T-90 S ili Leopard 2

mislim da svi moderni ruski tenkovi prate filozofiju t-34 a to je da je lak za upotrebu,relativno jednostavan i relativno jeftin i brz za proizvodnju u odnosu na zapadne.....zapadna filozofija se bazira na kvalitetu a istocna na kvantitetu mada mislim da su rusi napravili lep odnos izmedju ova dva....ako gledamo tenk na tenk mislim da je leopard u maloj prednosti,ali ako gledamo na neki masovan rat t-90 je moj izbor.
 
Mislim da je jako nezahvalno proglasavati neki tenk boljim od drugog,kad su tenkovi poslednje generacije u pitanju.Isticu se americki M1A2SEP,ruski T-90S,izraelska Merkava mk4,britanski Chelanger2 i nemacki Leopard2A6 a mozda cak i francuski Leclerc i kineski Type-98G mogu da se umuvaju u drustvo.Svaki savrseno radi ono za sta je napravljen: ubija,i naravno da postoje razlike u vatrenoj moci,mobilnosti,zastiti..ali dok ne dodju u medjusobnu borbu sto do sada nije slucaj tesko se moze napraviti poredjenje,a i tada bi rezultat zavisio od mnogo drugih okolnosti(posada,komanda,teren,podrska pesadije,avijacije...).
U svim dosadasnjim temama slicnim ovoj sve se svodilo na "rusko g***o je bolje od americke torte" ili obrnuto,antisemitizam ili divljenje prema Izraelu kada je izraelsko oruzje u temi...,drugim recima precesto se mesaju "emocije" ili predrasude prema nacijama kada se govori o njihovom oruzju.
Licno mislim da je nemoguce odrediti koji je trenutno najbolji tenk(borbeni helikopter,lovac...).Moze se odrediti top 10 ili top 5,ali izdvojiti jedan koji bi bio "apsolutni sampion" je prakticno nemoguce u trenutnoj situaciji.
 
Ова два тенка су приближна по квалитету.
Победили би они којих би било 5% више.
Не би се сложио да Руси гаје филозофију квантитет испред квалитета, од тога су одустали 80тих.
 
jao bre slobo citaj te postove lepo.....ne kazem da su superiorni vec da su ruje napravili lep odnos izmedju cene i kvaliteta.meni su sva kopnena vozila potrosna roba koja relativno lako moze da se onsposobi pa bi bilo dobro isto tako i zameniti.e zato mislim da su zapadna vozila malo prekupa(makar za nase uslove)od ruskih.
 
mastercat:
jao bre slobo citaj te postove lepo.....ne kazem da su superiorni vec da su ruje napravili lep odnos izmedju cene i kvaliteta.meni su sva kopnena vozila potrosna roba koja relativno lako moze da se onsposobi pa bi bilo dobro isto tako i zameniti.e zato mislim da su zapadna vozila malo prekupa(makar za nase uslove)od ruskih.

Тачно. Не мора тенк има ти комфор Мајбаха.
Ако си на то мислио, онда се слажемо
 
Sukhoi:
Ууууу... па то је тек... -пусти ме да вриштим- ;)

Немој бре човече да си неозбиљан.
Ако хоћеш против њих, буди бољи од њих.
Не можеш потцењивати западну технику, као што они чине са руском.
Мислим да су обе квалитетне, али да је руска применљивија у рату.
 
СЛОБОДА:
Немој бре човече да си неозбиљан.
Ако хоћеш против њих, буди бољи од њих.
Не можеш потцењивати западну технику, као што они чине са руском.
Мислим да су обе квалитетне, али да је руска применљивија у рату.
Погрешно си ме разумео. Хтео сам да кажем да се уопште није показао онако добро као на пример... Ф-15, Ф-14, Ф-18... Баш напротив, то су одлични авиони, али овај Ф-22... шта им је то требало? :-(
 
Sukhoi:
Погрешно си ме разумео. Хтео сам да кажем да се уопште није показао онако добро као на пример... Ф-15, Ф-14, Ф-18... Баш напротив, то су одлични авиони, али овај Ф-22... шта им је то требало? :-(

Ћути бре ти, тај злобни авион са твог аватара је приморао сироте американце да праве ф22. Потрошили толике паре а још не може ни кобру да изведе.
 

Back
Top