AVI U VCD ili SVCD
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: AVI U VCD ili SVCD

Srlle
    Guest

Podrazumevano AVI U VCD ili SVCD

Treba mi savet u vezi programa za prebacivanje AVI formata u VCD ili SVCD.
    Nemogu da nadjem odgovarajuci softver , ako neko ima neki predlog pomoc bi mi dobro dosla

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ?

Ja sam pronašao neke programe ne nete, ali ili prilikom konverzije prave prevelike fajlove t.j. nemaju neke opcije za nameštanje konverzije a neki u konvertovanom fajlu ne prenose zvuk.Pročitao sam da se to može uraditi i s Nerom ali kad hoću od AVI da napravim VCD pojavi se prevelik fajl t.j ako je AVI oko 700 Mb(standardni CD), konvertovani fajl je oko 900 Mb pa ne mogu nikako da ga snimim na CD.Takodje ni u NERU nisam našao nake opcije za podešavanje t.j. da se smanji taj fajl.
    E sad sa ovim nisam ti ništa pomogao a pošto i meni bi bilo potrebno da AVI datoteke prebacim na VCD(i da ostane ista veličina fajla) da bih mogao filmove gledati na DVD playeru valjda će se neko naći ko je uspeo da ovo uradi.

Primećen član
    Učlanjen
    09.05.2003.
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

VCD nije NI MALO kompresovan za razliku od AVIja pa nemojte računati na isto trajanje CDa. Najbolje je na VCD snimiti 37 do 46 minuta.

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ?

Kako ne može kad sam pre mesec dana kupio na pijaci VCD sa filmom od 90 min, koji je verovatno prebačen sa DivX i lepo ga pogledao na DVD-pleyeru?

calacab
    Guest

Podrazumevano

Najbolji, po meni naravno, program za koverziju sa Avi u VCD i SVCD je Gordian Knote koji to uradi automatski.

Inace, VCD je mpeg1 format koji po standardu ide na dva CD-a po jednom filmu (oko sat i po trajanja) i to je, koliko ja znam, fiksno postavljeno kao i rezolucija (u zavisnosti da li se koristi PAL ili NTSC format). Jedino sto je moguce da tvoj DVD player cita jos formata pored mpeg1 i mpeg2 formata. Moguce da cita divx 3.11 i xvid pa ti zato prihvatio vece kompresovani film na jednom cd-u?

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano OK

Izgleda da tako mora kao što kažete t.j. da DivX prilikom konvertovanja u VCD moramo snimiti na 2CD-a.
    Film u DivX-u prebačen u VCD nikako nisam mogao da snimim na jedan CD, pa sam lepo film prvo podelio na dve polovine sa AVI Splitter-om i lepo stavio u Nero i evo ti za 4h jedan VCD film na dva CD-a.

ana2202
    Guest

Podrazumevano Re: OK

Citat Original postavio Freier
    Film u DivX-u prebačen u VCD nikako nisam mogao da snimim na jedan CD, pa sam lepo film prvo podelio na dve polovine sa AVI Splitter-om i lepo stavio u Nero i evo ti za 4h jedan VCD film na dva CD-a.
    Ajde MOLIM TE kaži mi kako se tačno zove taj program za deljenje AVI-a, ako znaš gde mogu da ga nabavim (ili skinem) i je'l to mnogo komplikovano? BAŠ, BAŠ, BAŠ MI TREBA!!!!!

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

ana2202
    Guest

Podrazumevano

Hvala puno za link, sve ja to lepo uradila ali ne znam kako da ubacim prevod!!! Jel to uopste moze?!HELP!!!

Guest

Podrazumevano

Moze da se ubaci subtitl i to nije mnogo komplikovano medjutim ja bas ovih dana imam neke probleme oko toga jer sve je islo lepo do pre par dana a sada nece subtitl da ide. Od programa ti je potreban TMPGEnc Plus 2.5 , FFDSHOW. Mada postoji i mogucnost ubacivanja subtitla preko VirtulDuba a sada je aktuelna verzja 1.5.10.1. S'tim da se subtitl ubacuje prvo u avi format dabi se potom prekoTMPGEnc-a iskompresovao u VCD. Sto se tice duzine VCD formata bas bih voleo da vidim taj disk koji je snimljen film jer koliko vec radim nista nisam imao ispod 900 Mb a da je dobar zapis. Kada bude bilo zapelo ja sam tu.

ana2202
    Guest

Podrazumevano !?!?!

Goste a znas li mozda zasto mi se desava da kada podelim AVI (delim sa AVI Splliterom) - zvuk mi ide ispred slike nekoliko sekundi! Ubicu se lepo, taman jedno zavrsim, pojavi mi se sledeci problem! NEPRAVDA!!!

Srlle
    Guest

Podrazumevano

Za deljenje avi formata i ostalo editovanje je najbolji Virtual Dub.I ja ih delim pa ih prebacujem u Nero, ali super bi bilo kada bi ceo film stao na jedan disk, ali KAKO KAKO KAKO

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Ima na www.mycity.co.yu o tome.

dex_dexy
    Guest

Podrazumevano pitanje u vezi tmpgenc

Da li neko ima uputstvo kako da se uz pomoć TMPGEnc i ffd show-a ubaci nalepi titl preko slike, i prebaci u vcd format.

Slične teme

1. AVI to VCD/SVCD/DVD Converter v3.54
    Autor FORSETI u forumu Multimedija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.07.2006., 20:39
  2. Da li moguVCD i SVCD formati da se rezu na cd
    Autor loop u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.03.2005., 00:52
  3. AVI TO VCD ili SVCD
    Autor Yoomba u forumu Softver
    Odgovora: 1