koker spanijel

lucci

Obećava
Poruka
68
Joooooooooooooooj......dakle problem nam je ovakav...ja kupim "malo" kucence od 5 meseciiiiiiii i kapiram kako su ga odgojitelji naucili gde se piski i kaki jbt...mendjutim ne lezi vraze stvar je ozbiljna..piski i kaki i to uredno nece na tepih vec na sred snevne sobe na parket....ah uzas.... i nema sanse da promeni misljenje hahahahah.... meni to prestaje da bude smesno iako ne mogu da bijem guram njusku (kako posle da pomazim )....no...upomoc kako kucu koja ima 5 meseci da naucim da pisi napolje koji nikad do sad nije nikad radio???????Evo na pola pisanja sam bila jedno 30 min napolje i ne kad je usao u kucu poceo je da piski grrrrrrrrrr pomozite mi ne bih da bijem
 
Bilo je ovde vec tema o tome kako nauciti psa da piski gde treba.
U svakom slucaju 30min kuca moze da izdrzi opusteno, tako da bi trebalo da joj date da pije vode pre nego sto izadje napolje, i onda ostanite napolju sve dok se ne popiski, i obavezno je setajte da bi joj se pripiskilo, nemojte da stojite u mestu.
 
Joj eto novog problema....mi zivimo do ulice... dakle automobili prolaze uzasno cesto a on nece na povodac....toliko je tvrdoglav da ni mesom ne mozes da ga nateras uz to cvili toliko da komsije izadju da vide ko to "maltretira " psa .....osecam se kao psihopata ... u svakom slucaju procitala sam tamo sve sta stoji i mislila sam da ima mozda jos neki savet...:-(

OH mislla sam da psom od 5 meseci ljudi ne bi trebalo da imaju ovakve probleme !!!
al jbg...
Hvala puno u svakom slucaju ...!!!
 
Pa ako imate neki parkic u blizini mozete je odneti do tamo na rukama, pa onda sacekati dok ne obavi sta ima. A savetujem vam takodje da je sto pre naucite na povodac, jer se nikad ne zna kad moze da joj padne na pamet da izleti na ulicu. Pokusajte kad je u kuci da joj stavite ogrlicu, neko vreme ce sigurno pokusavati da je skine, a posle ce se navici. Nemojte bas ceo dan da je nosi, recimo stavite joj pa posle sat vremena skinete. Pa onda kroz par sati opet tako. I najbolje bi bilo da nabavite flexi, tako se pas oseca slobodnije a vi ipak imate kontrolu nad njom.
 
Danas idem u kupovinu da sredim stvari hehehe...kupicu flexi i pokusacu da je naucim...opet se ukakio i upiskio u kuci a mene nije bilo samo 30 minuta .....ahhhhh....al dobro....htela sam kuce ne smem da se zalim...jel mislite da je pametno da uzmem kutiju i stavim pesak za prvu nuzdu khm mislim prvo vreme ?
 
Pa ucenje gde da se popiski u kuci opet trazi vremena, a on (ili ona, izvinjavam se nisam shvatila kod je pola) vec ima 5 meseci, tako da je bolje da ne gubite dodatno vreme na ucenje da se popiski u pesku, nego se odmah bacite na to da sto pre nauci napolju da obavlja nuzdu. Sad sve sto treba je stpljenje, i kad se jednom bude popiskio napolju, bice obavljeno pola posla.
 
Weeeeeeeeeeeee........pa dakle on (Bamse-sto na norveskom znaci meda).....se danas ispiskio i iskakio napolju ....dosao kuci malo pio vodu...i sad lala.....posle lalanja...na setnju da piski ili vec i nadam se da ce samo jos veceras da oerava kucu.....uhh.....Hvala na pomoci ..mnogo mi je znaci!!!
 
Nadam se da ce nko procitati ovo .....moj pas ima stalno suvu njusku...jer to jer je stalno zedan....ili trebam da se zabrinem??????????????
Svakako sam planirala da zakazem pregled za jedno nedeju dana kod veterinara al jel trebam mozda pre ili?????????????????? Hvala
 
Lucci zanima me koliko si platila štene, jer ja planiram da usvojim jedno i jel istina da bas smrde i da se mnogo linjaju, jer ja đivim u stanu???

Stenad kokera variraju po ceni u zavisnosti od kvaliteta legla i odgajivaca koji prodaje.

Ja sam mog kokera sa dobrim sampionskim rodovnikom uzeo za 150Eur mada cifre za taj "kvalitet" idu i po 2-3 puta vise. (mozes me kontaktirati privatnom porukom pa ti eventualno mogu dati kontakt tel odgajivaca)

Kokeri se linjaju to je tacno, ipak su to psi duze dlake. Ali, redovnim cesljanjem (barem jednom u dva dana) i dobrom ishranom se ovo svede na pristojnu kolicinu. Iskreno? Svaki pas se linja pa cak i kratkodlaki samo se "manje vidi" :)

"smrde"? ovo je opis za zeceve ili prasice... svaki uredno odrzavan pas nece smrdeti. Malo stene ce vrsiti nuzdu na parcetu novine ili pelenici koja moze da se kupi u svakom bolje snabdevenom pet shop-u. Kupanje jednom u dva meseca i povremeno brisanje krpom, mesavinom jabukovosirce/voda ce sve to svesti na minimum :)

Savet? Kokeri su veoma pametni ali i veoma tvrdoglavi psi koji se mogu super dresirati ali zahtevaju mnogo vise strpljenja od nekih pasa. Samo nema popustanja, batine ne preporucujem previse vec samo u varijanti smotane rolne novina i nikako ne posustati dok ne postignes sta zelis (npr ako je komanda "na mesto", nikako ne odustaj dok ne ode bas na mesto a ne pored istog, ispod stolice, kreveta...)



I za kraj, evo kako izgleda uredno odrzavan koker od 5 meseci starosti :)

Pozdrav!
 

Prilozi

  • DSC00138.jpg
    DSC00138.jpg
    27,3 KB · Pregleda: 395
Koker spanijeli su veoma tvrdoglavi.Kod nas dosao jedan spanijel- lutalica. Mlad je bio, ali tvrdoglav u djavola! Evo, na ovom videu se vidi kako laje moju mamu jer mu ne obraca paznju:
 
Ja imam stene kokera i cuvam ga u dvoristu u boxu, danju ga pustam u dvoriste i nista mu ne fali..

NEgo, cula sam da su kokerima zimi usi osetljive, jer kada pije vodu uvek ih umace u chanche, kako da sprecim da ne dobije upalu usiju?
 

Back
Top