Najbolje potrošene pare su...

1. Van Srbije na nekom upoznavanju sveta ....ali i

za sve sto volim i sto hrani moju dusu pozitivom ....ma kako se zvalo. Danas kafa na ski stazi , sutra ko zna sta....Ne zalim pare, uostalom one i jesu za trosenje.
 
Kupovina stvari koje će se kasnije isplatiti je uvek "dobro potrošen novac", npr ulaganje u obrazovanje, kupovanje stručnih knjiga...Ali, ja bih kao pametno potrošen novac računala i stvari koje nas čine zadovoljnim, šta god to bilo - knjige, filmovi, izlasci, garderoba, kozmetika, na svim tim stvarima bih mogla da prištedim, ali bi onda bila nezadovoljna i nadrndana osoba:D, doduše nezadovoljna i nadrndana osoba sa više para :lol:
 
...meni je ušteda vremena važna :D Naizgled sitiničica, ali ....govorim o plaćanju računa u banci umesto u pošti, i o e-ankingu umesto u pošti...i o eMailu umesto u pošti...:lol:


Čudo jedno kako naš svet to ne prepoznaje kao uslugu koju treba i platiti :shock: Stalno čujem da se neko žali na troškove za Visa karticu ili provizije koje banke uzimaju za standardne mesečne obrade....


Ej ti, septembru nijedan, jel se nas sve poznajemo možda :P


KNJIŽARA! KAFANA! LILLY!
 
Kada izadjem sa malim ( 2 godine i 2 meseca) i tako setajuci naletimo na neki izlog sa traktorcicima, kamioncicima, autima i tako redom, ali lepsih od onog koji smo kupili pre dva sata manje vise . On stane pored izloga sa ovim "lepsim" autima i ne kaze nista ali vidim da mu se jedan traktor jako dopada. Ne sme da kaze nista , samo zuri u njega (jer sam mu vec kupila) a ja mu kazem oces li da ga kupimo? i on iznenadjeno plesne rucicama i kaze da da da sa najlepsim osmehom na svetu . E, te pare ne zalim.
 
Ma ja pare ne zalim.........uzivam u trosenju.Pogotovu kada ih ostavim u prodavnici cipela,parfimeriji,i slicnim ''zenskim mestima''.Ipak najvise volim detetu da kupim nesto,a u poslednje vreme budi se u meni i uspavani duh srpskog domacina......pocinjem da kupujem i stvari za kucu.........
 
Ja cim dobijem novac, gledam kako da ga se sto pre otarasim! :)
Najbolje potrosene pare su kad kupim nesto sa spiska onog ''neophodnog'' ( sto nikom nije neophodno, osim meni :) )...juce sam kupila gomila gumica za kosu...i umrla sam od srece...celo vece sam ih zagledala i isprobavala!
Ah da, kupila sam i narukvicu, koju , verovatno, nikad na ruku necu staviti, ali to nije bitno! Bitno je da je ja imam! :)
Znaci, sta god da kupim, najbolje sam potrosila novac.
Gde god da otputujem, takodje!
 
tarabica:
Kupovina stvari koje će se kasnije isplatiti je uvek "dobro potrošen novac", npr ulaganje u obrazovanje, kupovanje stručnih knjiga...Ali, ja bih kao pametno potrošen novac računala i stvari koje nas čine zadovoljnim, šta god to bilo - knjige, filmovi, izlasci, garderoba, kozmetika, na svim tim stvarima bih mogla da prištedim, ali bi onda bila nezadovoljna i nadrndana osoba:D, doduše nezadovoljna i nadrndana osoba sa više para :lol:


Slažem se u potpunosti...
 
Pa o tome ti pričam sve vreme. Ulaganje u sebe, dabome. Kafana je institucija od krucijalne važnosti za autoulaganja. Sve se u njoj ulaže u sebe, je l' tako? :D ... Drugo, sigurno si čila za silne zloupotrebe fondova raznih (tzv.) humanitarnih organizacija. Dobar deo tih para se "zloupotrebi" u kafani. Da sve nije izgubljeno, shvatiš kad vidiš radosna lica kafanskog osoblja. Onda prvo pomisliš na njihove srećne ženice, sestre studentkinje, strine, ujne, tetke, na sreću sve njihove dečice, usput i na svoju humanost. I srećan si. Ali stvarno.
 

Back
Top