tuzbe vojnih lica protiv drzave

Nije mi jasno kako su na tebe pali troskovi ako si dobio spor!? ...a ovde pokusavaju naplatiti taksu od onih ciji su advokati zabrljali i izgubili spor. (Neka im plate advokati, ako im se bas placa)
...a to: 'pod pretnjom prinudnog izvrsenja' je fraza, i do te naplate u praksi ne dolazi kada su sudske takse u pitanju, jedino ako se sudija bas nameri da prati tvoj slucaj. Sto se tice toga da ti nisu priznali 'siromasko pravo', kao sto rekoh- slobodna procena sudije, i na takvu odluku je mogao tvoj advokat da se zali i da insistira na tom pravu...

mozda je tako...ali ja sam dobio nalog od porezdzija iz opstine da platim taksu u roku od 7 dana,posle toga prinudno izvrsenje....a po advokatu sudsku taksu sam platio zato sto nisam dobio spor u trazenom obimu.....???? sud manje dodelio od trazenog....i ja pizdim,advokat me odrao...nisam imao iskustva....dogovor je bio da mu platim 10 %....medjutim on mi je naplatio daleko vise,uvek ima neku pricu....a i slagao me u medjuvremenu jer je tvrdio da sam oslobodjen takse...sta ces bivsi vojni tuzilac i sudija...posrecilo mu se da dere nesrecnike....
 
Aj nek mi neko kaze da li moj cale moze nekako da tuzi... 18 godina je bio na granici, kad su ovi njegovi iz Srpske Crnje tuzili, jedan kapetan mu je rekao da ne tuzi sa njima vec da ce svima bii isplacene te pare. Medjutim, oni su dobili lovu, a ovaj moj eto ode i u penziju i nista...
Mi smo tuzili vojsku jednom prilikom zato sto su mi za skolarinu isplacivali manje para, i dobili 150.000 din, to je bilo negde 2005. godine.
 
E ovako- neka prvo trazi predlogom obeštećenje van spora i to za samo par poslednjih meseci službe, ali vodeci računa da potraživanje ne bude starije od 3 godine, zbog zastarevanja... Bitno da otpočne postupak. Po isteku roka od 3 ili 6 meseci (proveri jer nisam siguran) od predloga, ili ranije ako dobije negativan odgovor, neka podnese tužbu u kojoj će, osim razlike u plati, tražiti i naknadu za nematerijalnu štetu (sastavljač tužbe neka bude maštovit i neka taj deo pametno odradi...) kojom će delimično moći da pokrije to što je zakasnio sa akcijom slušajući kapetana.
 
1. Nikome ko ne plati taksu, ista nije naplaćena
2. Po vanrednom pravnom leku štetu u ovom slučaju mora snositi država - zato je bolje potrošiti pare, nego ih ostaviti u 'sudskom depozitu' jer će ih onda neko drugi potrošiti
3. Slobodna je procena sudije da li će prihvatiti 'siromaško pravo', i naravno da će prihvatiti od većine nas 'vojnih sirotana' kad podnesemo dokaze o imovini i primanjima
4. Ja sam, možda i jedini u VS, pre tužbe vodio UP do kraja, dok su tvoji kolege advokati ODMAH išli na tužbe (samo da odmah strpaju u džep 50-100€ za pisanje podneska, ne ceneći izglede za uspešnost postupka), i zato su ih na sudu sve počistili
5. Tužilac i dalje VODI postupak, a sudija je samo zadužen za ODRŽAVANJE PROCESNE DISCIPLINE i NEMA PRAVO da se aktivno upušta u vođenje postupka predlaganjem i određivanjem veštaka i veštačenja (kao što je kolega rekao da se dogodilo), i preduzimanjem BILO KOJIH drugih radnji kojima bi se stavio na neku od strana u postupku!
Tužilac tuži (ima TERET DOKAZIVANJA i zato je 'dominus litis'-vođa postupka), branilac/tuženi se brani (može i da ćuti i da laže), a SUDIJA samo SUDI između argumenata te dve suprotstavljene strane!

Inače, ja nisam advokat i nikada to neću biti. Mnogo je humanije biti tužilac.

1. Ovaj posle tvog posta te je demantovao, i upravo ovo sto sam ja rekao, naplacena mu je i kaznena taksa! Mozda je u BG ili gde drugde sporije zbog zatrpanosti poreske uprave, ali kad tad ce doci za naplatu.
2. Kako da stetu snosi drzava, pa ona se zali nezadovoljna odlukom, znaci moze samo da dobije.
3. Nije bas skroz slobodna procena sudije, ko sto rekoh, moraju da se podnesu dokazi, a i u ZPP ima clan sta se od svega najpre ceni pri oslobodjenju, pa procitaj bas kojim redom ide.
4. E ovo ti je bas dobro. Posto sam stazirao i u sudu mogu ti reci da vecina stranaka nema pojma sta hoce, pa jos ako ode kod advokata koji su namazani, nego sta nego ce da is osisaju. Pa i kad dajes pare na pozajmicu nekome, osnovo je pravilo da sastavis bar priznanicu da bi se obezbedio koliko toliko. Tako je i sa advokatom, sve je stvar dogovora. Sve stavi na papir i da znas za sta mu dajes novac i sta ti time garantuje, do koje granice uspeh u sporu, inace nista od isplate troskova. Ako nece, ma ima drugi, bar nas ima toliko... :lol:
5. Ne vodi tuzilac postupak vec sudija, zar ti je tesko to da shvatis. Jednaka prava ko tuzilac ima i tuzenik pa po tebi bi i on mogao da vodi postupak, jer i on moze da predlaze dokaze i da se brani od tuzbe materijalnim i procesnim prigovorima. I tek kako sudija moze da izvodi i dokaze, cak i one koje stranke ne predloze, kad posumnja da se radi o zahtevu kojim stranke ne mogu slobodno raspolagati. Pa nece valjda da dosudi nesto tek tako nesto, kad na primer tuzenik prizna tuzbeni zahtev tuzioca, a obojica su u nekom dilu kako bi neko pravo "legalizovali", u sta sudija sumnja. I ovo sto si napisao da tuzenik moze da laze si pogresio, jer pricamo o parnici, a ti mislis o krivici, gde okrivljeni ima izmedju ostalog i ova prava koja si naveo. U parnici kad se izvodi dokaz saslusanjem parnicnih stranaka, tuženik jednako polaze zakletvu i upozorava se na posledice davanja laznog iskaza!

Ovo na kraju sto si rekao nista mi nije jasno, sta mislis pod tim "humanije je biti tuzilac". Jel opet brkas pojmove i mislis na krivicu?

Е sad na kraju opet mi nije jasno zasto sam ovoliko ispisao i sto se raspravljam sa tobom, jer ti su, uz svo uvazavanje, ipak laik za prava.

Aj pozzzzzzzzzzzzzzzz :)
 
E ovako- neka prvo trazi predlogom obeštećenje van spora i to za samo par poslednjih meseci službe, ali vodeci računa da potraživanje ne bude starije od 3 godine, zbog zastarevanja... Bitno da otpočne postupak. Po isteku roka od 3 ili 6 meseci (proveri jer nisam siguran) od predloga, ili ranije ako dobije negativan odgovor, neka podnese tužbu u kojoj će, osim razlike u plati, tražiti i naknadu za nematerijalnu štetu (sastavljač tužbe neka bude maštovit i neka taj deo pametno odradi...) kojom će delimično moći da pokrije to što je zakasnio sa akcijom slušajući kapetana.

:lol: pa kakvu nematerijalnu stetu da trazi? :lol:
Cak i ako izmisli neki nebulozni razlog i trazi nesto tipa 200.000 dinara po tom osnovu, za toliko mu se povecava tuzbeni zahtev, odnosno troskovi postupka, pa jos ako u celosti izgubi... Mada ko sto ti rece ako ode kod nekog "mastovitog advokata" kod koga sve moze ima da mu sastavi samo tako, sto si ga ti uostalom i savetovao :lol:

Pozzzzzzzzzzzzz
 
Jao,jao,jao! to što je neko PRAVNIK i zna par latinskih citata, ne znači da je bogom dan da svakog 'nepravnika' naziva 'laikom'!
1. kakva 'kaznena taksa' ako je čovek dobio spor!?
2.po Ustavu država snosi svaku štetu koju učini državni organ (ovde: sud)
+
Član 6. Zakona o sudijama:
'Za štetu koju prouzrokuje sudija nesavesnim ili nepravilnim radom, odgovara Republika Srbija'
Dakle, ako naplatite pare, TROŠITE IH, kakav sudski depozit vas spopao!?
3.slažem se da se zna šta se i kojim redom ceni, ali tu procenu ipak slobodno vrši sudija u konkretnom slučaju
4.'advokati', 'namazani', 'ošišaju'... 3 KLJUČNE REČI! Hoćeš da kažeš da su SVI advokati 'namazani', da niko od mojih kolega 'ne zna šta hoće'... i da će zato SVI (osim mene 'laika za pravo') da izgube spor u vezi naših plata!???
5.već sam objasnio kako i zašto tužilac vodi postupak, mislim da je to jasno. TEK ako tuženi podnese PROTIVTUŽBU, i sudija spoji postupak, obe strane imaju jednak status što se tiče vođenja postupka. Sudija ne sme da prekorači svoja ovlašćenja koja sam naveo! Ti si na stažiranju video i takve primere, ali to nije čudno (iako je nezakonito) jer naši sudovi prihvataju kojekakve nepotpune predmete, pa se na raspravi bukvalno raspravljaju, umesto da izvode i cene dokaze. Nama i jeste problem u pravosuđu to što se sve ne završava na jednoj raspravi tako što bi sudija u pripremi suđenja odbacivao raznorazne advokatske žvrljotine, da ne bi gubio dragoceno vreme za one koji znaju šta hoće.
 
@monte32, što se tiče priznavanja tužbenog zahteva i 'legalizovanja' nekog prava- tuženi može tužiocu priznati neko pravo čak i kada ono nema uporište u pozitivnom materijalnom pravu, a sud takvo priznanje prihvata i donosi odgovarajuću presudu pri tome ne vodeći računa o primeni materijalnog prava, kao ni o bilo kojim drugim činjenicama, već samo o eventualnim nedozvoljenim raspolaganjima.
Sud nije u tutorskom odnosu sa strankom (tuženom) pa da je ograničava u priznanju...
Jedino ograničenje je to da tuženi naknadno ima ograničenu mogućnost da takvu presudu pobija...
 
Jao,jao,jao! to što je neko PRAVNIK i zna par latinskih citata, ne znači da je bogom dan da svakog 'nepravnika' naziva 'laikom'!
1. kakva 'kaznena taksa' ako je čovek dobio spor!?
2.po Ustavu država snosi svaku štetu koju učini državni organ (ovde: sud)
+
Član 6. Zakona o sudijama:
'Za štetu koju prouzrokuje sudija nesavesnim ili nepravilnim radom, odgovara Republika Srbija'
Dakle, ako naplatite pare, TROŠITE IH, kakav sudski depozit vas spopao!?
3.slažem se da se zna šta se i kojim redom ceni, ali tu procenu ipak slobodno vrši sudija u konkretnom slučaju
4.'advokati', 'namazani', 'ošišaju'... 3 KLJUČNE REČI! Hoćeš da kažeš da su SVI advokati 'namazani', da niko od mojih kolega 'ne zna šta hoće'... i da će zato SVI (osim mene 'laika za pravo') da izgube spor u vezi naših plata!???
5.već sam objasnio kako i zašto tužilac vodi postupak, mislim da je to jasno. TEK ako tuženi podnese PROTIVTUŽBU, i sudija spoji postupak, obe strane imaju jednak status što se tiče vođenja postupka. Sudija ne sme da prekorači svoja ovlašćenja koja sam naveo! Ti si na stažiranju video i takve primere, ali to nije čudno (iako je nezakonito) jer naši sudovi prihvataju kojekakve nepotpune predmete, pa se na raspravi bukvalno raspravljaju, umesto da izvode i cene dokaze. Nama i jeste problem u pravosuđu to što se sve ne završava na jednoj raspravi tako što bi sudija u pripremi suđenja odbacivao raznorazne advokatske žvrljotine, da ne bi gubio dragoceno vreme za one koji znaju šta hoće.

Najpre ja nisam samo pravnik koji zna par latinskih citata, nego pored toga sto sa diplomirao na pravima, stazirao sam i polozio pravosdni ispit, al sve to svakako ne mozes da cenis ti koji si laik za prava. Jednostavno nisi pozvan za to.
Upravo i jeste ovakva situacija u drustvu da na svakom mestu gde se odlucuje mozes videti ljude neobrazovane ili obrazovane ali ne za ono sto rade. I ti vidim nisi pravnik al si uporan da se raspravljas u pravima, pre nego sto ces otici da zasita potrazis strucnu pomoc.
1. Ovde ne znas o cemu govoris. Tuzilac je uvek duzan da plati troskove takse i predujmi sve troskove za izvodjenje dokaza koje on predlozi. Dakle, nema veze ko je dobio/izgubio spor. Tuzilac uvek placa taksu na tuzbu, a tuzenik taksu na odgovor na tuzbu. Tek se na kraju prevaljuju troskovi na stranu koja izgubi, al ko to rekoh to je na kraju. Kad podneses tuzbu ti si duzan u roku od 8 dana od kad ti sud dostavi nalog za placanje takse isti da platis, ti i samo ti!
2. Koliko znam zauzet je stav u VSS, da se tuzba protiv sudija po osnovu nepravilnog i nesavesnog rada odbacije kao nedozvoljena. Znam sigurno da je bio jedan takav dopis iz VSS, a danas kako je zaista ne znam. Dakle tuzena moze biti samo drzava, a ne i sudija.
3. Ovo vise ne mogu da objasnjavam, imas ZPP.
Koliko sam ja ovde citao nije bilo reci o parama koje su dobijene nakon spora sa drzavom zbog loseg rada sudije, vec zato sto je pravobranilac ulozio pravne lekove na odluke kojima je drzava izgubila, povodom pravilnih isplata zarada za vojna lica. Kako si ti ovde upleo sudije i njihov los rad nije mi jasno.
4. Ako ponovo procitas moj post u vezi ovoga svakome je tacno jasno sta sam mislio i izrekao, tako da ovaj tvoj komentar moze da se protumaci jedino kao zlonameran, ako si uspeo da izvuces ovakve zakljucke kao sto si napisao.
5. Kаkvi su to "nepotpuni predmeti", to je izraz koji prvi put cujem. Parnica je secificna po tome sto sudija po pravilu "mora" da izvede sve dokaze koje stranke predloze. Ima tu deo predloga koje treba odbiti, al bi se iznenadio koliko se odluka ukine u 2. stepenu upravo zbog ovoga (osim ako nije spor male vrednosti). I naravno da nije sve tako jednostavno ko sto ti zamisljas da se sve zavrsi na jednom rocistu. Sve je sucaj od predmeta do predmeta, od sudije do sudije. Na primer neki sudija koji je po tvojim standardima i koji bi da sto pre na prvom rocistu zavrsi predmet, moze da nanese jednako stetu kao i neki ko ce da ga razvlaci 2 godine.

See ya :)
 
@monte32, što se tiče priznavanja tužbenog zahteva i 'legalizovanja' nekog prava- tuženi može tužiocu priznati neko pravo čak i kada ono nema uporište u pozitivnom materijalnom pravu, a sud takvo priznanje prihvata i donosi odgovarajuću presudu pri tome ne vodeći računa o primeni materijalnog prava, kao ni o bilo kojim drugim činjenicama, već samo o eventualnim nedozvoljenim raspolaganjima.
Sud nije u tutorskom odnosu sa strankom (tuženom) pa da je ograničava u priznanju...
Jedino ograničenje je to da tuženi naknadno ima ograničenu mogućnost da takvu presudu pobija...

Ajde sad lepo pricitaj sta sam ja napisao pa mi reci zasto ponavljas moje reci. Izvodice dokaze ako sumnja da se radi o zahtevima kojim stranke ne mogu slobodno raspolagati, samo sto si ti naveo da su u pitanju "nedozvoljenа raspolaganjа" sto je jedno te isto.
 
Ne, ti si rekao da nije moguće priznati tužbeni zahtev!
'nepotpun predmet' je tužba: 'moj klijent traži pare. predlažem da sud donese presudu u njegovu korist. na raspravi ćemo priložiti dokaze.' ...i naši sudovi takve žvrljotine prihvataju i upuštaju se u rešavanje, umesto da to pocepaju i advokata pošalju u osnovnu školu.
Tužba MORA biti POTPUNA, i da nema šta puno da se priča, nego da sudija na prvom i jedinom ročištu donese odluku. Sve ostalo je opstrukcija!
Ako se iz tužbe i odgovora na tužbu ne može presuditi (nakon izvođenja dokaza navedenih u istima)- znači da ta tužba ili odgovor ne valjaju i treba ih odmah odbaciti. Kakvo raspravljanje, kakvi 'bakrači'!?
Meni je nedavno u žalbi na moju privremenu meru, jedan advokat napisao: 'Protivim se izdavanju privremene mere iz SVIH razloga.' i naravno da ga je okružni sud 'sabio' i potvrdio privremenu meru koju sam predložio. Naravno da neće da se zamaraju kad im takav 'čovek od struke' napiše takvu glupost...
Od 'stavova' VSS mi je muka jer se mnogi zauzimaju pod pritiskom izvršne vlasti, a u ovom slučaju sa sudijama pokazuje se teški protekcionizam unutar struke. Takav stav suspenduje Ustav!
Koji će tužilac u Srbiji da udari na kolegu i goni ga za, recimo, 'kršenje zakona od strane sudije' (ako ima osnove sumnje)? Pa neće NI JEDAN, osim ako nekog sudiju treba skloniti po političkoj liniji!
 
E ovako- neka prvo trazi predlogom obeštećenje van spora i to za samo par poslednjih meseci službe, ali vodeci računa da potraživanje ne bude starije od 3 godine, zbog zastarevanja... Bitno da otpočne postupak. Po isteku roka od 3 ili 6 meseci (proveri jer nisam siguran) od predloga, ili ranije ako dobije negativan odgovor, neka podnese tužbu u kojoj će, osim razlike u plati, tražiti i naknadu za nematerijalnu štetu (sastavljač tužbe neka bude maštovit i neka taj deo pametno odradi...) kojom će delimično moći da pokrije to što je zakasnio sa akcijom slušajući kapetana.


SS88 stvarno me mrzi da citiram šta si sve naivno pisao ovde, samo ću ti dodati oko tog roka od tri godine,

moguće je da bude i 10. godina po nekom drugom osnovu.

Uglavnom, jedna dobronamerna sugestija svima, oprezno sa ovim savetima koje samouvereno deli dotični.

Ništa lično ss88.
 
Poslednja izmena:
Znanje košta, advokata ima mnogo i nisu svi isti...

Nije mi namera da ulazim u diskusiju sa tobom oko pravnih pitanja jer jednostavno nema neke svrhe, prijavio sam neke tvoje neprimerene postove u kojima pozivaš ljude da ne plaćaju takse i ne znam šta si već sve pisao...

Nije ni bitno.

Moj dobronameran savet tebi je da budeš ipak malo oprezniji, ovde dolaze ljudi da dobiju neke informacije, ako već pišeš onda bi bilo mudro sa tvoje strane da se zadržiš samo na svom slučaju, a da kvalifikacije o pravosuđu i ostalo izbegneš.

Ako nekog savetuješ da krene u postupak sam, isto kao što i ti radiš, onda bi bilo mudro ako hoćeš da im pomogneš da staviš recimo spisak relevantih zakona, odnosno samo linkove, i da ljudi sami skinu, pa ih eventualno uputiš na neke članove tih zakona, i tako, to bi ukratko bilo mudro sa tvoje strane.

I da, iz tvojih postova se vidi da si malo "kivan" na advokate i njihovo znanje, budi uveren da kao i u svim profesijama ima dobrih i manje dobrih, da se tako izrazim, zato je pogrešno generalizovati i uzimati pravdu u svoje ruke.

Eto toliko od mene, sve što sam napisao i neke poruke prijavio nije urađeno iz zle namere, nego naprotiv, da bih ti ukazao gde možda malo ideš u krajnost.
 
Ja sam 'laik za pravo' i naravno da treba biti oprezan.
Oni koji znaju bolje i više- neka ne ćute nego da pomognu mojim kolegama da naplate zakinute plate od 1.1.2000. do 1.1.2008.!

Знаш ли да постоји и санкција за надриадвокатуру ????

Знаш ли да постоји могућност да неко незадовољан покрене тужбу против Крстарице јер је овде добио савет ????
 
Hahaha! :-)
Krivično delo 'nadripisarstvo' postoji samo ako se neko time DOKAZANO bavi ZA NOVAC I MATERIJALNU KORIST, i u većem obimu, a od nestručnog lica! (Vi 'tasteri' se čuvajte jer za vas postoje krivična dela 'KLEVETA' i 'LAŽNO PRIJAVLJIVANJE' koje ste učinili prozivajući me za 'nadripisarstvo')
Ja sam 'laik za pravo' zato što sam tako ovde prozvan, ali to ne mora značiti da je istina! :-)
Ovakvih saveta ima koliko hoćete na pravnim forumima.
Nikoga nisam poučavao da ide sam u postupak (iako svako ima na to pravo).
Kolege vojna lica VEOMA DOBRO poznaju zakone, i linkovi su im suvišni.
'Kivan' sam na advokate koji su zavlačili moje kolege i izgubili sporove.
Na podforumu 'Politika' ima pregršt kritika na državu, pravosuđe... to je jedan normalan i uobičajen kritički pogled na svet oko nas.
 
Pricao sam juce sa caletom i sa jos jednim zastavnikom u penziji koji je vec tuzio vojsku zbog plata. Njegov advokat je u BG-u i sad... rekao mu je da posto je isplaceno nekim ljudima do sad nesto (Srpska Crnja itd) da moraju svima da isplate. Samo je potrebno da pronadju nekog od tih koji su dobili lovu i da uzmu resenje od njih i da odnesu tom advokatu. Postoji i zackoljica, ovi iz Srpske Crnje jesu dobili pare (moj kucni prijatelj kapetan npr. 10000 e), no posle nekog vremena im je stiglo da vrate pare zato sto kao nije to sve nesto u redu, isplatice ih kad i ostale. Bitno da niko od njih lovu noje vratio i pojeo vuk magarca. Ali ja kontam da su to OGROMNE pare i da nema sanse da to dobijete. Mislim, nemaju love da vam naprave stanove a sad ce vam kao isplatiti 10000-20000 e svakom!?
 
SS88 stvarno me mrzi da citiram šta si sve naivno pisao ovde, samo ću ti dodati oko tog roka od tri godine,

moguće je da bude i 10. godina po nekom drugom osnovu.

Uglavnom, jedna dobronamerna sugestija svima, oprezno sa ovim savetima koje samouvereno deli dotični.

Ništa lično ss88.

A mozda i vise, po nekima cak i on pocetka vojnih skola. Kazu da su im i tamo zakidali. Pa to onda po osobi dodje, koliko, podoficir 50000 e, oficir 100000 e, a generali 1000000 e. Lupam cifre, ali mogle bi da budu tacne :D

Ne brini za savete, ne zurim ja nigde!
 
A mozda i vise, po nekima cak i on pocetka vojnih skola. Kazu da su im i tamo zakidali. Pa to onda po osobi dodje, koliko, podoficir 50000 e, oficir 100000 e, a generali 1000000 e. Lupam cifre, ali mogle bi da budu tacne :D

Ne brini za savete, ne zurim ja nigde!

Malo neozbiljno mrkela. :cool:

Ali dobro, nije mi namera da se ovde upuštam u komentarisanje, pogotovo ne sa dotičnim gospodinom ss.:lol:

Evo već je krenuo da preti, izgleda nisu samo sudije na tapetu! :hahaha:

SS88 sve najbolje u borbi za ostvarivanje svojih prava. :ok: :bye:

Čl. 342 KZ-a ti je pomenut od strane kolege, lepo je što znaš o čemu se radi, nemo odma da skačeš, da ne gubiš energiju za sudije. :lol:

A što se ovog dela tiče "Kolege vojna lica VEOMA DOBRO poznaju zakone, i linkovi su im suvišni." :super: :hahaha:
 
NAŽALOST veoma dobro poznaju!!!
Mrkela, naše pravo nije anglosaxonsko, pa da sud uvaži nečiju sličnu presudu kao precedentnu, i po automatizmu presudi isto!
Svaki slučaj se kod nas ceni pojedinačno...
To što je Republika Srbija dužna vojnim licima ogroman novac- nije problem nas tužilaca (oštećenih), i ne tiče nas se kako će doći do novca- da li kreditom, da li blokadom računa, da li prodajom državne imovine... tako da ne treba oko toga da brineš.
Karićima su pre par godina po tužbi isplatili milijardu € odjednom, nedavno dali milion $ za kafansku tuču u Americi... ima država i novca i imovine koja se može prodati!
 
@ DellNS i SS88

O kolikim se tu parama radi?

@ DellNS
Zasto mislis da sam neozbiljan? Kapetan koji je dobio lovu je dobio ugrubo 10000 e, a nema zavrsenu skolu, bio je traktorista, bio u ShRO u ratu dobio cin (znaci negde 91-92). A moj matori '81. zavrsio srednju u Sarajevu, odmah poceo da radi, zar ne mislis da vise love njemu duguju?
 
On bi da tuzi za pocetak za zakidanje na platama (koji god period bude mogao). jako je razocaran u vojsku zato sto su ga oterali u penziju! Kapetan je tuzio za vreme provedeno na granici, to mu dodje nekih 5-6 god ako se ne varam. To su ajedno tuzili svi sa njegove karaule i svi dobili.
Pazi, cak i da je tuzio za zakidanje nekog granicnog dodatka, nije mala para. A moj cale je na granici od '84 bio, pa do 2002. Uzecemo ovih dana njihovo resenje, pa cu vam skenirati i staviti ovde.
 

Back
Top