previse napumpana...

Usput, popularnost Vremena raste.

A evo i jos necega sto bi moglo da ide u prilog mojoj teoriji: U sinocnoj emisiji "Utisak nedelje", da li ste primetili da je bilo samo 7 predloga a 12 mesta za nazive? Da li je to Olja "morala" u poslednji cas da izbaci 5 predloga i ako jeste - jeli to zbog nekog od odgovornih na B92 ili je zbog gostovanja Kandicke? Nekako verujem da u tih (nedostajucih) 5 predloga lezi i odgovor - koju drugu aferu je neko hteo da prikrije ovom, a u tome - ZBOG KOGA su predlozi izbaceni, i odgovor - ko stoji iza ove ujdurme. Recimo, cudno mi je i to sto u Utisku nedelje nije ni pomenut onaj incident u Zagrebu (koji je pao u zaborav brze nego sto je trebalo)?

Mozda preterujem, mozda cu vam zvucati suludo ili kao teoreticar zavere, ali eto, ne mogu da se otmem utisku da tu postoji nesto sumnjivo.

Zakljucak: U SVAKOM SLUCAJU TREBA KAZNITI "BOMBASE" - bilo da se radi o stvarnom zastrasivanju, bilo da se radi o sumnjivim potezima - iz moje teorije
 
SURbel:
Da se odmah izjasnim - svaki ovakav cin treba kazniti! Jer ionako se vec mi obicni gradjani ne osecamo sigurno u sopstvenom gradu, a zamislite tek sta bi bilo kada bi se svako na ovakav nacin obracunavao sa svojim neistomisljenicima! I, iako je svedocio u Hagu protiv svoje zemlje, i iako je spijun, definitivno sam protiv ovakvih (ne)dela.


Htela bih samo par svojih zapazanja da vam iznesem.

Moram da primetim da nigde nije navedeno - da li je on sa svojom porodicom bio u stanu u tom trenutku? Ili mozda jeste, samo ja nisam videla?

Primetila sam da je rupa od eksplozije "okrenuta" prema ulici (dakle, ne prema prozoru), kao da i nije bio cilj da eksplodira ka unutra (ka stanu).

Roletna na manjem prozoru je bila podignuta, a posto je lepo vreme - verovatno je i prozor bio otvoren. Da je neko zaista hteo da ga ubije - ubacio bi bombu U stan, ne bi je ostavljao na sims.

Dakle, pretpostavljam da se radi "samo" o zastrasivanju, ne i o pokusaju ubistva.

ILI se radi o proizvodjenju afere koja bi "prekrila" (tj. bacila u zasenak) neku drugu aferu?
Narocito i sto je dignuta opsta halabuka, cini mi se malo previse napumpana...

Usput, popularnost Vremena raste.

A evo i jos necega sto bi moglo da ide u prilog mojoj teoriji: U sinocnoj emisiji "Utisak nedelje", da li ste primetili da je bilo samo 7 predloga a 12 mesta za nazive? Da li je to Olja "morala" u poslednji cas da izbaci 5 predloga i ako jeste - jeli to zbog nekog od odgovornih na B92 ili je zbog gostovanja Kandicke? Nekako verujem da u tih (nedostajucih) 5 predloga lezi i odgovor - koju drugu aferu je neko hteo da prikrije ovom, a u tome - ZBOG KOGA su predlozi izbaceni, i odgovor - ko stoji iza ove ujdurme.Recimo, cudno mi je i to sto u Utisku nedelje nije ni pomenut onaj incident u Zagrebu (koji je pao u zaborav brze nego sto je trebalo)?


Mozda preterujem, mozda cu vam zvucati suludo ili kao teoreticar zavere, ali eto, ne mogu da se otmem utisku da tu postoji nesto sumnjivo.

Zakljucak: U SVAKOM SLUCAJU TREBA KAZNITI "BOMBASE" - bilo da se radi o stvarnom zastrasivanju, bilo da se radi o sumnjivim potezima - iz moje teorije

:D :D :D
reci da se zayebavash, molim te.....
 
pazi sad ovoga....
valjda treba da dobiju onoliko koliko je predvidjeno za zastrasivanje (ili pokusaj ubistva), i valjda sud treba da odredi koliko treba da dobiju, a ne ti ovde na forumu parolom "Bitno je da teroristi dobiju makar 20 god. robije nakon ovog!"....isti si k'o radikali....
 
SURbel:
A evo i jos necega sto bi moglo da ide u prilog mojoj teoriji: U sinocnoj emisiji "Utisak nedelje", da li ste primetili da je bilo samo 7 predloga a 12 mesta za nazive? Da li je to Olja "morala" u poslednji cas da izbaci 5 predloga i ako jeste - jeli to zbog nekog od odgovornih na B92 ili je zbog gostovanja Kandicke? Nekako verujem da u tih (nedostajucih) 5 predloga lezi i odgovor - koju drugu aferu je neko hteo da prikrije ovom, a u tome - ZBOG KOGA su predlozi izbaceni, i odgovor - ko stoji iza ove ujdurme. Recimo, cudno mi je i to sto u Utisku nedelje nije ni pomenut onaj incident u Zagrebu (koji je pao u zaborav brze nego sto je trebalo)?

Mozda preterujem, mozda cu vam zvucati suludo ili kao teoreticar zavere, ali eto, ne mogu da se otmem utisku da tu postoji nesto sumnjivo.

da, veoma sumnjivo...
za one koji su spremali kokice dok su pratili emisiju

a, drugi su culi da je Olja ironisala kada je to stavila na poslednje mesto, zeleci da pokaze kako je pravljenje Vlade, koji je bio 12 predlog, na poslednjem mestu...otud 5 mega-sumnjivih praznih mesta...

sheeeesh... :lol:
 
SURbel:
Da se odmah izjasnim - svaki ovakav cin treba kazniti! Jer ionako se vec mi obicni gradjani ne osecamo sigurno u sopstvenom gradu, a zamislite tek sta bi bilo kada bi se svako na ovakav nacin obracunavao sa svojim neistomisljenicima! I, iako je svedocio u Hagu protiv svoje zemlje, i iako je spijun, definitivno sam protiv ovakvih (ne)dela.


Htela bih samo par svojih zapazanja da vam iznesem.

Moram da primetim da nigde nije navedeno - da li je on sa svojom porodicom bio u stanu u tom trenutku? Ili mozda jeste, samo ja nisam videla?

Primetila sam da je rupa od eksplozije "okrenuta" prema ulici (dakle, ne prema prozoru), kao da i nije bio cilj da eksplodira ka unutra (ka stanu).

Roletna na manjem prozoru je bila podignuta, a posto je lepo vreme - verovatno je i prozor bio otvoren. Da je neko zaista hteo da ga ubije - ubacio bi bombu U stan, ne bi je ostavljao na sims.

Bio je u stanu s suprugom, ćerka mu je došla kasnije. Prozor je bio zatvoren.
U Hagu je svedočio u tužbi protiv Miloševića, a to nemoj brkati s zemljom. A dokaze da je špijun tražio sam i u prošloj temi o ovom, tražiću opet, sve dok ne prestanete iznositi tvrdnje bez dokaza, odnosno kafanske priče i izmošljotine.
 
III opštinski sud: Dojava o bombi
16. april 2007. | 11:23 | Izvor: Beta
Beograd -- Zgrada III opštinskog suda u Beogradu evakuisana jutros zbog dojave o podmetnutoj bombi.

Kako je potvrdila zamenica predsednika tog suda Marina Dželetović, centrala suda primila je u 9.15 telefonski poziv od nepoznate osobe, koja je saopštila da je u zgradi postavljena bomba tempirana da eksplodira u 10.00.

Prema njenim rečima, odmah je došla policijska patrola sa obučenim psom, koja je naredila evakuaciju i pregledala čitavu zgradu, ali je ustanovljeno da bombe nema.

Svi zaposleni vratili su se potom na radna mesta i sud je nastavio normalan rad, rekla je Marina Dželetović.
??????????
 
Oko 200 građana blokiralo je danas na pet minuta ulicu u Beogradu zbog pokušaja ubistva novinara Vremana. Istovremeno, pomoćnik načelnika Kriminalističke policije Veljko Subašič izjavio je za B92 da traži od javnosti strpljenje i obećava da će MUP uraditi sve kako bi se što pre otkrilo ko stoji iza tog pokušaja ubistva.

"Relativno je lako bilo u proteklom periodu doći do ručne bombe, nije potrebno posebno znanje za rukovanje eksplozivima da bi se ta bomba aktivirala. Jedino je čudno što su stavljene dve bombe, profesionalac bi pretpostavio da obe neće biti aktivirane", kaže Subašić.

Petominutne blokade LDP-a

Aktivisti Liberalno-demokratske partije blokirali su na pet minuta saobraćaj na uglu ulica Kralja Milana i Kneza Miloša u Beogradu, u znak protesta zbog bombaškog napada na Dejana Anastasijevića. Povodom napada, aktivisti LDP-a su danas od 11.55 do 12 blokirali saobraćaj i u 165 opština u Srbiji u kojima ta partija ima odbore.

Predsednik LDP-a Čedomir Jovanović je u Beogradu, pred oko 200 okupljenih aktivista, simpatizera te partije i građana, rekao da je napad na Anastasijevića i njegovu porodicu napad na slobodan i normalan život u Srbiji i na pravo na slobodu i istinu.

"Ovo mora biti zemlja u kojoj ljudi imaju pravo na slobodu, a tu slobodu nam oduzimaju bombama oni koji su u Srbiji napravili najnesrećnije evropsko društvo u ovom trenutku", rekao je Jovanović.

Predsednik LDP-a je naglasio da političke i ideološke razlike pred bombama postaju drugorazredne i da Srbija ne sme biti zemlja u kojoj će se ljudi ubijati kao u prošlosti.

Ističući da u ovom trenutku čitava Srbija stoji, Jovanović je naveo da napad na Anastasijevića nije izolovan problem i da se preko toga ne sme preliziti kao do sada.

"Uprkos svim naporima policije, mi moramo politički delovati kako bi ukazali na sve one štetne posledice sistema vrednosti koje je u ovom društvu nadživelo Slobodana Miloševića i užasnih devedestih, kojih ne možemo da se oslobodimo ni sedam godina nakon 5. oktobra", ocenio je on.

"Podseća na devedesete"

Potpredsednica G17 plus Ivana Dulić-Marković kaže da učestali napadi na novinare i na sve koji misle drugačije podsećaju na atmosferu iz devedesetih godina.

"Takva atmosfera odgovara svima koji su uživali u neodgovornosti i neradu i koji su vladali devedesetih godina. Čitava ta atmosfera podseća me na onu iz devedesetih i plašim se da posledice ne budu kao što su tada bile", rekla je Ivana Dulić-Marković za novosadski Građanski list.

I Savez vojvodanskih Madara osudio je napad na novinara Anastasijevića.

"I ovaj slučaj dokazuje da nas politička nestabilnost u Srbiji vraća u vremena za koja smo mislili da su zauvek prošla", navodi se u saopštenju te stranke.

SVM je upitala "dokle Demokratska stranka, Demokratska stranka Srbije i G17 plus, tri najjače stanke koje smatraju sebe demokratskim", žele da se "igraju sudbinom miliona ljudi i budućnošću naše zemlje".

Vojvođanski ombudsman osudio napade

Vojvođanski ombudsman Petar Teofilović najoštrije je osudio napad na novinara Dejana Anastasijevića i pretnje novinaru Bete Dinku Gruhonjiću.

Teofilović je u saopštenju za javnost ocenio da pretnje i napadi predstavljaju jedan od najdrastičnijih oblika kršenja prava na slobodu izražavanja. "Pošto je sloboda medija u osnovi svakog demokratskog društva, pokušaji ograničavanja njihove društvene funkcije napadom na novinare takođe predstavljaju i kršenje prava građana na informisanje", navodi se u saopštenju.

Pokrajinski ombudsman pozvao je nadležne organe da što pre utvrde ko su počinioci i koji su njihovi motivi i ocenio da bi oni trebalo da budu primereno kažnjeni, a javnost obaveštena o svemu tome i o merama koje će biti preduzete kako se ovakvi događaji ne bi ponavljali.
a evo jos ovaj citat "proamericke" TV sa "slugama" kapitalista koji osudjuju ovo [ne[delo
 
Jos jedna u nizu podmetacina Anastasijevica i njegove ekipe. Naravnoda je za svaku osudu napad na bilo koju licnost, a pre svega na novinarsku profesiju. Ali Anastasijevic i njegov kolega Vasic, su daleko od novinarske profesije.............

Potpuno je suludo govoriti da se ovde radi o teroristickom aktu. Gospodin Veljovic, odmah bi moraoda podnese ostavku, pokazujuci onakvo neznajne, kada je rekao da se ovde radi o terorisitckom napadu......

Mnogo laje taj Anstasijevic u poslednje vreme, i ima poptuno subjektivan pristup u svom radu. Ocigledno da se ovde radi o farbanju ociju javnosti, da bi se paznja skrenula sa nekih drugih stavri.

Gospodo iz MUP-a, prioritet VAM mora biti razbijanje i hapsenje narko mafije, koja ubija nasu omladinu, a ne nikako, otkrivanje pocinilaca ovog napada, jer ih sigurno nikada necete otkriti................
 
Anastasijevic je za svoje pisanje dobio priznnje i od specijalnih tuzilastava za organizovani kriminal i ratne zlocine zbog svojih analitickih tekstova.Ko je citao njegove tekstove video bi da on pise uglavnom o cinjenicama i konkretnim dogadjima kojimas je ili prisutvovao ranije ili za koje postoje dokazi a ne daje neke licne i subjektivne komentare.Naravno primitivnoj balkanskoj stoki koja opravdava napade na njega on smeta iz dva razloga. Prvi je sto pise o nekim stvarima koje bi oni voleli da zaborave ili ni ne saznaju u cemu inace nasi zaostali nacionalisticki primitvci nisu usamljeni jer su se slicne stvari ranije desavale i u Hrvatskoj gde su ideoloska braca nasih radikala-ustase takodje pretile i napadale njihove novinare koji su pricali o Tudjmanovim zlocinima nad Srbima i Bosnjacima, a i na Kosovu je situacija jos gora osto su oni na najnizem stepenu razvoja demokratije i pravne drzave.Drugi je razlog sto je za mozak prosecnog radikalskog glasaca vrhunski literani i novinarski domet pisanje Dragana J. Vucicevica ('stoko bezrepa" i prikljucenije) ili Isidore Bjelice pa oni Anastasijeviceve tekstove verovatni ni ne razumeju a sto ne razumeju to im je naravno i sumnjivo i onda krecu price o spijunima ,izdajnicima i slicno cime se po receptu fasistickre nemacke i staljinove Rusije od tih ljudi prave legitimne mete za raznorazne psihopate poput ovih od subote i slicnih veseljaka sa stormfronta i slicnih.
 
Drago mi je zbog njegovih priznanja. A jos vise mi je drago,. sto je priznanje dobio od Tuzilastva za ratne zlocine, verovatno od druga Vukcevica, koji je u optuznici protiv Antona Lekaja, legalizovao terorizam na KiM i ubijanje Srba, odrdivsi OVK kao vojnu formaciju, a ne teroristicku organizaciju. Toliko o drugu Vukcevicu i njegovoj strucnosti.

Ne opravdavam ni jedan zlocin, i svi oni koji su ih pocinili moraju za njih da odgovoaraju.
Ako je gospodin Anastasijevic toliko objektivan, zasto nekada ne prokomentarise Ustaske zlocine i sl..... Mnogo laje....Mnogo se pravi pametan, a o nekim stavrima nema pojma, kao i njegopv kolega Vasic... Daleko su oni od novinara.... Daleko od samostalnih novinara............
 
tales:
Ne opravdavam ni jedan zlocin, i svi oni koji su ih pocinili moraju za njih da odgovoaraju.
Ako je gospodin Anastasijevic toliko objektivan, zasto nekada ne prokomentarise Ustaske zlocine i sl.....
Pisao je Anastaijevic za vreme rata i posle njega i o Hrvatskim zlocinima poput Oluje ,Gospica i slicno kada su se dogodili.Al vidis u cemu je stvar psihopate koje su vrsile ratne zlocine i ubijale nevine ljude , a jos nisu uhvacene obivco zive u drzavi cije su nacionalnsti pa tako srpski zlocinci zive u Srbiji ,hrvatski u Hrvatskoj ,bosnjacki i albanski isto tako u njim zemljama , a posto je u ovim zemljama narod primitivna balkanska stoka plemenskih shvatanja dobar deo naroda te manijake i ubice vidi kao heroje .E sada posto u Srbiji zive psihopate i ubice nase nacionalnosti i setaju medju nama svaki dan to je problem nase drzave pa samim tim i nasih novinara, a to sto u Hrvatskoj medju njihovom decom setaju isti takvi zlocinci i ubice to je problem Hrvatske drzave i njinih novinara.
 
tales:
Jos jedna u nizu podmetacina Anastasijevica i njegove ekipe. Naravnoda je za svaku osudu napad na bilo koju licnost, a pre svega na novinarsku profesiju. Ali Anastasijevic i njegov kolega Vasic, su daleko od novinarske profesije.............
Zašto?
tales:
Potpuno je suludo govoriti da se ovde radi o teroristickom aktu. Gospodin Veljovic, odmah bi moraoda podnese ostavku, pokazujuci onakvo neznajne, kada je rekao da se ovde radi o terorisitckom napadu......
A kako bi ti to nazvao?
tales:
Gospodo iz MUP-a, prioritet VAM mora biti razbijanje i hapsenje narko mafije, koja ubija nasu omladinu, a ne nikako, otkrivanje pocinilaca ovog napada, jer ih sigurno nikada necete otkriti................
Mi ovde nismo iz MUP-a, pa ne znam zašto se nama tako obraćaš, a drugo, zašto si tako siguran da neće naći počinioce?
tales:
Drago mi je zbog njegovih priznanja. A jos vise mi je drago,. sto je priznanje dobio od Tuzilastva za ratne zlocine, verovatno od druga Vukcevica, koji je u optuznici protiv Antona Lekaja, legalizovao terorizam na KiM i ubijanje Srba, odrdivsi OVK kao vojnu formaciju, a ne teroristicku organizaciju. Toliko o drugu Vukcevicu i njegovoj strucnosti.
.
Dobro, to je tvoj stav prema tužiocu, zašto Anastasijevića pominješ tu?
 
Obersturmfuehrer:
pazi sad ovoga....
valjda treba da dobiju onoliko koliko je predvidjeno za zastrasivanje (ili pokusaj ubistva), i valjda sud treba da odredi koliko treba da dobiju, a ne ti ovde na forumu parolom "Bitno je da teroristi dobiju makar 20 god. robije nakon ovog!"....isti si k'o radikali....
Ма,они су анђелчићи,још само да их Бог пошаље у Рај!:roll:
 
nesha taxista:
Zašto?

A kako bi ti to nazvao?

Mi ovde nismo iz MUP-a, pa ne znam zašto se nama tako obraćaš, a drugo, zašto si tako siguran da neće naći počinioce?

Dobro, to je tvoj stav prema tužiocu, zašto Anastasijevića pominješ tu?

Terorizam je politički motivisan akt nasilja. U ovom slučaju, činimi se, još nije utvrđen olitički kontekst. Šta. npr. ako je tu bombu postavio čovek sa čijom se ženom Anastasisjević nalazi u nekom prisnijem odnosu, ili ako je gospodin Anastasijević narkoman, pa je malo zakasnio sa isplatom, šta ako je nekom dužan neki novac i sl. Ne treba trčati pred rudu i rano se oglašavati, kada je u pitanju kvalifikacija ovog zločina. Zašto se npr. Tužilac nije oglasio, koji je mnogo kompetentiji od policije. Policija je to uradila pre sevga, da bi eto pokazala građanima, kako će preduzeti sve potrebne mere, da bi rasvetlila ovaj slučaj.

Što se tiče Vukčevića, to ti je samo dokaz, ko vodi naše Tužilaštvo za ratne zločine, potpuno nekompetentni i neiskusni ljudi.....Onda se čak mnogi i zapitaju, kako to Tužilaštvo ia tako slabe rezultate. Okvalifikovato OVK kao vojnu formaciju i pljuvanje u lice, svima onima koji su ostavili svoje živote boreći se protiv same OVK. I tu kvalifikaciju unese u zvaničnu optužnica. Odista jadno. SAD koje su finansirale i pomagale terorizam na KiM, proglasile su OVK terorističkom organizacijom u redovnom izveštaju State of Department-a.

Meni je žao gospodina Anastasijevića i bio bih osobito srećan kada bi se ovaj slušaj rasvetlio do kraja i kada bi pčinioci bili propisano kažnjeni............
 
Архангел:
Nije u redu da ovakva tema bude zaključana zbog, hm, recimo neprimerenih izjava...Ipak je ovo događaj koji se mora prokomentarisati, kako kome volja...

Svoj stav sam već izneo, osuđujem svaki napad na bilo koga i iz bilo kojih razloga, naročito ovakav gnusni čin, gde je bio ugrožen ne samo život novinara, već i njegove porodice. Nešto nije u redu u glavama i izvšioca i onih koji podržavaju ovakve terorističke metode.

Znači ovo je DRUGI DEO?
E jbg... Može li ukratko o glavnim likovima iz prvog dela i ko je dobar a ko loš?
Ima li treći deo ako urednici opet zaključaju da se ne nadamo za džabe?
Mislim beš Pravilnik i urednika ako je nešto što će da ima toliko delova...


Rebel Soldier:
Novinara bi trebalo malo preslisati u panduraciji... mrljavio je on nesto...
Jer da je neko hteo njega da ubije... sigurno bi ga ubio... a ovo... nisu cista posla.
dsc00578.jpg

A to mu sigurno sledi ako ne odmah a ono kad narod izglasa na izborima!
Majku novinarsku istraživačku! Što ne zaradjuje za lebac ko sav ostalki svet. Jok, našo se pametan da izigrava senzNACIONALISTU! Ima ko je zadužen za tu rabotu i na budžetu je. Žderu naše pare...
 
koga je briga za izdajnika Srbije i saradnika britanske obavestajne sluzbe Dejana Anastasijevica? Mene nije sigurno.

Mislim da Srbija ima preca posla nego da po ceo dan ispituje ko to preti britanskim spijunima u Srbiji. To nek ispituju njegovi poslodavci britanski Mi-6 a nasa policija kako neko rece nek ispituje ko prodaje drogu nasoj deci.
 

Back
Top