Viktor Ivančić o "hrvatima"!

Johntra Volta

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
106
„Možeš ti tom svom narodu otvarati oči koliko god hoćeš, ali ovaj narod otvara pivske boce, nedjeljom slini u crkvi i žvali biskupske ruke, a ostalim danima upravo obožava svog krivoustog fašista i njegovu kriminalnu bandu! Neizmjerno ih obožava, razumiješ! Katolička crkva i autoritarna vlast za ovaj su narod savršena koncepcija sreće!... Njegov ljigavi mali diktator, ergela ministara i državnih tajnika, sve do jedan razbojnici najvišeg ranga, raskalašeno pedofilsko društvo iz Biskupske konferencije - to su za ovaj narod uzori i ikone kojima je u stanju ljubiti stopala! I nema te opačine koju neće počiniti za njihovu ljubav, pa onda uglavnom to i čine - urlaju i kolju, bljuju slapove mržnje, proganjaju dojučerašnje susjede, trpaju se u uniforme, drrkaju na himnu, a nedjeljom kleče i čekaju oprost grijeha od dežurnog pedofila za oltarom!”



- O hrvatima Viktor Ivančić, Vita Activa.
 
nego kazi sherife, ono gore napisano - ne bi ni pod kakvim uslovima potpisao? ako se apstrahujemo, naravno, od potrebe da podvucemo kako je to sve relativno, reciprocno, primenjivo i na srpsku stoku... onako, spontano, ne klimnes glavom dok te ne posmatra budno oko savesti i objektivnosti?
 
Hmmm... Pa vidi, mi nismo (još) toliko zabrekli u nacinalizam, bar ne u takvu mračnu stranu nacionalizma, tako da ne bih mogao reći da je primenjivo na nas. Na Hrvate jeste, slažem se sa temom. Ali sa vremenom provedenim ovde, moji strahovi su veći iz dana u dan.

Eto.
 
jomini:
Hmmm... Pa vidi, mi nismo (još) toliko zabrekli u nacinalizam, bar ne u takvu mračnu stranu nacionalizma, tako da ne bih mogao reći da je primenjivo na nas. Na Hrvate jeste, slažem se sa temom. Ali sa vremenom provedenim ovde, moji strahovi su veći iz dana u dan.

Eto.

dobro, da znam... a sto se vremena provedenog ovde tice, ja da se ne bavim cime se bavim, slozio bih se skroz. ali sherife, ja znam sta je provokacija i kako se ista konstruise, kontrolise i razvija.
i ovo sto ova deca dokona rade - nema veze sa tim. jeftino, glupo, ali kako vidimo efektivno. evo, i ti si poverovao.
 
Evo emisija na TV Nova povodom Tompsonovog koncerta u Sarajevu. Mnogo protesta ima u vezi toga, pa je emisija sa tom temom... Zašto sad ovo pričam? Verovali ili ne, voditeljka i jedan od gostiju porede Tompsona sa Bregovićem i IŠČUĐAVAJU se kada se ovi drugi smeju...

Svašta diše na ovoj planeti i zalud troši kiseonik...
 
Мислим не кажем да је Бреговић нека баш екстра музичка величина али смешно га је поредити са том кукавицом који се прозвао по пушци.
Он највише пева о рату ратовању а ево у 5000 евра да је највећа кукавица која постоји међ Рватима.
 
Ima tu istine, al na svu sreću to je manjina pećinara koji će kad tad pokleknut. Ta banda koja je po '' ratnim zaslugama '' izdignuta i koja je privilegirana-samo od politike i crkve i pojedinih glavešina, noj sigurno dolazi kraj...Ako nemože narod onda ože priroda. Naveliko se zna da su ti pećinari osjetljivi na majku prirodu i sive moždane stanice, pa svoj spas pokušavaju nać u zagrljaju crkve i pljačkanjima i šta ti ja znam čemu. Ali važno je također reć i to da majka priroda degenracijom uvelike desetkuje njihove jadne mentalne i primitivne pećinarske sklopove. Danas sve više i više svijet vrednuje individualnost i globalno razmišljanje...dakle za plemenske pećinare nema mjesta tu.
P.S. Zadnja rečenica je vrhunska----- I nema te opačine koju neće počiniti za njihovu ljubav, pa onda uglavnom to i čine - urlaju i kolju, bljuju slapove mržnje, proganjaju dojučerašnje susjede, trpaju se u uniforme, drrkaju na himnu, a nedjeljom kleče i čekaju oprost grijeha od dežurnog pedofila za oltarom!” BUHAHAHAHAHAHAHA
 

Back
Top