Ćuruvija, 8 godina posle

nesha t.

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.885
Pre tačno 8 godina u Beogradu je ubijen vlasnik ''Telegrafa'' i ''Evropljanina'' novinar Slavko Ćuruvija. Ubice nisu pronađene. Pokojnik je bio poznati protivnik Miloševićeve vlasti.
Ono što znamo iz pronađenih transkripata je da je praćen do nekoliko minuta pred smrt od strane SDB, a tada je naglo data komanda da se pratioci momentalno povuku. Osim toga osumnjičen je za učešće u ubistvu izvesni Kujo Kriještorac, koloritni tip zanimljive biografije, koji je međutim posle par godina takođe doživeo sudbinu kao Ćuruvija. Istraga bar zvanično tapka u mestu i pored obećanja mnogih političara da će to pokrenuti. Da li ćemo ikad saznati istinu?
 
pa, .. ipak mislim da je sam "kriv", ... mislim neki politicari kod nas ako nesto ne vole , to je onda pametan i sposoban "protivnik", veoma "nezdrava" kombinacija
Slavko Curuvija, nekadasnji analiticar Uprave za analize Saveznog sekretarijata za unutrasnje poslove, potom novinar i glavni i odgovorni urednik "Borbe", jedan od osnivaca "Nedeljnog Telegrafa", vlasnik magazina "Evropljanin" i - prve privatne
dnevne novine u Srbiji - "Dnevnog Telegrafa", ubijen je u Beogradu 11. aprila. Na Vaskrs.
Javno najveci protivnik Milosevicevog rezima u Srbiji, u posljednjih nekoliko mjeseci kao da je predosjecao da borba koju je zapoceo moze imati i ovakav ishod. Tako je, sredinom decembra, Curuvija u "Monitoru" objasnjavao: "Svi znamo Milosevica. On s vremena na vreme napravi neko cudo i onda uziva gledajuci kakva ce biti reakcija.
 
Jerry Ropero:
mene isto interesuje ko je ubio kenedija i da li ej tacno da su piramide izgradili vanzemaljci.
da li cemo ikada saznati istinu?
evo pametnog uporedjivanja, ali kom pitanju dati prioritet??????ipak ovom jerijevom, mislim licno sto se njega tice, posto je covek sigurno pao s' marsa i onda su mu alijensi ipak preci.... koreni su to breeeeeeee
 
nesha taxista:
Pre tačno 8 godina u Beogradu je ubijen vlasnik ''Telegrafa'' i ''Evropljanina'' novinar Slavko Ćuruvija. Ubice nisu pronađene. Pokojnik je bio poznati protivnik Miloševićeve vlasti.
Ono što znamo iz pronađenih transkripata je da je praćen do nekoliko minuta pred smrt od strane SDB, a tada je naglo data komanda da se pratioci momentalno povuku. Osim toga osumnjičen je za učešće u ubistvu izvesni Kujo Kriještorac, koloritni tip zanimljive biografije, koji je međutim posle par godina takođe doživeo sudbinu kao Ćuruvija. Istraga bar zvanično tapka u mestu i pored obećanja mnogih političara da će to pokrenuti. Da li ćemo ikad saznati istinu?


....istina se odavno zna
 
A ko je ubio bivseg direktora JAT-a Ziku Petrovica i ministra odbrane Pavla Bulatovica? Sto se to ne istrazi?

Strana stampa, tj britanski Guardian navodi da je ubistvo Zike Petrovica i Pavla Bulatovica organizovao Zoran Djindjic u saradnji sa beogradskim kriminalnim grupama. Zasto se to zataskava?

Ja sam da se sva ova ubistva rese. Ali zasto pominjati Curuviju a gurati pod tepih Petrovica i Bulatovica?
 
nesha taxista:
Pre tačno 8 godina u Beogradu je ubijen vlasnik ''Telegrafa'' i ''Evropljanina'' novinar Slavko Ćuruvija. Ubice nisu pronađene. Pokojnik je bio poznati protivnik Miloševićeve vlasti.
Ono što znamo iz pronađenih transkripata je da je praćen do nekoliko minuta pred smrt od strane SDB, a tada je naglo data komanda da se pratioci momentalno povuku. Osim toga osumnjičen je za učešće u ubistvu izvesni Kujo Kriještorac, koloritni tip zanimljive biografije, koji je međutim posle par godina takođe doživeo sudbinu kao Ćuruvija. Istraga bar zvanično tapka u mestu i pored obećanja mnogih političara da će to pokrenuti. Da li ćemo ikad saznati istinu?

Paradoks je taj što je Ćuruvija bio prijatelj porodice Milošević. Nećeš valjda da zoveš bilo kog novinara kada ti supruga pozovu u Dejton? U spletkama koje su se sprovodile uporedo sa državnim političkim pitanjima - da li je za očekivati da će mali čovek ikada saznati šta je bilo stvarnost a šta nečija fikcija?

Sem nenadoknadivog gubitka za njegovu porodicu, bio je jedna od žrtvi diktatorskog perioda iz naše bliske prošlosti.

P.S. čuvam nekoliko brojeva Evropljanina zbog svojih unuka...
 
Jerry Ropero:
A ko je ubio bivseg direktora JAT-a Ziku Petrovica i ministra odbrane Pavla Bulatovica? Sto se to ne istrazi?

Strana stampa, tj britanski Guardian navodi da je ubistvo Zike Petrovica i Pavla Bulatovica organizovao Zoran Djindjic u saradnji sa beogradskim kriminalnim grupama. Zasto se to zataskava?

Ja sam da se sva ova ubistva rese. Ali zasto pominjati Curuviju a gurati pod tepih Petrovica i Bulatovica?
Ovome danas pada godišnjica, a za Đinđića ne lupaj!
 
Iron Lord:
Paradoks je taj što je Ćuruvija bio prijatelj porodice Milošević. Nećeš valjda da zoveš bilo kog novinara kada ti supruga pozovu u Dejton? U spletkama koje su se sprovodile uporedo sa državnim političkim pitanjima - da li je za očekivati da će mali čovek ikada saznati šta je bilo stvarnost a šta nečija fikcija?

Sem nenadoknadivog gubitka za njegovu porodicu, bio je jedna od žrtvi diktatorskog perioda iz naše bliske prošlosti.

P.S. čuvam nekoliko brojeva Evropljanina zbog svojih unuka...


Al' ces da ih obradujes svaka cast :D ono "vidi sta vam je deda ostavio....." hahahahahah :P
 
nesha taxista:
Pre tačno 8 godina u Beogradu je ubijen vlasnik ''Telegrafa'' i ''Evropljanina'' novinar Slavko Ćuruvija. Ubice nisu pronađene. Pokojnik je bio poznati protivnik Miloševićeve vlasti.
Ono što znamo iz pronađenih transkripata je da je praćen do nekoliko minuta pred smrt od strane SDB, a tada je naglo data komanda da se pratioci momentalno povuku. Osim toga osumnjičen je za učešće u ubistvu izvesni Kujo Kriještorac, koloritni tip zanimljive biografije, koji je međutim posle par godina takođe doživeo sudbinu kao Ćuruvija. Istraga bar zvanično tapka u mestu i pored obećanja mnogih političara da će to pokrenuti. Da li ćemo ikad saznati istinu?

Искрено речено, пре него што је ДРУГ Ћурувија постао ВЛАСНИК Телеграфа и Европљанина - БИО ЈЕ ГЛАВНИ УРЕДНИК ЛИСТА "КОМУНИСТ" - тако да ме у принципу заболе ко га је и зашто га је убио јер тај случај рачунам као обрачун
унутар мафијашке секте КПЈ......... 8-)

Боље нека се људи запитају КАКО је уопште могао један друг комуњара да постане ВЛАСНИК тако великих листова, да није можда уштедео од уредничке комунистичке
платице ???
 
Nacionaldemokrata:
Al' ces da ih obradujes svaka cast :D ono "vidi sta vam je deda ostavio....." hahahahahah :P


Bolje i to da čitaju nego Preveliku Srbiju i druge bajke za decu gde će prekrajati šta je pisalo i šta se radilo pre 50 godina...

Pa čuvam i "sportski žurnal" gde piše da je Crvena Zvezda pobedila Kolo-Kolo
Grobari kad ćete u Japan?
 
Jerry Ropero:
A ko je ubio bivseg direktora JAT-a Ziku Petrovica i ministra odbrane Pavla Bulatovica? Sto se to ne istrazi?

Strana stampa, tj britanski Guardian navodi da je ubistvo Zike Petrovica i Pavla Bulatovica organizovao Zoran Djindjic u saradnji sa beogradskim kriminalnim grupama. Zasto se to zataskava?

Ja sam da se sva ova ubistva rese. Ali zasto pominjati Curuviju a gurati pod tepih Petrovica i Bulatovica?

Tog Petrovica sam i zaboravio
 
Jerry Ropero:
a sto ne obelezis godisnjice zike petrovica kundaka i pavla bulatovica?

za djindjica ne lupam tu infiormaciju da je djindjic organizovao ubistva zike petrovica i pavla bulatovica je naveo kolumnista Guardiana Neil Clark u svom autorskom clanku. Evo i link:

http://www.guardian.co.uk/comment/story/0,3604,913918,00.html
E,pa nisu bas za isti kos i Curuvija i Kundk,Bulatovic...Jeste da su svi ubijeni za vreme Milosevica,ali se zna ko je bio Curuvija,a ko su ostali.
Curuvija je udarao u srz Milosevicevih postupaka(da ne kazem zlodela-nemoj samo ovo poistovetiti sa ratnim zlocinima) i bio jedan od najopasnijih kriticara po Milosevicev opstanak.
Kundak je bio funkcioner JUL-a,a pricalo se da je pred smrt napucao Marka M,pa se ovaj osvetio.
Bulatovic je bio Slobin ministar.I to odbrane!
Nikako to nije isto.
A i sto ne nadjose Kundakovog ubicu za 3-4 godine vlasti.
Da nije Djindjic smakao i Arkana,Badzu,Trefa...? :roll:
 
pa tog prijatelja su roknuli na uskrs, kakvi su drugari na kraju bili :roll:
svejedno kakav je opozicionar bio-pravio je opozicione, dobre novine, bio deo opozicione scene, i brutalno je ubijen zbog toga.
dovoljno da mu se oda pocast
i naravno, sazna koja bagra ga je ubila
 
Enfroz2891.:
Sad od Curuvije prave nekog "borca protiv Miloshevica" a on im je bio lichni prijatelj..i Mire Markovic i Slobe...to se izgleda zaobravlja.
Jak opozicionar...
Bili prijatelji,pa onda prestali da se druze.
A znas li zasto?
Naravno da ne znas,kada ovo pises.
Ja sam recimo imao priliku da slusam konferenciju za stampu(jednu od retkih koje je Milosevic drzao sa sve zainteresovane novinare) u kojoj ga je Curuvija tako "bocnuo", da su se svi zgranuli njegovom hrabroscu.
Od tada vise nikad nisam cuo Slobu da odgovara na pitanje nekog novinara-slobodnog strelca.Nikad.
Jak je on bio opozicionar.Veoma jek.Jedan od najjacih.
 
Jerry Ropero:
a sto ne obelezis godisnjice zike petrovica kundaka i pavla bulatovica?

za djindjica ne lupam tu infiormaciju da je djindjic organizovao ubistva zike petrovica i pavla bulatovica je naveo kolumnista Guardiana Neil Clark u svom autorskom clanku. Evo i link:

http://www.guardian.co.uk/comment/story/0,3604,913918,00.html

ovo je već, antologijski...
Zoran Todorović-Kundak, ali kad se neko razume u sve...
i čita Gardijan pre podne
laught16.gif
 
DB 06:
Bili prijatelji,pa onda prestali da se druze.
A znas li zasto?
Naravno da ne znas,kada ovo pises.
Ja sam recimo imao priliku da slusam konferenciju za stampu(jednu od retkih koje je Milosevic drzao sa sve zainteresovane novinare) u kojoj ga je Curuvija tako "bocnuo", da su se svi zgranuli njegovom hrabroscu.
Od tada vise nikad nisam cuo Slobu da odgovara na pitanje nekog novinara-slobodnog strelca.Nikad.
Jak je on bio opozicionar.Veoma jek.Jedan od najjacih.
Da,da..Curuvija kao nije znao s kim ima posla npr.87.kad ga je pratio na Kosovo....to su priche za malu decu.
Takvi kao Curuvija,Stambolic i Mitevic su najvishe krivi shto se Sloba uzdigao,a posle kad ih je izradio pravili se velike zrtve.
Ne sporim da je njegovo ubistvo zlochin i da treba otkriti ubice i nalogodavce,ali sve ostalo o njemu koje ide pravcem pravljenja muchenika od osobe koji je bio uz Slobu od samog pochetka i to shto se u jednom trenutku suprodstavio,iz ma kog razloga,sad kao treba da ga opere..samo zato jer su ga ubili?
Po toj logici bi i npr.Lilic bio "opozicionar"da su ga roknui odma nakon shto se zamerio"velikom tatici".
Istina nikad nije crno-bela nego siva.
 

Back
Top