Povezivanje Access baze sa programom, i njeno koriscenje dalje
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Povezivanje Access baze sa programom, i njeno koriscenje dalje

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Povezivanje Access baze sa programom, i njeno koriscenje dalje

[FONT=Tahoma]Treba da napravim program koji ce vuci podatke iz access baze, i da unutar tog programa unosim i brisem informacije iz te baze.
    Nisam uspeo da pronadjem (normalan) how to za tako nesto na internetu.
    Ako neko ima tutorial za to u Visual Basic-u ili C++, bio bih zahvalan, ili da mi preporuchi knjigu koju je koristio za to da je nabavim.[/FONT]

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: Povezivanje Access baze sa programom, i njeno koriscenje dalje

[font=Verdana]Dok ne nađeš knjigu evo nešto što može da posluži do tada http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms235423(vs.80).aspx.[/font]

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Povezivanje Access baze sa programom, i njeno koriscenje dalje

[FONT=Tahoma]Nije mi problem da napravim interfejs unutar samoga access-a i da radim u samom access-u sve, to nije problem, i ne zahteva dosta vremena, ali sam hteo da napravim (svoj) program sa (boljim) interfejsom koji ce biti zaseban sam za sebe.

Da, definitivno nesto u MSDN biblioteci moze da se iskoristi za ovo.
    Sta bi mi preporuchio od literature, po tvome misljenju.[/FONT]

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Poslati link se ne odnosi na pravljenje aplikacije (interfejsa) u Accessu, već kako iz C++ napraviti pomenuti aplikaciju (interfejs) koji koristi podatke koje se nalaze u Access bazi.

Od literature može da posluži bilo koja knjiga koja opisuje rad s bazom podataka iz nekog programoskog jezika, ma da je suština rada vrlo jednostavna. Ukoliko aplikacija stalno radi s podacima koji se nalaze u nekoj bazi, tada se prilikom pokretanja aplikacije uspostavlja veza s bazom podataka koja se raskida kada aplikacija završi svoj rad. Kompletnu komunikaciju sa bazom podataka rade klasa(e) napisane isključivo za tu namenu. U zavisnost kako su napisane te klase, bilo koji upit se šalje kao string koji onda te klase prosleđuju bazi ili se prosleđuju samo parametri, a klasa konstruiše SQL upit koji potom šalje bazi. Evo još jedan HowTo http://www.sqlapi.com/HowTo/index.html za bibloteku koja radi s bazom podataka.[/font]

Peruzzi nije na forumu
    је дошао тихо и ушао у легенду...
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

idi na www.about.com

tu je sve za delphi ali koristice ti sigurno. ima jedan tutorial bas za access baze. promuvaj po sadrzaju, iskopaces sigurno nesto korisno

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

.NET 2.0 u kombinaciji sa VS2005 -> imaš kontrole (GridView i sl.) koje povezuješ sa bazom čas-posla. Čak i bez dodatnog programiranja. U msdn-u ima sve o tome. Samo "baciš" kontrolu na formu i imaš Delete/Update/Add New record itd.
    Let the boy try

Ističe se juznivetar (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Potrazi na netu kombinaciju c++ odbc ili ado. Nauci osnovne sql komande, u tim ces primjerima naci i kako se konektovati na bazu i kako da program automatski napraviti driver via odbc.
    Ako nista ne izbunaris, javi pa cu ti dati svoj kod, sada nemam vremena moram na posao.
    Pozdrav

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

[font=Tahoma]Hvala drustvo na savetima, skidao sam ranije vec ono sto je code upload-ovao na internet od literature pa cu to iskoristiti, uzeo sam jos jednu u mikro knjigi, pa cu malo prvo da vidim kako to funckionishe (malo dublje), pa da iskoristim to posle i na nechemu josh.

JuzniVetar, drugar, hvala na pomoci necu jos uzimati code, bicu na kracoj pauzi uskoro, pa kad se vratim videcu za to, kontaktiracu te ako zapnem.[/font]

Slične teme

1. baze podataka ms access i delfi
    Autor kide70 u forumu Programiranje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.05.2008., 17:47
  2. njeno pravo ime...
    Autor @leks@ u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 124
    Poslednja poruka: 08.12.2007., 02:29
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.12.2007., 02:40
  4. Povezivanje tabela Access-u 2003