Covecnost vs novac

Charlotte

Primećen član
Poruka
694
Da li ste bili u prilici da se dvoumite izmedju ova dva?

Lepo je biti covecan, pruzati ljudima samo dobro, ali od necega mora da se zivi. Najbolje je imati posao koji donosi dobro nama i drugima, ali nije uvek tako. I zato nekada moramo smanjiti svoje postenje zarad vece zarade. Manje vise, na skoro svim poslovima nesto mora da se precuti, da se bude grub ili da se na finjaka nekom nesto uzme na njegovu stetu. Bankari ljudima oduzimaju stan, advokati brane lose ljude, neki uvaljuju ne tako kvalitetnu robu, primera je mnogo.

Hajde sad budite iskreni i nemojte samo pisati kako je vas integritet neprikosnoven.
So?
 
Mislim da je dilema pogrešna za neki normalan posao.
Dakle ako si zaista dobar u svom poslu, ne moraš sebi postavljati takva pitanja.
Čak i u ovakvoj zemlji dobar moler, automehaničar ili šuster će moći pristojno da žive od svog rada.
 
Marge Simpson:
Svaki posao je na neki nacin prevara, samo je pitanje kolika, ali tvrdim da nema nacina da se zaradi novac a da se nesto ne smuva.

nije baš. recimo, imaš dete koje nema pojma s matematikom i nađeš u oglasima moj broj i nazoveš i dogovoriš se. i ja dam časove tvom detetu i ono popravi ocenu. šta sam ja tu tačno smuvala?
 
vd:
Mislim da je dilema pogrešna za neki normalan posao.
Dakle ako si zaista dobar u svom poslu, ne moraš sebi postavljati takva pitanja.
Čak i u ovakvoj zemlji dobar moler, automehaničar ili šuster će moći pristojno da žive od svog rada.

Ovo naprosto nije tacno!
Mozda jedan moler moze pristojno da zivi od svog rada, ali se u mnogim strukama pod dobrim radnicima podrazumevaju oni koji su sposobni da smuvaju. Pa tako, dobar bankar ume da uvali nekome kredit koji i nije bas povoljan, dobar advokat ume da odbrani ubicu, pa on moze slobodno da seta ulicama i predstavlja opasnost. Ako bankari ili advokati nisu sosobni za takve stvari, njihov posao propada.
 

Back
Top