Sta mislite , da li je talenat vazniji za voznju F1 ili WRC ?
Prikazujem rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Sta mislite , da li je talenat vazniji za voznju F1 ili WRC ?

Aktivan član joca111 (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Sta mislite , da li je talenat vazniji za voznju F1 ili WRC ?

Moje je licno, subjektivno misljenje da je za WRC daleko veci talenat potreban i osecaj jer oni ne mogu da nauce napamet stazu, imaju dosta podupravljanja i preupravljanja!
    A u F1 mi se cini da su oni svi priblizno isti, da su male razlike u kvalitetu vozaca, vec je presudan faktor vozila koje se koristi ,dok kod WRC-a ta razlika nije tolika!
    Sta vi mislite?

Ističe se gt500 (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Re: Sta mislite , da li je talenat vazniji za voznju F1 ili WRC ?

Talenat je vazan za oba sporta ali mi se cini da WRC voze ljudi koji to bas vole, a ne zbog para .

Aktivan član borisbg (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

WRC auto mnogo vise prasta greske i velike i male, nego F1 .... to je i najveca razlika.

Poznat Garwor (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    121

Slazem se.

Ističe se gt500 (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Ali u F1 stazu znaju u milimetar a u WRC ne mogu bas tako da budu precizni pogotovu ako se vozi po snegu...

Elita nordic_warrior (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Reputaciona moć
    222

Citat Original postavio borisbg
    WRC auto mnogo vise prasta greske i velike i male, nego F1 .... to je i najveca razlika.
    da,verovatno zato Gronholm duze od minuta drzi oci sirom otvorene.
    u reliju nema zezanja,mala nepaznja i molices se nekom bozanstvu da izvuces zivu glavu iz kola. videli smo koliko je magarac Masa gresio prosle nedelje pa je zavrsio peti samo zato sto vozi crveni bolid.
    oni dripci u F1 mogu da steknu bar neki uvid u stazu igrajuci igrice a na reliju se svake godine sve menja tako da si prepusten suvozacu i manijakalnoj nozi na gasu
    WRC je zakon
    Poslednji put ažurirao/la nordic_warrior : 14.04.2007. u 02:02

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

WRC definitivno. Kompletnija auto disciplina od F1.

Ističe se gt500 (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

To ja pricam ;-)

Učlanjen
    27.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Ako nista drugo, meni je WRC kao umetnost, ne mozes uopste shvatiti odakle im takav osecaj u rukama i nogama da rade takve stvari, i uvek nove stvari!
    Kao sto rece neko, onu F1 mozes na igricama da ucis staze, a da ne pricamo sto im strucni timovi govore kako da udju u koju krivinu, sve je tu zapravo nauka! U WRC-u je nauke mnogo manje, jer je jos uvek nauka nedorasla izazovima koji se postavljaju na stazama u WRC-u!

Učlanjen
    27.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Citat Original postavio borisbg
    Kakve bre greske prasta, ako neko upadne u rupu na putu, gotovo, moze da se slika, nema pit stopa, mora do kraja da vozi tako, i nije izgubio samo na toj stazi vec i na celom Reliju! Cak je i vise vozaca ginulo u relijima nego u F1 ja mislim!

Početnik
    Učlanjen
    17.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

WRC je zahtevnija!Ipak u F1 potrebno je da vozac bude fizicki izuzetno spreman zbog G slie koja zna biti jako neprijatna pa to treba izdrzati!

Učlanjen
    27.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Da, ali ja govorim o talentu, ne o fizickim predispozicijama!

Poznat Garwor (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    121

slicno je i jedno i drugo, sve te tehnike voznje se nauce. A otprilike raspon izmedju najboljih i najgorih u oba je isti. No pravi talenat je potreban za trke motora sa prikolicicom po blatu (jedan vozi a drugi balansira tako sto se baca levo desno), e to je ludilo od trke.

Učlanjen
    27.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Početnik Rally_Vozac (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Evo ako i mene neko pita rekao bih :-P
    Da treba razgraniciti dve stvari prva je da su za mene licno vozaci WRC pravi vozaci, a da su vozaci formule piloti prije nego vozaci. to je to
    Licno 17 x vise volim gledati WRC nego formulu, to su pravi vozaci kad hocu pilote idem na aeromiting

gost 41899 nije na forumu
    turam ,guram pa nece da udje --sram ga bilo ko oo misli
    Primećen član gost 41899 (avatar)
    Učlanjen
    11.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ako niste probali WRC nemojte ni da upredjujete ga sa F1. Ni blizu. Imam iskustva u tome jos davnih 60 god.
    Imas suvozaca i priblizno znas stazu , ali sacuvaj boze kiksa . O proklizavanjima i uletanjima u rupe ili 180 krivine kad je jos i mostic ili neko stablo blizu , samo da se prekrstis . :shock: :shock:

A tacno je da kvar na kolima nosi sve dodjavola. nema pitstopai vzis onako slupan kako znas i imes .

Domaćin RACE MASTER (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Dok nisam na kompu odvezao Colin Mcrae rally,nisam ni znao da je to tako uzbudljivo.Bas bih rado probao i uzivo.
    Iako f1 volim i pratim skoro 2 decenije,mislim da je vise talenta potrerbno za WRC.

Obećava
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Reputaciona moć
    40

Citat Original postavio Rally_Vozac
    Evo ako i mene neko pita rekao bih :-P
    Da treba razgraniciti dve stvari prva je da su za mene licno vozaci WRC pravi vozaci, a da su vozaci formule piloti prije nego vozaci. to je to
    Licno 17 x vise volim gledati WRC nego formulu, to su pravi vozaci kad hocu pilote idem na aeromiting
    Slazem se sa tobom!Samo mi nije jasno kako dobar i izostren osjecaj imaju za krivine...oni ulijecu ko manijaci u krivine i bukvalno driftaju dok ne izadju ali na ne znam koliko prije krivine oni osjete kad treba bas momacki trznuti volanom ...
    sekund ranije ili kasnije = UDES 8)

gost 41899 nije na forumu
    turam ,guram pa nece da udje --sram ga bilo ko oo misli
    Primećen član gost 41899 (avatar)
    Učlanjen
    11.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio panajotis86
    Slazem se sa tobom!Samo mi nije jasno kako dobar i izostren osjecaj imaju za krivine...oni ulijecu ko manijaci u krivine i bukvalno driftaju dok ne izadju ali na ne znam koliko prije krivine oni osjete kad treba bas momacki trznuti volanom ...
    sekund ranije ili kasnije = UDES 8)
    Prvo to je jedan osecaj koji je donekle urodjen, a zatim se sa dosta vezbe doteruje .

Puno voznje po seoskim zemljanim putevima , konsultacije sa timom koji priprema vozilo , i izvanredna sinhronizacija rada nogu na kuplungu i kocnici-gasu i vrlo brzo menjanje brzina .

I najvaznije -osecaj za kola i osecaj sta kola mogu da urade.

Toliko od mene . Bilo je davno kad se vozila Avala ,tjentiste i neki drugi reliji kad je sve to jos bilo u povoju , barem kod nas ,kad su se vozili abartiji, princ 403 i 404, i frizirani fica.

:-o :-o :-o

Slične teme

1. Izvestaj o radu SCI&FI -vazniji dogadjaji
    Autor scififilip u forumu Književnost
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.05.2008., 15:32
  2. Muzika za voznju..........
    Autor alexandrra u forumu Muzika
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 06.05.2007., 16:03
  3. KAZNA ZA VOZNJU
    Autor operativan u forumu Automobilizam