Предности и мане уласка у НАТО

СЛОБОДА84419

Primećen član
Banovan
Poruka
525
Да ли се нама исплати улазак у НАТО?
Не, по мом мишљењу.

Ако уђемо у НАТО морамо да

1. се одеркнемо руског оружја које је боље и/или јефтиније.
Није пожељно ни да купујемо оружје из Зап. Европе.
2. Извршимо тоталну реорганизацију која много кошта
3. Отворено се замеримо Русима и Кинезима, будућој светској суперсили.
4. Обавезу да идемо у ратове за САД, да гинемо за туђе интересе.
Већина земаља из НАТО није ишла у Ирак, али су свеједно били обележени за терористичке нападе.

Једина предност коју ја видим, то је у ствари мана.
То је заштита од спољног агресора. Нас никад и нису нападале земље које нису у НАТО или подржане од њих. Ко нам гарантује да нас суседи неће напасти и кад уђемо у НАТО? Пример су Грци и Турци. Проблем је што тада, Руси неће имати ни права ни жеље да нам помажу, то је унутрашња ствар НАТО пакта. Ситуацију ће дакле решавати САД, што сигурно неће бити у нашу корист. Можемо сто пута ући у НАТО, ми остајемо православци, мали Руси,за њих. Једино ако предлажете прелазак у католике или протестанте, то је друга ствар.

Ако мислите да у вези нечег нисам у праву, да сам превидео нешто, волео би да чујем.
 
СЛОБОДА:
Тако је, замерићемо се муслиманском свету, Русији, Кини, Индији, а ни Французи, Немци нас неће бог зна како ценити због тога.

Ako nam Zapad ne pomogne... onda nece niko. Oni nas obozavaju... Vidis da cine sve moguce ustupke samo da nas prihvate...
 
Naravno da ne treba da ulazimo u NATO, ni u JEWropsku Uniju. Posvađali bi smo se sa Muslimanima, Kinezima, Rusima i južnoameričkim zemljama i uopšte sa svim razumnim svetom, koji su vredniji prijatelji, partneri i saveznici nego prljavi zapad. Da ne govorim o tome da se zapad već raspada, Rusija je jača nego ikad, Le Pen će izvući Francusku iz NATO i EU, 70% Nemaca je na strani Rusije, još da neko normalan dođe na vlast u Nemačkoj, Židovi polako skidaju maske i ugledaće svet koliki su zlikovci itd.
 
dr.antrax:
Naravno da ne treba da ulazimo u NATO, ni u JEWropsku Uniju. Posvađali bi smo se sa Muslimanima, Kinezima, Rusima i južnoameričkim zemljama i uopšte sa svim razumnim svetom, koji su vredniji prijatelji, partneri i saveznici nego prljavi zapad. Da ne govorim o tome da se zapad već raspada, Rusija je jača nego ikad, Le Pen će izvući Francusku iz NATO i EU, 70% Nemaca je na strani Rusije, još da neko normalan dođe na vlast u Nemačkoj, Židovi polako skidaju maske i ugledaće svet koliki su zlikovci itd.

НАТО пропада, слажем се, али не бих рекао да су Немци за Русе, већ против Амера.
Тешко да ће Лепен да дође на власт, центри моћи то не дозвољавају.
 
СЛОБОДА:
НАТО пропада, слажем се, али не бих рекао да су Немци за Русе, већ против Амера.
Тешко да ће Лепен да дође на власт, центри моћи то не дозвољавају.
Jeste teško, ali ipak postoji šansa i to bolja nego pre, da Le Pen dođe na vlast.
A što se tiče Nemaca, bila je tema pre otprilike dva meseca o tome kako 70% Nemaca podržava Putinovu izjavu u kojoj je on popljuvao Amere.
 
jomini:
Propada NATO, Propada USA, propada Nemačka... Ali zato mi stojimo čvrsto na nogama...

Ljudi, neko ovo i čita... :roll:

У акцији Allied Force је учествовало 19 земаља, у Авганистану 5, у Ираку 2 а у Ирану можда само 1.
Можда је превише рећи да пропада, али да је стабилан, није.
 
dr.antrax:
U redu Kina i Nemačka, ali Japanci su đubrad najveća, oni su svoju ekonomiju izgradili na uvlačenju zapadu.

И Немачка и Кина су.Све 3 су узеле огромне кредите, као и Русија.
САД тренутно живи од враћања тих кредита, то јој покрива огромни дефицит.
У сва 4 народа влада јака амерофобија и они ће им утерати кад им ерекција достигне 100%, а не као ми са млохавим. Извињавам се на овом примитивизму, али многима ће бити јасније.
 

Back
Top