I posle vise od sestdeset godina...
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: I posle vise od sestdeset godina...

Obećava
    Učlanjen
    11.02.2007.
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano I posle vise od sestdeset godina...

Pre oko dva meseca posetio sam u Srbiji dve vrlo ugledne javne licnosti prepoznatljivim siroj javnosti kao izraziti antikomunisti, prvo jednog crkvenog velikodostojnika-vladiku a potom poznatog profesora Univerziteta (inace mog dragog prijatelja) u BGD-u. Tema moje posete bila je projekat obelezavanje komunistickog terora nad srpskim narodom od 1945-2000 godine. Obojica, ocigledno vrlo uznemireni mojim predlogom, nisu nikako hteli da ucestvuju u tome. Vladika je odbio rekavsi “Profesore, kod njih (komunista) su pare!” a moj prijatelj “Hej, oni (komunisti) su jos na vlasti. Rasturice me!”
    Sad se pitam: da li je moguce da komunisticki teror, i posle od vise od sestdeset godina, jos uvek vlada Srbijom ili je u pitanju nesto drugo?

Zainteresovan član Rebel Soldier (avatar)
    Učlanjen
    09.04.2007.
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: I posle vise od sestdeset godina...

Najbolji primer ti je Djilas... "Kakav deda takav unuk"

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Podrazumevano Re: I posle vise od sestdeset godina...

Citat Original postavio sever.sena
    Pre oko dva meseca posetio sam u Srbiji dve vrlo ugledne javne licnosti prepoznatljivim siroj javnosti kao izraziti antikomunisti, prvo jednog crkvenog velikodostojnika-vladiku a potom poznatog profesora Univerziteta (inace mog dragog prijatelja) u BGD-u. Tema moje posete bila je projekat obelezavanje komunistickog terora nad srpskim narodom od 1945-2000 godine. Obojica, ocigledno vrlo uznemireni mojim predlogom, nisu nikako hteli da ucestvuju u tome. Vladika je odbio rekavsi “Profesore, kod njih (komunista) su pare!” a moj prijatelj “Hej, oni (komunisti) su jos na vlasti. Rasturice me!”
    Sad se pitam: da li je moguce da komunisticki teror, i posle od vise od sestdeset godina, jos uvek vlada Srbijom ili je u pitanju nesto drugo?

Да, могуће је ! 8-)

Само су путем мимикрије метастазирали и све лоше што се Србима догађа - њихово је дело - прилепили су се као октопод.
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Slične teme

1. Vukovar posle 16 godina
    Autor Karlito Brigante u forumu Politika
    Odgovora: 339
    Poslednja poruka: 25.11.2007., 23:29
  2. Ćuruvija, 8 godina posle
    Autor nesha t. u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 12.04.2007., 11:09
  3. POSLE 14 GODINA...
    Autor Miki 13991 u forumu Arhiva
    Odgovora: 27