kakve srucnjake daju nasi fakulteti???
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: kakve srucnjake daju nasi fakulteti???

Aktivan član
    Učlanjen
    08.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano kakve srucnjake daju nasi fakulteti???

Čitam danas u novinama kako nasi svrseni studenti nemaju dovljno znanja za posao za koji su se skolovali, pa pre par meseci lik prica u emisiji kako zapravo pozivaju nazad naše mlade ljude koji su napolju zavrsili fakultete posto ovi sto su ovde zavrsili ne znaju ništa.

I sada sam ja malo zbunjen kako to da mi koji studiramo ovde i ucimo pored onoga sto nam treba za struku još gomilu nepotrebnih gluposti ne znamo da radimo svoj posao a neki tamo koji uci iskljucivo ono sto treba za struku zna da radi svoj posao.

Meni je jedini logican odgovor da su nasi mozgovi preoptereceni kolicinom nepotrebnih informacija, i da jednostavno čim nam prođe ispit nama znanje izvetri iz glave ne bi li se napravilo mesta za novi skup bespotrebnih informacija. Na zalost sa bespotrebnim izvetre i one potrebne.

Iskusan Zvezdica (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    244

Podrazumevano Re: kakve srucnjake daju nasi fakulteti???

Mislim da vecini nasih studenata nedostaje praksa, a u tome su nasi fakulteti oduvek bili slabi (cast izuzecima!) Fora je u tome sto se sada sve vise i vise traze ljudi sa iskustvom, i to ne nekim neodredjenim, vec konkretno- 3-5 godina radnog iskustva. Pa gde da nadjes naseg studenta koji je tek zavrsio a da ima iskustvo u struci?
    Mislim da bi trebalo ili a) ojacati ponudu praksi i volontiranja za studente ili b) da poslodavci malo smanje kriterijume stos e tice radnog iskustva.

Inace, mislim da su nasi strucnjaci dobro teorijski potkovani, samo anm valaj dati sansu za praktican rad.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Primećen član
    Učlanjen
    11.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Odlicno pitanje. Zavisi od pojedinca, ali kad se nekom studentu ponudi prilika da umesto iz knjige uci iz proverene skripte, malo koji ce odoleti. Skripta, po skripta...eto strucnjaka za nista.

Aktivan član dr.koki (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Ma ja ucio anatomiju iz skripte ili iz knjige isto cu da naucim. A ako ucim hirurgiju iz skripte ili iz knjige nista necu da naucim. U knjizi iz hirurgije je napisana interna medicina pa kad dodjes do pasusa LECENJE e tu pise HIRURSKO. Veoma relevantno objasnjenje za jednog studenta medicine.

Slične teme

1. kako su priznati nasi fakulteti u inostranstu?
    Autor boban2006 u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 19.08.2007., 09:12
  2. Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 17.04.2005., 19:13
  3. nasi drugovi su nasi.A mi njihovi vreli snovi
    Autor Bustura u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 05.04.2005., 21:38

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor