Prebacivanje iz autocad 2006 u 2000

Koja je ekstenzija na kraju tog crteza...??
I da li postoji mogucnostu u 2006-tici da snimis dokument pod starijom verzijom??

Ako nista drugo ponovo instaliraj 2006, otvori dokument i naravno pokusaj da ga snimis kao da je radjen u 2000-tici..

Sad.... imas li strpljenja za sve to, i da li je dokument-crtez veoma vazan ili je pak proba, pokusaj ili kako vec...
 
@banegad
Ponovo instaliraj 2006-icu, pa otvori crteze i prebaci ih u 2000 verziju.

@GZ
Postoji mogucnost da u 2006-ici snimis crtez kao stariju verziju, prosto "Save as..." ili da u padajucem meniju Tools, Options, na tab-u Open and save odaberes da ti svaki put kad cuvas file, to uradi u verziji 2000. Ovo preporucujem, jer pri razmeni podloga za projektovanje mozete doci u situaciju da neko ne uspeva da otvori vas crtez jer je radjen u 2006 ili 2007 verziji.
 
banegad:
kako da prebacim neki crtez radjen u autocad-u 2006 u autocad 2000
instalirao sam dve hiljade sesticu, nacrtao par stvari ali sam vratio autocad 2000
i sad nece da ih otvori
sta da radim
jel zna neko

Pa ako mozes da iskoristis neki drugi komp da otvoris stare fajlove iz 2006-ce i onda ih sacuvas kao verziju 2000, pa kada ides File-Save As, onda na dnu prozora imas File Type, u padajucoj listi izberi 2000 i to je to. To bi ti ustedelo vreme ponovnog instaliranja programa. Ukoliko nemas ovu mogucnost, ocekuje te ponovno instaliranje.

Samo mi nije jasno sto si se vratio na 2000-ku?
 
klika:
Pa ako mozes da iskoristis neki drugi komp da otvoris stare fajlove iz 2006-ce i onda ih sacuvas kao verziju 2000, pa kada ides File-Save As, onda na dnu prozora imas File Type, u padajucoj listi izberi 2000 i to je to. To bi ti ustedelo vreme ponovnog instaliranja programa. Ukoliko nemas ovu mogucnost, ocekuje te ponovno instaliranje.
a znam to
ali imam xy fajlova pa ne mogu svaki posebno tako da prebacujem
hvala u svakom slucaju

Samo mi nije jasno sto si se vratio na 2000-ku?

ma kod caleta na poslu imam 2006 a kuci mi nesto bagovalo pa sam vratio na 2000
nebitno
zahvaljujem se svima
 
Postoji li način da iz osmice ili sedmice (ne znam kojom su verzijom radili) prebacim fajl u 2000, ne mogu da instaliram 2007-icu, a moram da pogledam neke fajlove? Mislim, ima li neki online način, bilo koja fora da 2000-icom otvorim te fajlove??? Hitno je
Fala
 
Ooo,pa ko se to pojavio na ovom delu foruma? :lol:

Nema nacina da se otvori.Jedino iz 2008 ili 2007 pa da se sacuva za 2000.
Nego,da li bi ti pomoglo mozda konvertovanje u pdf? Odnosno da li ti je bitno da vidis prave dimenzije ili samo izgled crteza,slike?

edit:
Baci pogled ovde:http://www.dwgtool.com/cadconvert.htm
Ako mozda to nije resenje,svakako je smernica sta da trazis. ;)

Ne znam koliko su privatni fajlovi.Mozda mozes poslati nekom da ih otvori i sacuva za 2000. Mogao bih ti pomoci ali tek kasnije posto sada idem,imam posla. ;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top