BATINE KOJE SE PAMTE!

Trudim se da nekako potisnem te lepe uspomene......:-)Pamtim kada sam bila klinka i sa nekom decom iz ulice sam se pela na krov jedne napustene kucice u nasem kraju,a napominjem da je krov bio razrusen,odpadali su crepovi jedan deo je bio i odvaljen skroz,a mi bi smo se gore nekako popeli sedeli i pevali.I pitala mene keva par puta da li se penjem na krov.Ja naravno......MA NE MAMA,ZAR JA!?I jedno vece dok smo tako gore sedeli i pevusili naidje moj cale sa posla.Napravi se da me nije video.Kad sam dosla kuci..........he,he,od tada sam zaobilazila tu kucicu u sirokom luku.To nekako pamtim,nije me nesto sad jako tukao,ali sam to zapamtila.Inace ja sam se redovno tukla kao mala,a Boga mi i u tinejdzeskim godinama.Najvise sa bratom,sa njim sam umela da se pobijem za medalju.Pa sam imala par obracuna ovako sa strane.Kao starija mozda se desilo 2-3 puta ali imala sam pravo.Bilo je tu jos nekih slucajeva,ali o tome ne bih.Ma bila sam uvek ratoborna,bre!
 
difrent from others...:
tako kazi! a ne ono: "imala sam pravo" :):)
Pa mislim od ta ajde da kazemo 2 puta(ovo treci put je bilo samo gurkanje)imala sam pravo da napadnem prva.A jesam uvek bila ratoborna,kao mladja sam dosta dugo trenirala kik boks,nisam ja nesto agresivna,ali imam kratak fitilj........a i uvek mi je bilo vazno da umam sama da se odbranim,iako su mi tu bili i burazer i drugovi.........
 
Ne pamtim bas, da je mene neko tuko, ali pamtim kako sam ja u cetvrtom osnovne prebila jednog decka. Posle je on otisao iz naselja i presao na drugu skolu, pa smo se sreli kao srednjeskolci. Pitala sam ga, da li me se seca, ali me se nije setio. E, sad ne znam, da li nije smeo da me se seti, ili je od batina imao poremecaj secanja.


p.s.
Batine je zasluzio dobro.
 
ni ja se ne sjecam bas da sam ikad dobila batine ali se sjecam onih koje sam podijelila. inace sam se volila tuci ali samo sa muskima.nikad se nisam potuka sa djevojkom to mi je bilo ono dosadno.sjecam se jednom ja sjedim sa drugaricom u kaficu i sestra mi ulazi i place.njen bivsi momak prolazio sa novom djevojkom i poceo joj neke gluposti dobacivati vrijedati je.mene huja nabila, reko samo kad ja vidim.kad u tom njih dvoje prolaze. ja nako ljuta izletim za njima potapsam ga po ramenu i kad se okrenuo odvalim mu taku samarcinu da me je 2 dana poslje ruka bolila, mogu tek misliti kako njegovom brazu bilo. a oni taman stojali ispred jednoog velikg kafica, ljeto bilo i basta puna on je poludio al se nije usudio da mi vrati. to mi je ono bas ostalo u sjecanju.
 
Jooj, jednom sam mse tukla sa setrom krpama!!! Ama ceo dan mi neshto naredjivala- te uradi ovo, te uradi ono... (pet i po godina je starija od mene, ja sam onda imala 9-10 godina). Na kraju mi rekla da operem sudove. Onako ko iz katapulta ispalim ja :"Operi ih sama!" Ona dohvati krpu i mlatnu me po licu (bio je obichaj da posle bilo kakvog udarca, shamara t.j. ja ustanem iz svog lezeceg ili sedeceg polozaja i odradim ono shto mi se kaze- chesto je bilo tih sluchajeva, poshto nishta nisam volela da radim :lol: ). Elem ustadoh i ja, dohvatih krpu pa kad je tu pochela jedna tucha BOZE ME SAKLONI!!! Udari ona mene jednom, pa ja nju pa sve tako redom dok se tucha nije pretvorila u smeh i sestra mi priznala da moramo da igramo remi :wink:
 
Ja sam se sada setila jednih batina,koje su potekle iz igre....naime burazer i ja ostali sami kod kuce.Bili smo klinci recimo da je on imao 15,a ja 10 godina.I pocenemo mi sa rutinskom jurnjavom po kuci,golicanjem,rvanjem........tu se dohvatimo i jastuka,plisanih igracaka....i ne znam sta mi bi uhvatim ja neku drvenu figuru sa stola(koju sam inace mrzela kao dete,jer je bila ogavna)i kao da gadjam brata.On se sakrije u hodnik i ja zafrljacim tu glupost da ga gadjam i u tom trenutku baba udje u stan...i babu strefim u glavu!Posle su nas roditelji lesili na smenu.........a baka jadna imala masnicu po celu........
 
Ја не памтим ни једне батине које сам добила....ваљда нису биле нешто за памћење....
Али памтим једном кад је сестра добила батине, не сећам се зашто, али се сећам да сам и ја плакала заједно са њом....
То је све.

Тукла сам се у 7. разреду у сред учионице са најбољим другом (он је први почео)....а како сам била виша и крупнија од њега, извукао је дебљи крај....и није говорио са мном наредних неколико недеља...
 
ne bih voleo da me bilo ko pamti po batinama
a pogotovo neko ko je fizički slabiji
a pogotovo neko dete
kao klinca od četiri pet godina majka me je istukla
i priznajem da taj događaj pamtim
rekao sam joj da je ona trenutno jača ali da ću joj vratiti kad porastem
i znam da je plakala posle
trenutak slabosti
svi smo mi samo ljudi mali i nesavršeni
ne tučem, nisam se tukao i kad i ako to preostane jedini način da pokažem snagu i moć priznaću da ima jačih
 
Mene je calac pretukao na kraju prvog razreda tako zestoko da sam morao da stavljam hladne obloge na guzu...Jos samo jednom me je istukao zestoko, kada sam slomio sofersajbnu nekog automobila...Nisam 5 dana mogao da sednem normalno... :D
 
pa ja nikad nisam dobijala nesto mnogo batine,ali jedne su bile stvarno zestoke,kad je do mog prepametnog oca dosla informacija da....hm....jelte....duvam....travicu,preuko me ko vola u kupusu! ali bukvalno! imala sam mesec dana masnaju ispod okca!

inace redovno se bijem sa sestrom,i jednom me je klepila stanglom po glavi,to nikad necu zabpraviti!
 
NBG_GIRL:
pa ja nikad nisam dobijala nesto mnogo batine,ali jedne su bile stvarno zestoke,kad je do mog prepametnog oca dosla informacija da....hm....jelte....duvam....travicu,preuko me ko vola u kupusu! ali bukvalno! imala sam mesec dana masnaju ispod okca!

inace redovno se bijem sa sestrom,i jednom me je klepila stanglom po glavi,to nikad necu zabpraviti!
Pa i bio je covek u pravu.........
Salim se,da si mi cerka ne bih te tukla,nisam za batinanje dece,ali rano si pocela...
 
Ja pamtim sve batine , jer sam ih sve dobijala nepravedeno i za gluposti. Danas sam roditelj ne mogu da se nacudim glupostima koje je moj tata uzimao meni za zlo , iti ti zbog cega sam ih dobijala. A sada kad samo podignem ton na dete taj isti batinas me opominje da to ne radim.

Sve to je tako pateticno...
 

Back
Top