Ceo svet nam je kriv

dr.koki

Aktivan član
Poruka
1.232
Bilo gde da se okrenes po ovoj zemlji samo cujes da je neka fasisticka/kapitalisticka/separatisticka/ nacisticka/ licemerna.... nacija kriva za to sto mi propadamo. Ali ajde malo da sagledamo sta se desava u zemlji, ko nam je u stvari kriv, ajde malo da se pogledamo u ogledalo.
Pricamo da je Soros i B92 kriv sto se iznose istinite informacije o Srbiji?
Mozda nam je lepse da zivimo u lazi, npr. da nam Sloba prica kako mi imamo najveci izvoz u Evropi ili da nam neki drugi tiranin prica kako ceo svet umire od gladi a mi uzivamo. Nije poenta u tome da krijemo informacije, treba da ih iskoristimo da bi smo poboljsali sebe.

Pricamo kako nasa je nasa vojska potpuno unistena i ne moze da nas odbrani od stranih pretnji?
Pa nikad nije ni mogla i to smo videli u zadnjih 15 godina. Tenkovi su zastareli i propadaju, kvalitet pusaka se meri procentom korozije, MIGovi ne rade, Galeb bi izgubio borbu protiv spitfire-a. Imamo civile koji su naterani da idu u vojsku, vecina njih ne zeli da vidi vojsku a kamoli da brani zemlju koja im je unistila pola zivota. Pa oni ce da dezertiraju a mozda ce i da se pridruze neprijatelju. Mi smo toliko mala zemlja i toliko ekonomski slaba da bi u svakom slucaju i Albanija, i Hrvatska i Bugarska i Amerika mogle da nas osvoje.

Pricamo da smo 1999. godine pobedili NATO fasisticku soldatesku u njihovim podmuklim agresijama?
E pa nismo, nemojte da zaboravite da smo im oborili samo 2 aviona a oni nama razneli sve sto je poletelo, unistili tenkove, unistili kopnenu vojsku i moral. I na kraju smo potpisali predaju.

Pricamo da su nam bacali nuklearni otpad koji izaziva sve bolesti kod srba?
Jos nisam video ni jednu naucnu studiju koja je pokazala povecanje radioaktivnosti na teritoriji Srbije posle 1999 u odnosu na period pre toga. Znaci ni jednom nije to mereno, samo se iznose tvrdnje bez ikakvih dokaza. A svi zaboravljamo na AZBEST koga ima u svima nasim gradjevinama. 40 godina trovanja svim hemikalijama iz rafinerija i komunistickih fabrika koje su sve otpustale u vazduh i reke a niko nije to zabranjivao, 90% tih hemikalija su kancerogene. Srbi se jedni od najvecih pusaca na svetu, skoro prvi po broju alkoholicara, po broju ljudi koji ne mogu da zamisle rucak bez bara pola kila masti.

Pricamo da su nase skole i fakulteti najbolji na svetu?
E pa nisu, najgori su a nisu ni besplatni. Nasi fakulteti mnogo kostaju(knjige, spremanja, neke obavezne vezbe na odr. lokaciji...). Na geografiji u Nisu 2. godina mora da ide na djerdap 2 dana u prirodi i svi moraju da prisustvuju cena je 5500din. Na nasim fakultetima se nista ne uci sto je bitno za kasniji posao, prepuni su korupcije, nikoga od profesora nije briga za studente. Ne katedri za hirurgiju u Nisu na medicinskom ima oko 50 nastavnika a studenti nikada nemaju vezbe. Niko ko je zavrsio medicinu a pre toga nije isao u medicinsku skolu ne zna da da injekciju, ukljuci infuziju ili previje. To se tek uci na specijalizacij. Niko od studenata ne zna da usiva. Kad dodjes dobrovoljno u bolnicu na dezurstvo oni ti kazu da bolnica nije za studente medicine i oteraju te osim ako nemas neku vezu. Ispit iz hirurgije:
-Sta je apendicitis?
-Ti ispricas osnovne odlike
-Koji su simptomi?
-Ispricas i to
-Kako se leci?
-A ti trebas da kazes samo "HIRURSKI"
Srednje skole se svode na usmeno subjektivno ispitivanje i poklanjanja ocena na osnovu fizickih/ porodicnih/ prijateljskih i/ili ekonomskih osobina ispitivanog.

Svi pricamo da kosovo moze da bude samo nase?
Cinjenica je da je 90% stanovnistva na kosovu albansko. Cinjenica je da je to njihova drzava vec 8 godina. Mi smo to odavno izgubili samo sada treba da legalizujemo. Mi smo toliko ekonomsko i politicki minorni da nemamo nikakvih mogucnosti da se borimo a kosovo. Sta ce nam kosovo, mi te rudnike nismo znali ni da koristimo kad je trebalo, kosovari su se preselili u Srbiju, jednostavno treba da trazimo ogromnu svotu novca za trepcu i kao odstetu i posle toga da im potpisemo da si uzmu to kosovo.

Necemo privatizaciju?
Pa sta cemo onda, propale drzavne firme u kojima se po ceo dan cuga rakija i kad imaju posao i kad nemaju. Ljude koji su na platnom spisku a obradjuju njive u njihovim selima po ceo dan. Treba sve fabrike i firme da poklonimo strancima, to nam je jedini nacin da se spasimo i da nesto pocne da radi. A sad sto su srbi najveci neradnici na svetu to je drugi problem

Mi smo nebeski i najpametniji narod a ceo svet nas mrzi?
E pa nismo ni nebeski ni najpametniji narod, niti nas neko mrzi. Zemaljski smo a mnogo smo glupi jer da smo malo pametniji izvukli bi se iz ove situacije a ne bi samo kukali i optuzivali ceo svet. Nas niko ne mrzi, godinama nam svi nude pomoc i ekonomsku i politicku i humanitarnu kad je trebalo a mi smo samo okretali price i pravili se da nas oni mrze. Kad je stizala novcana pomoc mi smo govorili da necemo da prodamo zemlju za vrecu krvavih dolara. Kad je stizala humanitarna pomoc mi smo govorili da nas truju.

Amerika-najgluplja nacija na svetu je nas neprijatelj a rusija, gana, mozambik, irak, iran.... su nasi prijatelji?
Ako pogledamo istoriju ti nasi prijatelji nam nikada nisu pomogli nikako drugacije osim nekim sporadicnim porukama tipa:"Ruski narod je uz vas, izdrzite". Ako sam dobro informisan posle drugog svetskog rata kada su rusi usli mnogo zena je silovano. Mora da je to neka slucajnost.... mislim Zene nevine-> Rusi udju-> Zene silovane-> Zene kazu rusi-> Zakljucak: "Amerika nas mrzi". A ako pogledamo po nasim bolnicama i skolama i fakultetima donacije primeticemo da je vecina od Amerike i nasih neprijatelja(Nemacka, Svajcarska, Engleska, Francuska....) A ja ne znam kada nam je Rusija ili neka od tih zemlji ekonomski,vojno ili politicki pomogla.

Dodajte jos ako zelite... Ovo nije ni 1% price o srbiji.
Molim moderatore da ne brisu ovo jer ako mozemo da pljujemo po celom svetu i da optuzujemo sve bez dokaza onda mozemo i nasu drzavu malo da sagledamo.
 
Ja bi korigovao u :"Koja gomila LDP gluposti"...
Ima dosta istine u nekim opshtim stavovima ali zakljuchci koje ove komunjare iz svega toga izvlache je da smo za sve shto nam se desilo samo mi i jedino mi krivi,a to jednostavno nije istina.
 
A shta ce nam npr.stanovi svh pristalica LDP-a u Srbiji?
Ja bi sve to nacionalizovao i dao Albancima uz nadoknadu a shta ce biti sa pravim komunjarskim vlasnicima -zabole me. + za nashu ekonomiju...-
To bi bila ista debilna logika kao izneta u prvom postu u vezi Kosova.
 
I jesmo, samo mi i jedino mi smo krivi. I jedino mi mozemo to da ispravimo i da pomognemo sebi i to samo radom. Nikako drugacije nije. Kad je USA bacila dve nuklearne bombe na Japan 1945 god oni se nisu opijali i kukali i psovali ceo svet nego su prihvatili sta je bilo i samo radili i radili i sada su tehnoloski najnaprednija zemlja.
 
joj doktore, da si tekst zasnovao na chinjenicama "trebali bi malo manje da se.remo a vishe da radimo", ja bih ti prvi pruzhio ruku, svaka chast, al ovde si tako svashta nalupetao... :lol:
pametan chovek bi ti na svaki pasus ispisao ceo tekst opovrgavanja, al pametan chovek ne bi bio to shto jeste da ide po forumima i satima razbija tipichne zablude i predrasude.
al da se manemo toga, tu ti niko ne mozhe pomocji osim sebe samog.....

dr.koki:
I jesmo, samo mi i jedino mi smo krivi. I jedino mi mozemo to da ispravimo i da pomognemo sebi i to samo radom. Nikako drugacije nije. Kad je USA bacila dve nuklearne bombe na Japan 1945 god oni se nisu opijali i kukali i psovali ceo svet nego su prihvatili sta je bilo i samo radili i radili i sada su tehnoloski najnaprednija zemlja.
ovakav stav je totalni opozit onom stavu kojem se protivish, a nijedan ni drugi ne valjaju.
sad bash da smo sami samcijati krivi za sve shto nas snadje, i nije bash, vrlo je teshko sam zaglibiti u ovolika gov.na... :lol:

nisu dzhaba stari filozofi uochili pojam "zlatne sredine". 8)

i ne daj bozhe da postanemo ko savremeni Japan. :roll: :(
tradicionalni Japan je bio jedna od najfascinantnijih svetskih civilizacija, a onda je doshao Veliki Brat sa svojom "bombastichnom" demokratijom i takvu civilizaciju pretvorio u jednu iskompleksiranu i polu-bolesnu naciju.
 
У позадини целе приче се крије ''доктор'',који кука само над самим собом!Он је само још један који прича једно,а ради друго.Кад помиње лекаре,болнице и корупцију,вероватно само жали што му један од тих доктора не уступи место,да би наставио утабаном стазом!А све остало је само шминка,да би сакрио поенту...:lol:
 
neverovatno kako ste se primili...citam prvo komentare -te koja gomila gluposti,te komunjare,te ldp-ovci,te korupcija :confused: reko aj da procitam da vidim sta se toliko izlupeto.

i procitam posle tekst,i kontam covek je uglavnom upravu za ovo sta je napisao,a vi se primili ko saucesce.
i nije mi jasno gde u svemu nadjete ldp,okrenete tu pricu kao da autor ima skrivene motive i slico....koji ste vi optereceni pacenici.

naravno da smo sami krivi za vecinu stvari koja nam se desava.a krivi smo mahom jer se ne ucimo na greskama i jer udaramo glavom o zid.jer mislimo da smo najpametniji i najbolji i jer se ne bi zapitali da mozda nismo upravu....ama ne,srbin uvek zna najbolje...pa da citiram nekoga od pre neki dan - pre ce pojesti rusko ***** nego americku tortu...e o tome je ovde rec,o iskonskoj gluposti,u njenom originalnom obliku....tako da cemo izgleda zauvek ostati tu gde jesmo - u govnima...

(i da se ne zalepite odmah - ne ne volim amerikance,i nisam proamericki orijentisana - ovo je samo bila ilustracija primera i sustine onoga sto sam htela da kazem sa jedne druge teme)
 
Човек је нешто у праву,а нешто није! И то су све ствари које види свако ко чита новине.А ту је и једна велика глупост-каже да би требали да дамо земљу странцима да би нам било боље!:shock:А да ћемо пропасти-нећемо,имамо вас паметне који ће нас извадити из г*вана!:lol:
 
Banshee:
neverovatno kako ste se primili...citam prvo komentare -te koja gomila gluposti,te komunjare,te ldp-ovci,te korupcija reko aj da procitam da vidim sta se toliko izlupeto.

i procitam posle tekst,i kontam covek je uglavnom upravu za ovo sta je napisao,a vi se primili ko saucesce.
i nije mi jasno gde u svemu nadjete ldp,okrenete tu pricu kao da autor ima skrivene motive i slico....koji ste vi optereceni pacenici.

naravno da smo sami krivi za vecinu stvari koja nam se desava.a krivi smo mahom jer se ne ucimo na greskama i jer udaramo glavom o zid.jer mislimo da smo najpametniji i najbolji i jer se ne bi zapitali da mozda nismo upravu....ama ne,srbin uvek zna najbolje...pa da citiram nekoga od pre neki dan - pre ce pojesti rusko ***** nego americku tortu...e o tome je ovde rec,o iskonskoj gluposti,u njenom originalnom obliku....tako da cemo izgleda zauvek ostati tu gde jesmo - u govnima...

amerikanci imaju tortu? :)
kako mozhe za ishta biti u pravu kad se doktor u startu syebo:

Pricamo da smo 1999. godine pobedili NATO fasisticku soldatesku u njihovim podmuklim agresijama?
... ko je to ikad rekao osim Slobe? ovde Slobinih nema.

Pricamo da su nam bacali nuklearni otpad koji izaziva sve bolesti kod srba?
ko je rekao da je osiromasheni uranijum izazvao SVE bolesti? :shock:
a da je shtetan, pitajte italijanske vojnike koji su baratali sa njim. pedesetoro njih obolelo neizlechivo, iako medicina josh uvek ne mozhe dovesti sve u vezu.

Pricamo da su nase skole i fakulteti najbolji na svetu?
ko je to ikad yebeno rekao? :shock:

Svi pricamo da kosovo moze da bude samo nase?
ko je normalan ikad rekao da mozhe biti SAMO nashe? pa to nema ni u onanisanju najvecjih domacjih budaletina. svako sa dva grama mozga je svestan da se 90% albanaca ne mozhe obrisati, ali i da se teritorija suverenoj zemlji ne mozhe oduzeti.

mislim, yebiga, kako da bude u pravu neko koji sve zasniva na ovakvim teshkim glupostima.
ovo nisu predrasude.
ovo su preuvelichane predrasude.
 
dr.koki:
@Keeper
Mnoge stvari nisu recene ovde ali se svaki dan pricaju po srbiji a ja samo citiram sta ja cujem svaki dan.
ali i ja zhivim u srbiji i slusham svaki dan priche, pa ova chuda josh nisam chuo. jesam, svashta sam chuo za shta bi se dalo zameriti, ali ovolika preterivanja........ pa mnogo shtoshta se ni na ovom forumu nije chulo, a bilo je svakakvih.

slazhem se ja s tobom da bi trebali malo da se otreznimo, zatim manemo podrshke ovim nashim budaletinama od politichara i damo se u pamet i rad, i mnogi pojedinci da shvate neke stvari, al ti ga bash ono pretera jako. :shock:
 

Back
Top