kursne liste

Kursna lista - kao sto naslov kaze, program za preuzimanje aktuelne kursne liste preko najnovijeg WEB servisa NBS.

sshot.jpg


- Preuzimanje kursne liste ONLINE
- Ucitavanje iz XML datoteka OFFLINE
- Cuvanje lista u XML formatu
- Mini konvertor valuta

Namenjen poslovnim korisnicima, kao i programerima koji nisu u mogucnosti da razviju sopstveni modul za preuzimanje podataka, tako da mogu preko ovog programa doci do aktuelne kursne liste u XML formatu (ili nekom drugom u buducnosti).

Naravno, moze se skinuti sa http://www.clickersoftware.com/kl/kursnalista.zip
 
na sajtu nbs ne postoje kursne liste za tako dalek period unazad, ali nbs sasvim sigurno ima podatke o kursnim listama i za tu godinu.
poslovne banke imaju kurseve za odredjen period unazad, u zavisnosti od banke.
takođe, postoje programi koji sadrže kursne liste, vrše revalorizaciju starih dinara, obračun zakonske zatezne kamate i slično...

pitanje je i da li te interesuje zvanicni kurs ili "crni" kurs?

ja sam konkretno za 1991. godinu nasla neke podatke na netu...
 
na sajtu nbs ne postoje kursne liste za tako dalek period unazad, ali nbs sasvim sigurno ima podatke o kursnim listama i za tu godinu.
poslovne banke imaju kurseve za odredjen period unazad, u zavisnosti od banke.
takođe, postoje programi koji sadrže kursne liste, vrše revalorizaciju starih dinara, obračun zakonske zatezne kamate i slično...

pitanje je i da li te interesuje zvanicni kurs ili "crni" kurs?

ja sam konkretno za 1991. godinu nasla neke podatke na netu...

imas telefon 011/ 324-8841 i pitaj sve ce ti reci.... ako ga nisu promenili.
 
izgleda da je svabov ipak bio u pravu...:zstidljivko:
ja sam mislila da na sajtu ne postoje podaci za tu godinu imajuci u vidu da proveru kursa uvek vrsim na ovom linku
medjutim, sasvim slucajno sam malopre pronasla, da se na odeljku statistika nalaze i podaci o zvanicnim i trzisnim kursevima od 1990. do 2000. godine
da znamo, za ubuduce... z:poz:
 

Back
Top