Случај Ђорђа Мартиновића или како је почео шиптарски терор!
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 63

Tema: Случај Ђорђа Мартиновића или како је почео шиптарски терор!

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Podrazumevano Случај Ђорђа Мартиновића или како је почео шиптарски терор!

БЕОГРАД - Десило се то у Гњилану првог маја 1985. године. Ђорђу Мартиновићу, албански злочинци и сепаратисти набили су са коцем полулитарску флашу кроз чмар у утробу! Флаша се зауставила тик под десним поребарним луком, а овај злочин албански злочинци су смишљено починили како би поспешили исељавања Срба са Косова, који су се после тога почели масовно исељавати.

Флашу су из утробе жртве извадила у приштинској болници два хирурга Албанца и један српски хирург др Морачић. Њега су Албанци накнадно позвали, пошто су се уплашили када су отворили утробу и видели флашу и срчу коју је требало извадити. Др Морачић је после операције изјавио:
    - Призор који сам затекао био је језив.
    Ђорђе Мартиновић је после тога оперисан још три пута, једном на Војномедицинској академији у Београду и два пута у Лондону.

О овом злочину тада је писала целокупна домаћа и светска штампа. Само неколико дана после операције која је изведена на ВМА-а, коју су опседали новинари, бојећи се да се Срби на Косову не дигну на устанак, тада моћни Стане Доланц, министар Унутрашњих послова Југославије, шеф Контраобавештајне службе и потенцијални наследник Јосипа Броза Тита, чинио је све да злочин не буде приписан Албанцима и буде потпуно другучаје представљен јавности.

Уз помоћ Брозових генерала, пре свега адмирала Бранка Мамуле, генерала Милана Даљевића, генерала Владимира Војводића, генерала и народног хероја Југославије Петра Грачанина и пуковника Новака Ивановића, начелника Дома ЈНА у Гњилану, где је Мартиновић био запослен, разним манипулацијама, обманама јавности и скривањем истине о злочину, ток истраге је скренут у другом правцу.

Многи искази и чињенице о сраховитом чину насиља су фалсификовани, а јавност обавештена да је Мартиновић наводно признао да се сам повредио. Очигледно је било да је реч о завери државе против једног малог човека и да се од ужасног страдања и психичког и физичког малтретирања прави лакрдија.

О „случају Ђорђа Мартиновића” расправљала је и скупштина Југославије осам пута, али без резултата. Скупштина Србије шест пута је одлагала расправу јер су руководиоци сматрали да она није надлежна за случај већ према Уставу Покрајне Косово. Разрешењу случаја није помогло чак ни писмо нашег познатог писца Добрице Ћосића, које је јавно упућено Бранку Мамули и Душану Чкребићу, тада актуелном Председнику Скупштине Србије.

У злочину учествовале најмање три особе

После операције у Лондону у болници „Свети Ђорђе”, чувени проктолог светског угледа др Петер Холи изјавио је новинару Милораду Бајићу:
    - Искључено је свако самоповређивање, злочин сам проучио са својим колегама, после увида у комплетну медицинску документацију, насиље су извршиле најмање три особе. Сумњало се да су злочин извршили сестрићи Синана Хасанија, тада актуелног председника СФРЈ по кључу, против којих је Велимир Цветић, адвокат Ђорђа Мартиновића покренуо истрагу.

Лицемерје и лажи Станета Доланца

После изјаве коју је дао Стане Доланц, министар унутрашњих послова СФРЈ, љубљанској телевизији, медији више нису писали о „случају Мартиновић”.
    У тој изјави Доланц је дословце рекао присутним новинарима:
    - Што се тиче случаја Ђорђа Мартиновића обустављена је свака истрага, суђења неће бити јер су моји криминалистички органи утврдили да се он сам повредио.
    Затим је Доланц са осмехом лицемерно додао:
    - Жао ми је што је Ђорђе Мартиновић српски самурај који је над собом извршио харакири.
    На ту досетку Доланца, сви присутни новинари су се насмејали. Ова изјава је, нажалост, до данас на снази. Због те ње за све ово време, читаве две деценије, случај за је остао за јавност неразјашњен и нерасветљен.

Obećava
    Učlanjen
    11.02.2007.
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Re: Случај Ђорђа Мартиновића или како је почео шиптарски терор!

U toj tragicnoj lakrdiji ucestvovali su i neki profesori Medicinskog fakulteta u Nisu, zar ne? A posle toga, bato moj. i "avanzovali" u Partiji i na Univerzitetu.

Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

О „случају Мартиновић” редитељ Милорад Бајић снимио је документарне филмове „Страх од истине” и „Оптужујемо”. Међутим, и они су једини пут приказани у Дому синдиката у Београду 1986. године. После тога стигла је забрана приказивања, која и дан-данас важи.

Поводом двадесете годишњице од овог страшног злочина, крајем маја, Милорад Бајић је, у сарадњи са студентском организацијом „Центар” на Правном факултету организовао трибину под називом „Косово пре Милошевића – толеранција или терор?”, на којој је требало да буду приказани филмови „Страх од истине” и „Оптужујемо”. Ипак, према Бајићевим речима, три сата пре почетка стигла је забрана (?!) и трибина није одржана.

Тако је истина у Србији још једанпут поражена.

Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Ђорђе Мартиновић, мученик са Косова је постао симбол и метафора страдања Срба са Косова и Метохије.

Паљење Пећке патријаршије, силовање монахиња, силовање старица, трудница, малолетница, паљење жита, сече винограда, прекопавање дечијих гробова.

Паљење и рушење 156 манастира, цркава на Косову и Метохији, само од 1999. до 18. марта 2004. године. (Све уз благослов КФОР-а). Србе на Косову и Метохији убијају као дивљач, притом нико не одговара, а „демократска” Европа ћути!?!?!

Ђорђе Мартиновић умро је 6. октобра 1999. године као тежак инвалид. Иза себе оставио је супругу, три сина, кћер и једанаест унучади. Нико од њих није запослен.

Од државе Србије, породица Ђорђа Мартиновића није добила ни 100 грама кафе нити коцку шећера. Пресуда II Општинског Суда у Београду, у његову корист, скривена је од јавности.

Браћо Срби и сестре Српкиње...

Молимо Вас да пошаљете слику „Распећа” Ђорђа Мартиновића и пратеће текстове путем интернета свим Србима који живе у свету, да се не заборави.

Primećen član Autobus 88 (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Albanski teror je poceo mnogo pre ovog slucaja. Postoje izvestaji u delima Jovana Cvijica o desavanjima na kosmetu iz vremena pre 1912 - te.

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Suludo je stravičan slučaj 1985 staviti u naslov "POČETAK ŠIPTARSKOG TERORA"

dalje objašnjenje tipa:

"уз помоћ Брозових генерала, пре свега адмирала Бранка Мамуле, генерала Милана Даљевића, генерала Владимира Војводића, генерала и народног хероја Југославије Петра Грачанина и пуковника Новака Ивановића, начелника Дома ЈНА у Гњилану, где је Мартиновић био запослен, разним манипулацијама, обманама јавности и скривањем истине о злочину, ток истраге је скренут у другом правцу.

Многи искази и чињенице о сраховитом чину насиља су фалсификовани, а јавност обавештена да је Мартиновић наводно признао да се сам повредио. Очигледно је било да је реч о завери државе против једног малог човека и да се од ужасног страдања и психичког и физичког малтретирања прави лакрдија."

je samo dokaz da neko želi da svojata srpske patnje za svoje stranačke poene. Niti imaš dovoljno informacija niti si želeo da ih nadješ. Raznoraznim manipulacijama su se služili tada ali se neki služe i sada.

Medjutim, sva nabrojana zverstva pored ovog kao i nezaobilazno pominjanje SPC-a neke Srbe nije i neće sprečiti da:
    1) trguju sa albanskom mafijom
    2) da naplaćuju na graničnom prelazu
    3) da učestvuju u potpisu Kumanovskog sporazuma ali da ga ne priznaju zbog svojih pristalica te da posledice njihovog političkog delovanja pripisuju onima koji su to nasledili smenom vlasti. NEUMORNO!

"Молимо Вас да пошаљете слику „Распећа” Ђорђа Мартиновића и пратеће текстове путем интернета свим Србима који живе у свету, да се не заборави."

SRAM TE BILO BRATE SRBINE!
    Poslednji put ažurirao/la Iron Lord : 13.04.2007. u 09:39

Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Лично сам учествовао у раскринкавању овог случаја!
    Тада сам радио као фоторепортер у Новим омладинским новинама и са Славишом Лекићем, новинаром, радио на томе да се сзна истина о Ђорђу, наравно уз помоћ, сада покојног, адвоката Веље Цветића.
    Нешто о том случају је писала и "Илустрована политика", али прва фотографија Ђорђа Мартиновића објављена у штампи је била моја!
    Два броја НОНа су била забрањена због "случаја Мартиновић".

Obećava
    Učlanjen
    13.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio KoscheiBesmertnii
    Лично сам учествовао у раскринкавању овог случаја!
    Тада сам радио као фоторепортер у Новим омладинским новинама и са Славишом Лекићем, новинаром, радио на томе да се сзна истина о Ђорђу, наравно уз помоћ, сада покојног, адвоката Веље Цветића.
    Нешто о том случају је писала и "Илустрована политика", али прва фотографија Ђорђа Мартиновића објављена у штампи је била моја!
    Два броја НОНа су била забрањена због "случаја Мартиновић".
    Daj ne seri.

Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Citat Original postavio nesha taksista
    Daj ne seri.
    А ти не једи!
    Ти си момак врло непристојан, а ако не верујеш могу ти дати телефоне неких људи па провери.

Iskusan taja (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

....al se neki tripuju

Obećava
    Učlanjen
    13.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

А ти не једи!
    Ти си момак врло непристојан, а ако не верујеш могу ти дати телефоне неких људи па провери.

Izvini, nisam ni citao sta si pisao. Na drugoj temi sam video da si rusofil, dakle tesko bolestan. Moramo vas proterati jer je ta bolest zarazna.

Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Него шта ћу да будем? Англофил?
    Ја никада не лижем тамо где сам пљувао!
    Запамти, па ме подсети ако почнем.

Obećava
    Učlanjen
    13.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Него шта ћу да будем? Англофил?
    Ја никада не лижем тамо где сам пљувао!
    Запамти, па ме подсети ако почнем.
    Ne moras biti anglofil, germanofil... Voli Srbiju i zeli joj dobro, dakle ulazak u EU.

Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Ne moras biti anglofil, germanofil... Voli Srbiju i zeli joj dobro, dakle ulazak u EU.
    Можеш ли ти да прихватиш да ниси најпаметнији и да ЕУ није најбоље решење ѕа Србију?

Obećava
    Učlanjen
    13.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Можеш ли ти да прихватиш да ниси најпаметнији и да ЕУ није најбоље решење ѕа Србију?
    Da, kad bi vecina gradjana Srbije tako mislila. Medjutim, vecina je za EU. Rusofili imaju vecinu samo u Lazi Lazarevic, gde bi vas sve trebalo smestiti, kad vec necete u Rusiju.

Primećen član Torius (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Izvini, nisam ni citao sta si pisao. Na drugoj temi sam video da si rusofil, dakle tesko bolestan. Moramo vas proterati jer je ta bolest zarazna.
    Нешо пријатељу,

Ајде да се мало Свеборамо, с обзиром да користиш тешке речи предпостављам да си спреман да браниш свој став и своју част. Па ево ја те јавно позивам на једну Свебор борбу у Вождовачком спортском центру 'јави ми се на ПМ.

Сваки частан грађанин би требао да стоји иза своје речи, а ко не стоји нема право ни да говори. Мада, хм, ти си либерарно крило ДС'а па могу да разумем да је за тебе част страна реч.

Чини ми се да губим стрпљење!!! :x

Ističe se Spencer (avatar)
    Učlanjen
    20.03.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    60

Полако, пријатељу. Његов једноцифрени број можданих ћелија није у стању да процесира толико информација.

Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Da, kad bi vecina gradjana Srbije tako mislila. Medjutim, vecina je za EU. Rusofili imaju vecinu samo u Lazi Lazarevic, gde bi vas sve trebalo smestiti, kad vec necete u Rusiju.
    Када је био референдум за ЕУ? Па ја сам то пропустио!

Primećen član Torius (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

С обзиром да си љубитељ лика и дела др. Зорана Ђинђића надам се да ћеш се јавити, ако ништа друго он је имао довољно части да брани своју идеју и због ње је на крају и погинуо.

Obećava
    Učlanjen
    13.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Torius
    Нешо пријатељу,

Ајде да се мало Свеборамо, с обзиром да користиш тешке речи предпостављам да си спреман да браниш свој став и своју част. Па ево ја те јавно позивам на једну Свебор борбу у Вождовачком спортском центру 'јави ми се на ПМ.

Сваки частан грађанин би требао да стоји иза своје речи, а ко не стоји нема право ни да говори. Мада, хм, ти си либерарно крило ДС'а па могу да разумем да је за тебе част страна реч.

Чини ми се да губим стрпљење!!! :x
    Sta je Svebor? Ja nisam ulicar, ja sam intelektualac.

Obećava
    Učlanjen
    13.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Када је био референдум за ЕУ? Па ја сам то пропустио!
    Proevropske snage imaju vecinu u skupstini.

Obećava
    Učlanjen
    13.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Torius
    С обзиром да си љубитељ лика и дела др. Зорана Ђинђића надам се да ћеш се јавити, ако ништа друго он је имао довољно части да брани своју идеју и због ње је на крају и погинуо.
    On nije poginuo vec ste ga vi ubili.

Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Sta je Svebor? Ja nisam ulicar, ja sam intelektualac.
    Српска борилачка вештина, нешто као карате код Јапанаца

Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Proevropske snage imaju vecinu u skupstini.
    А у народу? Подсећам те да на референдуму мора да се изјасни 50% од уписаних бирача!

Poznat Jerry Ropero (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

treba banovati ovog klona sa nickom nesha taksista jer je tog neko registrovao samo da bi vredjao druge forumase.

Slične teme

1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.02.2009., 19:44
  2. Овако је и Адолф почео
    Autor manje_zlo u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 14.06.2008., 13:17
  3. Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 15.04.2007., 12:19
  4. Како је рат почео 90тих.
    Autor PrognanSrbin u forumu Politika
    Odgovora: 27