CRNA GORA&SRBIJA

Ако ћемо о аргументима, сви знамо како је настала црногорска нација: укрштањем Срба, Шиптара и Хрвата који су дошли да их покатоличе. Проблем је што су они покупили најгоре особине тих народа!Тако је ето настао црногорски измет или изрод и наравно тачно је да немамо ничег заједничког: нпр. у Срба нема крвне освете, то је типично за Шиптаре, племенска подвојеност је такође типична за Шиптаре... а ионако ћете постати део Велике Шипније, ту и припадате!!!!
Е а сада домаћи за тебе Шиптару:
Ко су у ЦГ Бјелаши а ко су Зеленаши?
 
figgy:
MALO KASNIM, ALI REFERENDUM U CG?!
BUDUCNOST I ODNOS S I CG
TAKODJE MISLJENJE O CRNOGORCIMA KOJI ODBIJAJU DA SE ZOVU SRBIMA-posto ja smatram da smo svi srbi samo iz cg-crnogorci i iz srbije -srbijanci


dobro , da li si ti svestan koliko je ovo nepotrebna tema.
ili si od ovih koji uzivaju da pokazu bratsku mrznju u svoj njenoj velicini i snazi :evil: :evil:
 
KoscheiBesmertnii:
Ако ћемо о аргументима, сви знамо како је настала црногорска нација: укрштањем Срба, Шиптара и Хрвата који су дошли да их покатоличе. Проблем је што су они покупили најгоре особине тих народа!Тако је ето настао црногорски измет или изрод и наравно тачно је да немамо ничег заједничког: нпр. у Срба нема крвне освете, то је типично за Шиптаре, племенска подвојеност је такође типична за Шиптаре... а ионако ћете постати део Велике Шипније, ту и припадате!!!!
Е а сада домаћи за тебе Шиптару:
Ко су у ЦГ Бјелаши а ко су Зеленаши?


pa iza sifre / nicka......mozes proci i sa ovakvim budalastinama....
bas bih volela da ti u oci pogledam..... :evil:
 
figgy:
JA ZIVIM U CG,INACE SAM IZ BEOGRADA...VOLIM CG MOZDA VISE NEGO SRBIJU-OVDE SAM VEC 9 GOD, ALI ME STRASNO NERVIRA TO STO SU TZV CRNOGORCI BOLJI I VISE VOLE I HRVATE I ALBANCE I MUSLIMANE/JA NEMAM NISTA PROTIV NJIH!

kako se usudjujes da na osnovu nekoliko primera , kvalifikujes vecinu :shock:
zna se ko misli ovako kako navodis.... :evil:
 
KoscheiBesmertnii:
Кад год пожелиш, дођи у Бгд, и пошаљи број тел. на ПП па се видимо!
Ко су Бјелаши а ко Зеленаши? Не знаш?

u Bgd dolazim cesto....kad god pozelim....
znam mnogo vise od tebe o pitanjima koja postavljas....zapravo znam sve :evil:
samo, da li mislis da sam do te mere besposlena da sada sa tobom pisem
i tebi dozvolim da , na moj racun :evil: nastavis u svom stilu. :roll:
 
bobanap:
u Bgd dolazim cesto....kad god pozelim....
znam mnogo vise od tebe o pitanjima koja postavljas....zapravo znam sve :evil:
samo, da li mislis da sam do te mere besposlena da sada sa tobom pisem
i tebi dozvolim da , na moj racun :evil: nastavis u svom stilu. :roll:
Не видим зашто бих требао да имам неког обзира и да штедим било кога од истине, поготово оне који склапају пактове са нашим вековним непријатељима!
Који проглашавају Поглавника Месића "почасним грађанином и... ма не могу више... далеко вам лепа кућа, идите с миром и гледајте своја посла!
Збогом!!!
 
Enfroz2891.:
Crnogorci su isfabrikovana nacija pod Brozom,kao i Boshnjaci...tada su dobili status naroda....
Ovo jednostavno nije tačno.
Enfroz2891.:
Mislim da ce Crnogorci u blizoj buducnosti debelo platiti za ovakvu odluku,kad im se Albanci namnoze ima da im prozderu teritoriju..ali to je samo njihov problem-shta su trazili to su i dobili.
Ovo je pretpostavka, za čiju ćemo tačnost tek da vidimo. Trenutno im nije tako loše, potpisali su i sporazum s EU, znači pretekoše nas, bez obzira na sve one viceve o njihovoj lenjosti.
eremita:
Ови што се данас изјашњавају као "нација" Црногорци - НАЈВИШЕ СУ СЛИЧНИ ШИПТАРИМА.
Kako si to utvrdio?
...............................................................................................................................

Hajde za početak da se naviknemo da oni postoje i da više ne živimo s njima u istoj državi. To su činjenice.Bože moj, nije smak sveta. Bar su sad čisti računi.
 
Enfroz2891.:
Crnogorci su isfabrikovana nacija pod Brozom,kao i Boshnjaci...tada su dobili status naroda....Tito je to finishitao,Milo je samo udario glanc.
Mislim da trebamo shto dalje od njih,jer se Djukanoviceva vrhushka jasno pokazala kao izrazito anti-Srpska(primanje Chekua).Bolji odnosi mozda ako dodje neka vlast koja na Srbe ne gleda kao hrvatska spoljna politika.
Mislim da ce Crnogorci u blizoj buducnosti debelo platiti za ovakvu odluku,kad im se Albanci namnoze ima da im prozderu teritoriju..ali to je samo njihov problem-shta su trazili to su i dobili.

kolicina tvog neznanja je mozda razlog da se i nasmejem slatko....ali trenutno mi je samo muka.....do povracanja.... :-D
pozdravio te Kongres u Berlinu 1878 godine....( pod brojem 27 ) :evil: :evil:
 
KoscheiBesmertnii:
Не видим зашто бих требао да имам неког обзира и да штедим било кога од истине, поготово оне који склапају пактове са нашим вековним непријатељима!
Који проглашавају Поглавника Месића "почасним грађанином и... ма не могу више... далеко вам лепа кућа, идите с миром и гледајте своја посла!
Збогом!!!

ti , nesreco, mesas dnevnu politiku....pogresnu politiku....losu politiku sa Istorijom.....
ti.........neznalice.....

off.
 
Crnogorci su bili do 1945. godine svi Srbi. Tek od 1945. godine po komunistickoj direktivi stvara se tzv crnogorska nacija sa ciljem razbijanja Srba i Srpstva.

Svi znamo da su se Njegos, Kralj Nikola, Knjaz Danilo, Sv. Petar Cetinjski svi do jednog izjasnjavali kao Srbi.

Mogu ove crnogorsko ustaske komunjare da lazu i falsifikuju koliko hoce dzabe im. Profesor Predrag Vukic sa Cetinja je skupio dokumenta tj skolska svedocanstva i krstenice iz vremena nezavisne Crne Gore , sa Cetinja gde se jasno vidi da su se svi Crnogorci tada izjasnjavali kao Srbi. Crnogorac nije nacionalna odrednica vec regionalna kao Sumadinac, Kosovac, Vojvodjanin, Bosanac, Hercegovac - a svi mi zajedno smo Srbi. Sta bi rekli sutra da se proglasi Sumadinska nacija? Glupost zar ne?


Link ka sajtu profesora Vukica gde mozete pogledati stotine svedocanstava gde se crnogorci pisu kao Srbi je sledeci:

http://www.njegos.org/vukic/
 
nesha taxista:
Ovo jednostavno nije tačno.

Ovo je pretpostavka, za čiju ćemo tačnost tek da vidimo. Trenutno im nije tako loše, potpisali su i sporazum s EU, znači pretekoše nas, bez obzira na sve one viceve o njihovoj lenjosti.

Kako si to utvrdio?
...............................................................................................................................

Hajde za početak da se naviknemo da oni postoje i da više ne živimo s njima u istoj državi. To su činjenice.Bože moj, nije smak sveta. Bar su sad čisti računi.


ti kao srpska ********* naravno d dajes podrsku crnogorskim komunjarama. Crnogorska nacija je nastala za vreme Broza a ti daj jedan dokaz ili validan dokument iz vremena nezavisne Crne Gore gde se navodi nacionalnost Crnogorac.

Sto se tice EU boli me za nju, zato ja zelim da nikad ne udjemo u EU tako da za mene to nije nikakva prednost.
 
Ajmo idemo dalje u razbijanju lazi srpskih i crnogorskih *********:

Njegos o sebi:

Ime mi je vjeroljub,
prezime mi rodoljub.
Crnu Goru, rodnu grudu
kamen paše odasvuda.
Srpski pišem i zborim,
svakom gromko govorim:
narodnost mi srbinska,
um i duša slavjanska.


To su sve nepobitne istine kao istina univerzalno poznata da su Crnogorci Srbi.

Knjaz Nikola, 12. decembar 1906. u pismu predsjedniku Skupstine Saku Petrovicu-Njegosu povodom odluke da se Narodna Skupstina
Crne Gore preimenuje u Srpsku Narodnu Skupstinu Knjazevine Crne Gore
.

Kralj Nikola Petrovic pred postrojenom Katunskom brigadom prilikom polaska na skadarski front obratio Krstu Zrnovu Popovicu pitajuci ga:

"Kako se osjecas na ovaj dan Popovicu?"

A Krsto je odgovorio:

"Bolje nego ikad, gospodaru, u slavu srpstva i za srpsku pobjedu".


Ah divna je srpska Boka
Moze Bosfor da zasrami
Na svoj zemnoj povrsini
Cime ona da se sravni?

Bez Boke bi srpstvo bilo
Ka' nevjesta bez djerdana,
Ili momak bez celenke,
Il' bez konja od megdana

Kralj Nikola Petrovic - Njegos

Poslusajte rijeci Kralja Nikole Petrovica izrecene pred pohod na Bar 1877. godine.
Iz knjige "Pedeset godina na prestolu Crne Gore 1860-1910" [Cetinje 1910] koju je priredio
Ministarski Savjet Kraljevine Crne Gore.

A na strani 69. pise i sljedece, a narocito obratiti paznju na posljednji red i rijeci
kralja Nikole:

Uzdajuci se u pomoc vjernog saveznika svijeh velikih vojskovodja, tvrdu odlucnost i
osvjestanu strategijsku aksiomu za uspjeh:smjelost, brzinu i iznenadjenje.
Knjaz Nikola zanociva na Mitrov-dan u Martinicima, a na ustavke
obreo se pod zidinama Bara, doviknuv uz put pod Sutormanom
svojoj divnoj vojsci one istorijske rijeci:
Za mnom Crnogorci - na Bar, na nas srpski Bar, na srpsko more!...

-----------

Istorijska je cinjenica da je crnogorska skupstina 1906. godine jednoglasno donela odluku da im se skupstina zove SRPSKA NARODNA SKUPSTINA CRNE GORE . Da se svi nisu smatrali Srbima tada, 1906. godine zasigurno da ne bi nikada doneli tu odluku!

Ne padajte na lazi ********* , Crnogorska nacija je vestacka nacija, nepostojeca kreirana od strane komunista sa ciljem da se uniste Srbi u Crnoj Gori!
 
bobanap:
kolicina tvog neznanja je mozda razlog da se i nasmejem slatko....ali trenutno mi je samo muka.....do povracanja.... :-D
pozdravio te Kongres u Berlinu 1878 godine....( pod brojem 27 ) :evil: :evil:
Shta nije jasno?
Da odgovorim i neshi taxisti u isto vreme...po chemu moja konstatacija nije tachna?
Postoje 3 Juznoslovenska plemena-Srbi Hrvati i Slovenci i sve ostalo na ovom prostoru samo je nastalo od njih.I u sluchaju crne gore kao nacije to nije prirodan i nezavosan proces nego silom nametnut i izveden.
Crna Gora kao regija u kojoj zive Srbi razvijala su niz vekova samostalno usled niza specifichnih objektivnih istorijskih okolnosti koje su to nametnule ALI NIKADA do pojave Broza i komunista nije bilo razlikovanja u shvatanju da su Crnogorci Srbi i da je to samo regionalna odrednica koja je vremenom dobila na tezini.To je ko da kazesh da je Zemunac nacionalnost.Tek pojavom komunizma stvoren je formalno-pravni okvir za uoblichavanje te istorijske specifichnosti srpskog naroda u veshtachki isfabrikovan samostalni etnichki identitet.
 
~Petar~:
to jeste stvar zelje. i to je stvar proste logike- pitaj crnogorca sa cetinja da li se oseca pripadnikom srpske nacije.ili makedonca. drugaciji kriterijum ne postoji, i bio bi glupost.
Pa ti mislish da je to"spontani proces"ali u uoblichavanju nacionalnog identiteta ma koje nacije nema nicheg spontanog.To jednostavno ije tachno.Nacije kao pojam nastaju veeoma ubrzano u svetu uopshte posle Francuske revolucije kao novonastali Burzoaski projekat.U vreme srednjevekovnih monarhija pojam nacije nije postojao,Nacije nisu proizvod"spontanosti".
Da ne shirimo na ostale teritorije ex-yu ali Crnogorci do pojave komunizma nikad svoj "crnogorski identitet"kao subjektivnu kategoriju identiteta nikad nisu dizali na nivo razgranichavanja od srpskog porekla i stvaranja "Crnogorske nacije".To jeste posledica komunizma jer ih je on"gurao"u tom pravcu za crnu Goru a nije za druge regije gde je isto tao moglo biti uspostavljeno,a ato pitanje "zashto se ne nisu vratli nakon pada komunizma"Pa razlog je shto je sushtinski komunizam pao u Srbiji 2000.a u Crnoj Gori josh nije.Shta je Djukanovic nego jedan od poslednjih komnunistichkih diktatora Evrope?
 
ne, ja kazem da je to proizvod kolektivne zelje. ne kazem da je spontan, to si samo ti ubacio, ne znam sto...ima tu i spontanoti, koliko ima i namere...uglavnom, nebitno.
ajde, da se zadrzimo na crnogorcima (za makedonce si resio da nisu bugari/srbi?)
i pre broza, imas istorijske fakte koji potvrdjuju da su se smatrali srbima, povezanim sa srbima, ali da su gradili i svoju posebnu nacionalnu pripadnost. po meni isto sto se deshavalo habzburgu deshavalo se i kralju nikoli. slican proces. kod ujedinjenja 1918, imas gradjanski rat u crnoj gori, ljudi koji tada vec hoce nezavisnost. to se precutkuje u nasem udzbeniku. kao i specificnost crnogorskog 'srpstva' i identiteta. a broz je fakticku vlast dobio tek '43-e.

danas je populrarno za svaki problem reci da je to zbog broza. avnoj granice...da je tito izmislio crnogorce,pa bosnjake, makedonce(sto je tek smejurija). ok...ko voli tako da misli..kul
 
nikoineko:
Glavno je ovdje da ti nemas cicnjenice a ja imam! Srbi ni nemaju cinjenice ni za sta sto rade, zato su ovoliko uspjesni!
Ti apsulutno nisi normalan.Za 10 god mozda imalo vise vi ce te biti VECI SRBI od nas samih,ali vam tada to nece vrediti.Usput odi malo na psihijatriju ,takve verovatno nisu jos videli :idea:
 
nesha taxista
Hajde za početak da se naviknemo da oni postoje i da više ne živimo s njima u istoj državi. To su činjenice.Bože moj, nije smak sveta. Bar su sad čisti računi.
nesho,nesho... ja tek sada vidim koji si ti naivac... ja sam mislio da i optimizam ima granicu, ali i to je kao i glupost bez granica, malo te opravdava uzviseni cilj, ali nemoj molim te da "postavljas" nemoguce zahteve, meni je zao tebe, jer se rezultat unapred vidi. doduse ja mislim da ces ti i dalje nastaviti svoju "borbu" ali bolje se batali corava posla, nema nade u tome... makar za jedno 30% srbije.... na zalost
 
nesha taxista:
Hajde za početak da se naviknemo da oni postoje i da više ne živimo s njima u istoj državi. To su činjenice.Bože moj, nije smak sveta. Bar su sad čisti računi.

Ја немам никакав проблем са тим да они постоје и да не живимо са њима у истој држави. Као што видиш ЈА НИСАМ ОТВОРИО ОВУ ТЕМУ - него баш један новонационални Црногорац. А ти је прочитај тему па онда мени попуј.

Мене Црногорци(по националности) уопште не интересују у животу - али интересују ме Срби из Црне Горе - НАДАМ СЕ ДА ТИ НЕМАШ ПРОБЛЕМ СА ТИМ ДА ЈЕДАН ДЕО СРПСКОГ НАРОДА ЖИВИ И У ЦРНОЈ ГОРИ И ДА МИ СРБИ ИЗ МАТИЦЕ ИМАМО ПРАВО ДА СЕ ИНТЕРЕСУЈЕМО ЗА ЊИХ И ЊИХОВ ЖИВОТ !!! 8-) Или, можда имаш исти проблем као и обер који спопада Србе који нису из Србије... :roll:
 
bobanap:
kolicina tvog neznanja je mozda razlog da se i nasmejem slatko....ali trenutno mi je samo muka.....do povracanja.... :-D
pozdravio te Kongres u Berlinu 1878 godine....( pod brojem 27 ) :evil: :evil:

...covece ti si dosadan sa tim albancima.....nadam se da ce ih uskoro biti vise od srba u cg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
..da uz ljudskost i covecnost mogu da sedim, slusam muziku i pijem kafu bilo gde u cg, bez karleuse da mi vrca dupetom u bruka maloumne srbeljske seksopacenike...svoje zemljake :-)))...za te prilike postoje javne kuce, a ne crna gora!!!!!!!!!!!!!!
 
KoscheiBesmertnii:
Ако ћемо о аргументима, сви знамо како је настала црногорска нација: укрштањем Срба, Шиптара и Хрвата који су дошли да их покатоличе. Проблем је што су они покупили најгоре особине тих народа!Тако је ето настао црногорски измет или изрод и наравно тачно је да немамо ничег заједничког: нпр. у Срба нема крвне освете, то је типично за Шиптаре, племенска подвојеност је такође типична за Шиптаре... а ионако ћете постати део Велике Шипније, ту и припадате!!!!
Е а сада домаћи за тебе Шиптару:
Ко су у ЦГ Бјелаши а ко су Зеленаши?

..nema krve osvete kod vas, nema ljubavi prema zemlji , nema nicega, par politicara vam skroji sudbinu za dva dana.......i to vekovima trpite....robovi ...robovi......gledate samo da poyebete sto sutra i neki bedak da zaradite, a decu vam hrane "skandalima" .......oskrnavljeni narodu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Back
Top