internet konekcija

  • Začetnik teme Idontknow
  • Datum pokretanja
I

Idontknow

Gost
Kada hocu da se povezem na net(BeoTel)uvek dobijem signal 'podignuta slusalica'(cujem na modemu),ali broj biva okrenut jednom u recimo 15 puta(uvek dobijam poruku "there was no dial tone").Skoro mi je uvedeno tonsko biranje(ima li to veze??).Sa kablovima sigurno nije problem pa ne znam sta je. Evo sad mi je trebalo 30 min da se nakacim.
Hvala za bilo kakvu pomoc.
 
Mei samo nije jasno koj su k u r a c izmislili tu opciju Wait For A Dial Tone. Zezalo me je to na pocetku sve dok nisam provalio o cemu se zapravo radi...
 
Wait for a dialtone je vrlo korisna funkcija na nekim centralama (mahom americkim)... To je signal koji centrala salje da kaze uredjaju da moze da bira... Kao sto kod nas imas tu-tu... Jednostavno, nekad se centrala preblokira, i signal malo kasni... Da tvoj modem ne bi pozvao pre nego sto stigne signal za tako nesto, 'Wait for a dialtone' je ubacen... Tako modem ceka na signal, i kad ga dobije, pocinje sa okretanjem brojeva...

Ne treba kriviti modem zato sto ima takvu funkciju, naprotiv... Takva funkcija se da lako iskljuciti, a da je nema, mnogi koji imaju centrale sa dialtone-om bi imali velikih teskoca da isti koriste...

Poz.
 

Back
Top