AVI U VCD ili SVCD

Ja sam pronašao neke programe ne nete, ali ili prilikom konverzije prave prevelike fajlove t.j. nemaju neke opcije za nameštanje konverzije a neki u konvertovanom fajlu ne prenose zvuk.Pročitao sam da se to može uraditi i s Nerom ali kad hoću od AVI da napravim VCD pojavi se prevelik fajl t.j ako je AVI oko 700 Mb(standardni CD), konvertovani fajl je oko 900 Mb pa ne mogu nikako da ga snimim na CD.Takodje ni u NERU nisam našao nake opcije za podešavanje t.j. da se smanji taj fajl.
E sad sa ovim nisam ti ništa pomogao a pošto i meni bi bilo potrebno da AVI datoteke prebacim na VCD(i da ostane ista veličina fajla) da bih mogao filmove gledati na DVD playeru valjda će se neko naći ko je uspeo da ovo uradi.
 
Najbolji, po meni naravno, program za koverziju sa Avi u VCD i SVCD je Gordian Knote koji to uradi automatski.

Inace, VCD je mpeg1 format koji po standardu ide na dva CD-a po jednom filmu (oko sat i po trajanja) i to je, koliko ja znam, fiksno postavljeno kao i rezolucija (u zavisnosti da li se koristi PAL ili NTSC format). Jedino sto je moguce da tvoj DVD player cita jos formata pored mpeg1 i mpeg2 formata. Moguce da cita divx 3.11 i xvid pa ti zato prihvatio vece kompresovani film na jednom cd-u?
 
Izgleda da tako mora kao što kažete t.j. da DivX prilikom konvertovanja u VCD moramo snimiti na 2CD-a.
Film u DivX-u prebačen u VCD nikako nisam mogao da snimim na jedan CD, pa sam lepo film prvo podelio na dve polovine sa AVI Splitter-om i lepo stavio u Nero i evo ti za 4h jedan VCD film na dva CD-a.
 
Freier:
Film u DivX-u prebačen u VCD nikako nisam mogao da snimim na jedan CD, pa sam lepo film prvo podelio na dve polovine sa AVI Splitter-om i lepo stavio u Nero i evo ti za 4h jedan VCD film na dva CD-a.

Ajde MOLIM TE kaži mi kako se tačno zove taj program za deljenje AVI-a, ako znaš gde mogu da ga nabavim (ili skinem) i je'l to mnogo komplikovano? BAŠ, BAŠ, BAŠ MI TREBA!!!!! :lol:
 
Moze da se ubaci subtitl i to nije mnogo komplikovano medjutim ja bas ovih dana imam neke probleme oko toga jer sve je islo lepo do pre par dana a sada nece subtitl da ide. Od programa ti je potreban TMPGEnc Plus 2.5 , FFDSHOW. Mada postoji i mogucnost ubacivanja subtitla preko VirtulDuba a sada je aktuelna verzja 1.5.10.1. S'tim da se subtitl ubacuje prvo u avi format dabi se potom prekoTMPGEnc-a iskompresovao u VCD. Sto se tice duzine VCD formata bas bih voleo da vidim taj disk koji je snimljen film jer koliko vec radim nista nisam imao ispod 900 Mb a da je dobar zapis. Kada bude bilo zapelo ja sam tu.
 
Goste a znas li mozda zasto mi se desava da kada podelim AVI (delim sa AVI Splliterom) - zvuk mi ide ispred slike nekoliko sekundi! Ubicu se lepo, taman jedno zavrsim, pojavi mi se sledeci problem! :evil: NEPRAVDA!!!
 
Za deljenje avi formata i ostalo editovanje je najbolji Virtual Dub.I ja ih delim pa ih prebacujem u Nero, ali super bi bilo kada bi ceo film stao na jedan disk, ali KAKO KAKO KAKO
 

Back
Top