da li je danas sramota znati kuvati?

zgodnjikava:
E,pitam ja vas da li je sramota sto volim da kuvam?
Ne mogu vise da jedem po pekarama,raznim kioscima i sl.,za restorane i nemam bas para,ali i nije to kao kada sam spremas.
E a najgore ,kad kazem da ja BAS VOLIM da kuvam,svi su u fazonu....ma daj breee.
Pa sto,jel' to sramota??? :oops:

e ova tema nije bila
pa sto sramota nekom jeste nekom nije...mislim ne valja ni da se stalno hranish po restoranima ovako bar znash sta si sebi skuvao?? ali valjda ne valja
evo meni nije sramota ali sad sam dobro raspolozena

a bash volis da kuvas, kuvas svaki dan?? porodici??
mislim volela sam i ja ponekad ono dodje mi da kuvam pa skuvam neshto kao zanimljiv neki recept.. (mada sam shvatila da posle svakog kuvanja ostanu prljavi sudovi)
ali svaki dan kad kuvas...to postane neka rutina mislim tako nesto\
e nisam odavno kuvala zasto ne znam sad namerno necu da kuvam
kad mi dodje pravi poriv zakuvanje onda cu ili ako budem morala to je gora varijanta ako mama umre....mislim sad moze da se javi i los poriv kao trip spremam se za udaju pa vezbam kuvanje to je bash loshe ali postoji i to
ma i rasejana sam sad nesto bih zabrljala
:(
 
pa ono kao ta polugotova jela imaju puno onih E23423423 ako obratish paznju...mislim mora to da prezhivi.,..pa pojacivac ukusa i slicno
pa sad malo se kao manje iscimash ali se vise natalozish djubreta po organizmu...ono sve ima neku cenu
mada i ono sto je kao prirodno opet valjda ima neko djubre u sebi ali meni deluje gore to shto je proslo kroz industriju
mada sam i sama lenja
ali pijaca rulez bre!...i tunjevina iz konzerve to je narocito zdravo
 
hanibal77:
e kao da je danas bitno sto ti znas da kuvas?mislis da neki nezenja virka na zenski kutak,pa da te zapazi?

a sta kao to je bitno samo zbog udaje???kao nekjom cu da kuvam
e ajde i da kuvash ali zimnicu da pravish to se danas sve manje radi a to je bash do-=jaja
mada ja ne jedem pekmez nikako...e nije da ga ne volim nego nemam kad...ali SLATKO OD LUBENICE!!!!!!! mmmmm
bitno je kad god znash nesto sto je normalno...iz nekog ugla...sve se manje radi to shto je normalno???
 
e brate kad oboje rade...onda je valjda ok da oboje ponekad iu kuvaju..to je varijanta 1
a druga varijanta je kao da se isprofilisesh pa jedan stalno visi u kuhinji a drugi popravlja chesme

e smorila sam samo josh da pitam beti za povrcne recepte ovo meso shto jedem mi se popne do ushiju mada nije loshe moram priznati...jadna ja smorila sam sad se svi sazhalite
 
Umem da kuvam,ali iskreno nije bas da obozavam to da radim.Ima eventualno 2-3 jela koja spremam sa zadoboljstvom,sve ostalo je zato sto moram.Inace,to nije nikako sramota?Mislim da je pre sramota da ne znas bas nista da spremis.To ti je u neku ruku,kao da si nesposoban.Ne treba ni kuvanje da ti bude sad opsesija(izuzev ako ti to nije profesija,ili ako si bas maher u kuhinji)ali dovoljno je da znas ponesto da spremis,cisto radi sebe.
 
ja sam tako razmisljala,jbt ja se mlatim tu u kuhinji,kosa mi upija mirise,ma ni za minimalac nije,za cije babe zdravlje???lepo narucim iz restorana,jeftinije mi dodje,ili kupim polu gotova jela,ajde mojra reci da nisu super magijevi sosovi iz tetrapaka?

volim i ja couss couss, paelu, taboule (konzerve) ali zato pilice kupujem sa farmi, pecurke skupljam u sumi, u basti imam voce...zivim u kraju gde ima dosta bolesnih zbog upotrebe pesticida i hemijskih djubriva.
oni koji se bave proizvodnjom povrca i voca prodaju prskano a za porodicu cuvaju organsku hranu. konzerve se prave od jeftinijih sirovina nakrcanih hormonima, pa sve to ide u krug... sveze spremljena hrana mi spada pod "kvalitet zivota", sta znam. kad saberes to izadje skupo, a cini ti se na prvi pogled da je jeftinije nego gotova jela. opet, u srbiji je organska hrana jeftinija nego kod nas, pa mi je logicno da ljudi kuvaju: em ustede, em znaju sta jedu
 
Emily_Bg:
Umem da kuvam,ali iskreno nije bas da obozavam to da radim.Ima eventualno 2-3 jela koja spremam sa zadoboljstvom,sve ostalo je zato sto moram.Inace,to nije nikako sramota?Mislim da je pre sramota da ne znas bas nista da spremis.To ti je u neku ruku,kao da si nesposoban.Ne treba ni kuvanje da ti bude sad opsesija(izuzev ako ti to nije profesija,ili ako si bas maher u kuhinji)ali dovoljno je da znas ponesto da spremis,cisto radi sebe.

Da,mozda si u pravu,ja jos ne moram svaki dan da kuvam osim kad mi dodje sestric i sl.
Ali,nije meni kuvanje opsesija,mozda pre hobi ili kao sto rece mojra "kvalitet zivota",barem tamo gde mogu da uticem na isti.Kuvanje je samo jedna od tema koje su danas off , ima ih naravno koliko hoces ,zato smo svi postali kupoholicari jer tako smirujemo razne frustracije....umesto da pozovemo drustvo na veceru,jamb,monopol,.... :lol:
 
joj, ljudi, to je tako glupo, ali nažalost istina je da je danas sramota reći "ja volim da skuvam ponekad", "ja ne volim da pijem, radije ću sok", "ja sam srećna kad skuvam nešto i moj dragi to sa zadovoljstvom jede",...
mislim, baš bih volela da vidim te što prevrću očima i rugaju se. ja mogu da potpišem ove rečenice gore, ALI i moj dragi ponekad skuva, i kad ja uveče umorna spremim nešto za sutra on bude dobar pa to ceni i onda me izmasira da se opustim, i on je takođe zadovoljan kad ja s uživanjem jedem nešto što on skuva, i podržavamo se međusobno, jedan skuva i drugi se sam nudi da opere sudove, npr.
po meni je više sramota i veći su blesani oni parovi koji oboje glume neko ludilo pa se inate , pa niko neće da kuva, niko neće ništa, svi kao glume neko ludilo...
 
volim i ja couss couss, paelu, taboule (konzerve) ali zato pilice kupujem sa farmi, pecurke skupljam u sumi, u basti imam voce...zivim u kraju gde ima dosta bolesnih zbog upotrebe pesticida i hemijskih djubriva.
oni koji se bave proizvodnjom povrca i voca prodaju prskano a za porodicu cuvaju organsku hranu. konzerve se prave od jeftinijih sirovina nakrcanih hormonima, pa sve to ide u krug... sveze spremljena hrana mi spada pod "kvalitet zivota", sta znam. kad saberes to izadje skupo, a cini ti se na prvi pogled da je jeftinije nego gotova jela. opet, u srbiji je organska hrana jeftinija nego kod nas, pa mi je logicno da ljudi kuvaju: em ustede, em znaju sta jedu
ma,nije moj post bio neki rapros(nadji mi rec nadji mi rec)nego opis mog zivota.ja sam zaista previse umorna tako da mi kuvanje predstavlja cimanje.i inace kad radim rucam na poslu,znaci ostaje mi sreda i nedelja.sredom kuvam za mene i lauru,nedeljom muz kuva ili narucimo ili odemo negde.
vaznije mi je da budemo zajedno,pogledamo neki film,ili jednostavno se vucemo po kuci nego da se drndamo po kuhinji :)
 
moj dragi i usisa, prebriše pod, poširi veš,... i ne pravi neki bauk od toga, pa ni ja ne pravim bauk od poslova koje ja radim. normalno je da ljudi kućne obaveze shvate kao sastavni deo života i da se ne prenemažu nego ih normalno i u hodu obavljaju, ne opterećujući ni sebe ni druge kukanjem. to se isto odnosi i na kuvanje. i ako čovek neku od tih obaveza uspe i da zgotivi, još bolje, bar će je sa lakoćom obavljati.
 
hanibal77:
nije sramota,ali ne daj da te iskoriscavaju ;)

hahhaaa!!!!!!!!
Hvala draga na podrsci,ne dam se ja !!!!!!!
Ucila me mama ,kad sam bila mala,nemoj da te neki mangup iskoristi !!!! ;)
Pravo da ti kazem,razmisljam da im sve to naplatim...skuvam im nesto i kazem,ko' zeli i dalje ovako lepo da jede,neka uplati na moj racun neki din (moze i E ! ),otvara se skola kuvanja!!!!
hahahahaa!!!!!! Za sve sa foruma,naravno popust i dzabne degustacije !!!! :D
 
zgodnjikava:
hahhaaa!!!!!!!!
Hvala draga na podrsci,ne dam se ja !!!!!!!
Ucila me mama ,kad sam bila mala,nemoj da te neki mangup iskoristi !!!! ;)
Pravo da ti kazem,razmisljam da im sve to naplatim...skuvam im nesto i kazem,ko' zeli i dalje ovako lepo da jede,neka uplati na moj racun neki din (moze i E ! ),otvara se skola kuvanja!!!!
hahahahaa!!!!!! Za sve sa foruma,naravno popust i dzabne degustacije !!!! :D
dobro te mama ucila,znas u sexu ne moze niko da te iskoristi sve dok i ti uzivas,toga se nikad nisam plasila.ali ako ti pojede celu tortu koju si ti s mukom pripremila a tebi ostavi prljavo sudje to je stvarno neoprostivo:lol:
 
hanibal77:
.ja sam zaista previse umorna tako da mi kuvanje predstavlja cimanje.i inace kad radim rucam na poslu,znaci ostaje mi sreda i nedelja.sredom kuvam za mene i lauru,nedeljom muz kuva ili narucimo ili odemo negde.
vaznije mi je da budemo zajedno,pogledamo neki film,ili jednostavno se vucemo po kuci nego da se drndamo po kuhinji :)

Nego,pa ja kuvam samo brza jela....max 1.5h za kompletan rucak ...sve sa seckanjem !!!!
 
blpd_girl:
moj dragi i usisa, prebriše pod, poširi veš,... i ne pravi neki bauk od toga, pa ni ja ne pravim bauk od poslova koje ja radim. normalno je da ljudi kućne obaveze shvate kao sastavni deo života i da se ne prenemažu nego ih normalno i u hodu obavljaju, ne opterećujući ni sebe ni druge kukanjem. to se isto odnosi i na kuvanje. i ako čovek neku od tih obaveza uspe i da zgotivi, još bolje, bar će je sa lakoćom obavljati.


sve mogu da radim al ove tri stvari su mi bas bas ponizenje ...znaci radije cu okreciti kucu...ali poshtujem u svakom sluchaju razni muskarci sa raznim zenama...
 
A ja sam najbolja kuvarica na svetu kada porucim nesto iz restorana i posluzim gostima a oni njam njam sve smazu...Za dezerte sam velemajstor a ovo me gnjavi da spremam osim nekih specijaliteta to mi je zanimljivo. A super mi je sto neko u tome bas uziva i sprema s ljubavlju, kakva sramota???
 
zgodnjikava:
E,pitam ja vas da li je sramota sto volim da kuvam?
Ne mogu vise da jedem po pekarama,raznim kioscima i sl.,za restorane i nemam bas para,ali i nije to kao kada sam spremas.
E a najgore ,kad kazem da ja BAS VOLIM da kuvam,svi su u fazonu....ma daj breee.
Pa sto,jel' to sramota??? :oops:


Ta sramota je vezana za godine koje imaš i razdoblja koja prolaziš .... kad si tinejĐer logično je da su svi u fazonu ''ma daj kakvo kuvanje, ja nemam pojma ni jaje da skuvam'' ... onda s godinama dodješ do toga da ti kuvanje predstavlja zadovoljstvo ... zato što je ono ne samo znanje, već i veština.
 

Back
Top