virtual exhibition

Mun je odlican.
Danas sam svratio do Beoizloga,tacnije Artgeta i tamo je super izlozba fotki iz Palerma,nisam tacno zapamtio koji su fotografi ali pogledaj ako si u prolazu.
Pa da i fotka sa kalendara je moja,to je sve iz iste serije,ima jos nekih koje cu tek da objavim na sajtu,drago mi je ako ti se svidjaju,ljudima obicno deluju mracno.
Pozdrav
 
idem da procitam onaj clanak do kraja,izgleda zanimljivo uhvatio sam ovo
:"It would be much better if we can learn to "listen" to what an artist is trying to say. Then we can take a giant step towards appreciating and understanding Art."
Da li i ti slikas?
 
Meni se svidelo ono o intuiciji i intelektu.

Fotografisem, mada dosta lutam po pitanju sta u stvari zelim i to kako po pitanju stila tako i tehnike. Par nereprezentativnih fotografija mozes videti na photo.net-u:

http://www.photo.net/shared/community-member?user_id=420010

Nisam preterano azuran u uploadovanju jer nisam imao znacajniji broj kritika, iako su fotografije relativno dobro ocenjene. Inace Karadjordjeva je i jedan od mojih omiljenih motiva.
 
Slucajno. Jednostavno, seato sam se sa jednim drugom koji je zeleo da fotografise jednu fasadu u Knezu, a ja sam spontano krenuo da fotografisem njega. Posto je vec bio sumrak iako sam imao film od 800ASA napravio sam tri fotografije. Kao sto obicno radim pri razvijanju filma sam trazio i skeniranje. Sada nastupa slucaj. Umesto da mi se film skenira u punoj rezoluciji (3000x2000px) skeniran je u nizoj rezoluciji (1500x1000px). U to vreme sam malo produbljivao znanje iz Photoshopa pa mi je zatrebala neka fotografija na kojoj cu vezbati kreiranje foto-maski (tehnika veoma preciznih selekcija objekata na slici kojom se eleminise efekat zaprljanih piksela). Posto sam imao relativno slab racunar za vezbu sam izabrao nesto u nizoj rezoluciji... Sve u svemu, tri lejera, srednji plan je puna fotografija, prednji i zadnji su samo figure sa "pripadajucim" odsjajima na mokrom plocniku.
Kuriozitet je perspektiva na fotografiji. Naime kod poslednje fotografije pomerio sam se mozda jedan metar unazad. Fotografiju sam montirao bez skaliranje lejera i meni krajnji rezultat deluje kao da sam se pomerio unapred. Jednoj prijateljici koja je profesionalni slikar i odlican crtac deluje da je perspektiva sasvim uredu (da su sve tri fotografije napravljene iz iste tacke).
 
Nije mi najjasnije kako si maskirao tako precizno,odnosno kojom alatkom si to uradio.Perspektivu si potrefio to definitivno,I sto je najbolje ne primecuje se nikakav trag bilo kakve obrade u Photoshopu.Profi nema sta.
Ja dosta radim u PS,ali iskustvo je nezamenjljivo.
 
Nema alatke u PS-u. Radi se o tehnici koja je opisana u jednoj odlicnoj knjizi (nemam je pri sebi, naslov i autora cu napisati drugom prilikom) posvecenoj tehnika u PS 3, sto znaci da se sve svodi na rad sa alfa kanalima. Nisam siguran da bi u ovome nove verzije nesto pomogle. U svakom slucaju sustina je da se kreiraju dve selekcije - jedna koja obuhvata piksele koji sigurno pripadaju objektu koji se selektuje i druga, koja je par piksela sira i u kojoj se nalaze pikseli koji mozda pripdaju objektu, kao i pikseli koji su zaprljani (npr. imaju dobru luminiscenciju, ali losu boju). Trik je u tome da se deo objekta sa nesigurnim pikselima boji uzorkom boje sa dela koji je siguran.

Sto se tice iskustva, u prvoj verziji fotografija je imala neke veoma grube greska koje sam uocio tek kada sam fotografiju ostampao. Verzija koju si video je "retursirana". Hvala Wacom-u.
 

Back
Top