Krstarica-Google

bla bla:
Treba mi pomoc. Pisem seminarski. Ako imate vremena napisite biloo kakav komentar na temu Krstarice ili Googla. LOse, dobro, zasto je bolji jedan od drugog


Mislim porediti Google i krstaricu je prilicno blesavo. Google je svetski fenomen a krstarica tek jedan lokalni prosecan prilicno jadan projekat.
Krstaricin pretrazivac je nesto najzalosije sto sam video ako vec poredimo Krstaricu i Google kao pretrazivace.
 
AxeZ:
bla bla:
Treba mi pomoc. Pisem seminarski. Ako imate vremena napisite biloo kakav komentar na temu Krstarice ili Googla. LOse, dobro, zasto je bolji jedan od drugog


Mislim porediti Google i krstaricu je prilicno blesavo. Google je svetski fenomen a krstarica tek jedan lokalni prosecan prilicno jadan projekat.
Krstaricin pretrazivac je nesto najzalosije sto sam video ako vec poredimo Krstaricu i Google kao pretrazivace.

Sta je to jadno u ovom 'projektu' ?
 
I ja se slazem da je krstarica jadan pretrazivac.Vise sluzi kao sajt za reklame nego za pretrazivac.Da li neko od vas vidi neku reklamu na Google.Ja ne!!!A na vasem.Pun je di ***** a jos su i rezultati pretrage ocajni.Vise mi inforacija da google engleski nego krstarica!
 
Corey:
I ja se slazem da je krstarica jadan pretrazivac.Vise sluzi kao sajt za reklame nego za pretrazivac.Da li neko od vas vidi neku reklamu na Google.Ja ne!!!A na vasem.Pun je di * a jos su i rezultati pretrage ocajni.Vise mi inforacija da google engleski nego krstarica!
Da...slab vam je rezultat pretrage...
Ali priznacete da je krstarica ipak jaca sa forumom,pricaonicom i magazinom.
Koliko mi je poznato Google nema nista od toga (ima neke kao vesti,sta vec,ali to je opet politika)
 
Google je mocan pretrazivac, sa unikatnim i patentom zasticenim (na 20 godina) search & indexing engine-om iza koga stoji skoro 5 godina istrazivanja... Hostuje se na trenutno najbrzim serverima dostupnim na internetu, i poseduje najvecu bazu koja postoji na jednom serveru na netu...

Porediti takvo jedno cudo sa Krstaricom je kao da poredis supersonicni avion sa trotinetom...

Generalno, ne verujem da iko koristi Krstaricu kao pretrazivac... Google ce ti vise lokalnih rezultata (u .yu subdomenu) vratiti nego sama Krstarica, pa je izlisno i koristiti istu za pretragu...

ali... Krstarica se od pretrazivaca pretvorila u Community centar, pa tako ljudi uglavnom dolaze na istu zbog zabave (pricaonica, forum, horoskop, tv program, recnik i sl.)... Reklama ima previse, to se slazem, i sto je najgore, ne bas primerenih ljudima koji dolaze na istu, tako da i ako ih ima mnogo, ne verujem da ostvaruje veliki profit...

Google ima reklame... ima sponsored search fields, i kompanije placaju debele pare da se nadju u vrhu liste pretrazivanja ili sa strane kao preporuceni linkovi... Takodje, Google deo svojih servera koristi za specijalizovane pretrage, odnosno, iznajmljuje svoj engine za unutrasnje pretrage velikih sajtova... Tako Google sa revolucionarnom indexing & search tehnologijom i vrlo malo reklama, zaradjuje mnoooooooogo vise para nego sto ce Krstarica ikad...

U svakom slucaju, Krstarica bi trebala skroz da se transformise u Community centar, i da radi striktno na tim sadrzajima... A onda da uskladi ono sto ce reklamirati sa interesovanjima ciljne grupe, i sa daleko manje reklama moci ce da uzima mnogo vise para... a vise para -> zelja za zaradom jos vise para, a uslov za to je primamiti sto vise ljudi tako sto im ponudis bogatiji sadrzaj... a samim tim, bude lepse za sve nas...

No, ja ne vodim Krstarcu, pa o tome neka brinu oni koji odlucuju sta ce biti sa njom...

Sto se mene tice, ja ne videh ni jednu reklamu na Krstarici... NS/Mozilla odlicno blokiraju popup-ove, u HOSTS fajlu sam ubacio da sve adrese glavnih spam & add adresa da pointuju na localhost... Kao sto rekoh, ne videh skoro reklamu na net-u ;)
 

Back
Top