Homosexsualna ljubav

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Neki kazu da je cak jaca od hetero-ljubavi.
Ljubav izmedju dva muskarca je svakako razlicita od ljubavi izmedju dve zene.

Kao biseksualka , i poznavalac zena i njihovog ponasanja van muskog okruzenja , tj prema drugim zenama , svesno tvrdim da nikad nebih mogla da imam dugu vezu sa zenom , kao sto to imam sa muskarcem.I svaka cast muskarcima kako izdrzavaju sa nama.
Mada nikad nisam upoznala bolje nijednu lezbejku , pa ne mogu da tvrdim da se to odnosi na bas sve zene.


Ali uvek sam se pitala kako je u njihovoj glavi?
Dakle da li ste culi neku pricu , ili imate neka sopstvena iskustva?

...znam da ce ovakva tema (tipicno za Srbiju i ex YU) naici na revolt , ali ja vas molim da se suzdrzite negativnih komentara.
Jer ljubav je nesto cisto i uzviseno , od Boga dato osecanje , kome god da je upuceno.
 
Pre mogu da shvatim homo ljude od onih koji su bi - ti drugi mi deluju izgubljeno u svemiru. Ako si homo ili hetero, nemas izbora i moras da "trpis" sve moguce lose strane tog pola koji te interesuje. Ali to tvrdjenje da ne znas kako muskarci izdrzavaju sa zenama, meni vise govori o tome da tebe zene interesuju samo sexualno, a ne radi emotivnog vezivanja i sl.
 
Cula sam da su prijatelji bolji i verniji od drugih.Mozda zbog toga sto su toliko opljuvani,i zele se dokazati. Mislim da svako ima pravo na svoj izbor,i po cemu se uopste vrednuju ljudi?! Ima toliko hetero ljudi koji su govna,pa nasilnost i druge odvratne stvari... Ne diraj me-ne diram te.Svakako ne vrednujem ljude po seksualnom opredeljenju.
 
lara#1:
Pre mogu da shvatim homo ljude od onih koji su bi - ti drugi mi deluju izgubljeno u svemiru. Ako si homo ili hetero, nemas izbora i moras da "trpis" sve moguce lose strane tog pola koji te interesuje. Ali to tvrdjenje da ne znas kako muskarci izdrzavaju sa zenama, meni vise govori o tome da tebe zene interesuju samo sexualno, a ne radi emotivnog vezivanja i sl.
...josh nisam naletela na zenu za koju bih rekla da mogu emotivno da se vezem...
...dobro , bilo je par slucajeva ali one su bile dosta starije i stabilne , a i nisu bile bi - orijentacije...
...sto se tice bi. ...ljubav je univerzalna stvar , ne smetaju joj ni godine ni pol...
 
Uh nadje me sa temom...Evo ja sam vec 4 meseca u vezi sa jednom zenom i skroz sam luda za njom...Volim je nevervatno mnogo, samu sebe iznenadjujem svaki dan tom kolicinom emocija koja me prepljavljuje kad je ona u pitanju...Obe smo u braku, te su nam obaveze poprilicne, pritom je ona u drugom gradu pa se ne vidjamo onoliko koliko bismo obe volele, no, prilagodjavamo se situacijiu..Racuni za telefone su mi ogromantni :) Vec sma kuckala o tome, da s ene ponavljam, nisam lezbejske orijentacije, pre nje nisam bila ni sa jednom zenom, iskreno, ne znam ni da li cu biti, prosto sam se zlajubila u nju kao licnost...Neverovatna je, probudila je u meni svasta...Istina je da nikad, nikog nisam toliko jako volela...
 
Zefirra:
Neki kazu da je cak jaca od hetero-ljubavi.
Ljubav izmedju dva muskarca je svakako razlicita od ljubavi izmedju dve zene.

Kao biseksualka , i poznavalac zena i njihovog ponasanja van muskog okruzenja , tj prema drugim zenama , svesno tvrdim da nikad nebih mogla da imam dugu vezu sa zenom , kao sto to imam sa muskarcem.I svaka cast muskarcima kako izdrzavaju sa nama.
Mada nikad nisam upoznala bolje nijednu lezbejku , pa ne mogu da tvrdim da se to odnosi na bas sve zene.


Ali uvek sam se pitala kako je u njihovoj glavi?
Dakle da li ste culi neku pricu , ili imate neka sopstvena iskustva?

...znam da ce ovakva tema (tipicno za Srbiju i ex YU) naici na revolt , ali ja vas molim da se suzdrzite negativnih komentara.
Jer ljubav je nesto cisto i uzviseno , od Boga dato osecanje , kome god da je upuceno.

Joj vrlo je komplikovano sada diskutovati na ovu temu...sexualno cini mi se da zena zenu moze da zadovolji i bolje nego shto moze mushkarac verovatno zato shto su po samoj prirodi eroticnije, neznije a istovremeno vatrene ali biti u emotivnoj vezi sa zenom moze biti vrlo komplikovano, cak nekada mogu da povrede mnogo gore nego mushkarci.
Opet ja to sve generalizujem, zavisi od sluchaja do sluchaja.
 
Zefirra:
Neki kazu da je cak jaca od hetero-ljubavi.
Ljubav izmedju dva muskarca je svakako razlicita od ljubavi izmedju dve zene.

Kao biseksualka , i poznavalac zena i njihovog ponasanja van muskog okruzenja , tj prema drugim zenama , svesno tvrdim da nikad nebih mogla da imam dugu vezu sa zenom , kao sto to imam sa muskarcem.I svaka cast muskarcima kako izdrzavaju sa nama.
Mada nikad nisam upoznala bolje nijednu lezbejku , pa ne mogu da tvrdim da se to odnosi na bas sve zene.


Ali uvek sam se pitala kako je u njihovoj glavi?
Dakle da li ste culi neku pricu , ili imate neka sopstvena iskustva?

...znam da ce ovakva tema (tipicno za Srbiju i ex YU) naici na revolt , ali ja vas molim da se suzdrzite negativnih komentara.
Jer ljubav je nesto cisto i uzviseno , od Boga dato osecanje , kome god da je upuceno.

e tu se baš nebih složio s tobom...
u Sloveniji i u Zagrebu sasvim im je okej i tolerancija je na visokom nivou... što je istočnije to je tužnije...a tako isto: što je manja sredina to su i navike i običaji ljudi konzervativniji
 
ALTEC:
a zasto ne odmah svi koji naginju ka HOMO brane recima: konzervativnost, netolerancija, zaostalost u proslom veku itd...pokusavaju da ono sto je bolesno proguraju kao pravo?
...i ti imas najboljeg druga , zene dolaze i odlaze ali on ostaje...od detinjstva ili kad ste se vec upoznali ste znali da mozete da racunate jedno na drugo...
...pricate o zenama kao da su sa druge strane , zezate se i teshite jedno drugo...
...e pa neki su otishli korak dalje.
 
Ako je neko hendikepiran rođen da li ćemo reći da je to tako, možda, zapalo njemu, ono - levaci i dešnjaci, ili ćemo ga ipak sažaljivo pogledati jer u svetu gde većina, ipak, nije hendikepirana, on ima problem da se prilagodi?
Uzgred, nešto mi šupak ne deluje baš kao pravo mesto za kitu. Može da uđe, ali tu može i ruka da uđe pa svi kakimo na jednostavniji način :?
 
...mislim , ne kazem ja da je to bas sve ok,prihvatljivije su mi ipak 2 zene od 2 muskarca...
...ali ipak zastupam stav da je ljubav nesto univerzalno , i da to treba postovati.
...ne postovanje ljubavi je kao da ste zgazili svoju sopstvenu dushu...
 
moje srce:
budalastina.
klasifikacija jacine ljubavi po tome da li je hetero ili ne - koliko glup neki covek mora da bude da bi to izjavio?

homoseksualnu ljubav nisam srela u zivotu.
heteroseksualnu jesam i srela i dozivela.
...dobro da se malo obnovi lektira...
...procitajte Platonovu ''Gozbu'' pa se vratite i postujte...
 
Zefirra:
...dobro da se malo obnovi lektira...
...procitajte Platonovu ''Gozbu'' pa se vratite i postujte...
i bog licno da sidje i kaze homoseksualci jace
vole nego heteroseksualci - rekla bih mu da je budala. :)

a platonovu gozbu sam citala davno. i sta onda?
platon je davno mrtav, pusti njega - cime ti, leba ti, branis stav da homosi vole jace od drugih?
i kad kazem cime - mislim na argumentovano misljenje.
 

Back
Top