Sta mislite , da li je talenat vazniji za voznju F1 ili WRC ?

borisbg:
WRC auto mnogo vise prasta greske i velike i male, nego F1 .... to je i najveca razlika.

da,verovatno zato Gronholm duze od minuta drzi oci sirom otvorene. :roll:
u reliju nema zezanja,mala nepaznja i molices se nekom bozanstvu da izvuces zivu glavu iz kola. videli smo koliko je magarac Masa gresio prosle nedelje pa je zavrsio peti samo zato sto vozi crveni bolid.
oni dripci u F1 mogu da steknu bar neki uvid u stazu igrajuci igrice a na reliju se svake godine sve menja tako da si prepusten suvozacu i manijakalnoj nozi na gasu
WRC je zakon
 
Ako nista drugo, meni je WRC kao umetnost, ne mozes uopste shvatiti odakle im takav osecaj u rukama i nogama da rade takve stvari, i uvek nove stvari!
Kao sto rece neko, onu F1 mozes na igricama da ucis staze, a da ne pricamo sto im strucni timovi govore kako da udju u koju krivinu, sve je tu zapravo nauka! U WRC-u je nauke mnogo manje, jer je jos uvek nauka nedorasla izazovima koji se postavljaju na stazama u WRC-u!
 
:confused: :confused: :confused: Ako niste probali WRC nemojte ni da upredjujete ga sa F1. Ni blizu. Imam iskustva u tome jos davnih 60 god. :D :o :)
Imas suvozaca i priblizno znas stazu , ali sacuvaj boze kiksa . :roll: :roll: O proklizavanjima i uletanjima u rupe ili 180 krivine kad je jos i mostic ili neko stablo blizu , samo da se prekrstis . :shock: :shock:

A tacno je da kvar na kolima nosi sve dodjavola. nema pitstopai vzis onako slupan kako znas i imes :twisted: :twisted: :twisted: .
 
Rally_Vozac:
Evo ako i mene neko pita rekao bih :-P
Da treba razgraniciti dve stvari prva je da su za mene licno vozaci WRC pravi vozaci, a da su vozaci formule piloti prije nego vozaci. to je to
Licno 17 x vise volim gledati WRC nego formulu, to su pravi vozaci kad hocu pilote idem na aeromiting

Slazem se sa tobom!Samo mi nije jasno kako dobar i izostren osjecaj imaju za krivine...oni ulijecu ko manijaci u krivine i bukvalno driftaju dok ne izadju ali na ne znam koliko prije krivine oni osjete kad treba bas momacki trznuti volanom ...
sekund ranije ili kasnije = UDES 8)
 
panajotis86:
Slazem se sa tobom!Samo mi nije jasno kako dobar i izostren osjecaj imaju za krivine...oni ulijecu ko manijaci u krivine i bukvalno driftaju dok ne izadju ali na ne znam koliko prije krivine oni osjete kad treba bas momacki trznuti volanom ...
sekund ranije ili kasnije = UDES 8)

:) :p Prvo to je jedan osecaj koji je donekle urodjen, a zatim se sa dosta vezbe doteruje .

Puno voznje po seoskim zemljanim putevima , konsultacije sa timom koji priprema vozilo , i izvanredna sinhronizacija rada nogu na kuplungu i kocnici-gasu i vrlo brzo menjanje brzina .

I najvaznije -osecaj za kola i osecaj sta kola mogu da urade.

Toliko od mene . Bilo je davno kad se vozila Avala ,tjentiste i neki drugi reliji kad je sve to jos bilo u povoju , barem kod nas ,kad su se vozili abartiji, princ 403 i 404, i frizirani fica.

:-o :-o :-o
 

Back
Top