Novak Đoković

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
v.v.ilic:
Ja ne mogu da gledam ni jedan. Ovde se na drzavnoj TV a i na onim privatnim prenose samo Finala Gran Slema i nista vise. Ponekad kada sam u prilici, mogu da vidim prenos na Eurosportu. Noleta jos nisam nikad gledao. Samo pratim njegovu karijeru kao sto pratim svakog srpskog sportistu i svaki srpski tim.
svaka cast!! :D
ako imas dovoljno brz net, mozes na njemu da gledas meceve!!! samo moras da proguglas i nadjes dobar sajt ili program za internet tv! ;)
Mislim da bi ovaj link mogao da bude dobar pocetak...
http://www.wwitv.com/
 
A danas ga je ovaj Verdasko namucio..Ali ga je pobedio..i to u time break-u...
Ova poslednja dva seta...majku mu..bas je bilo sje*bano..ja sam se preznojila gledajuci..
Odlican je Novak...Stvarno zasluzuje sve te titule...:D
 
Ali bilo je 3:0! Blistava pobeda. Sta to znaci: "ovaj ga je namucio"? Sve su to teniseri iz svetskog vrha. Ne moze se pobedjivati stalno i to jos sve glatko kako bi smo mi zeleli. Tu se radi o nijansama gde odlucuje svaka lopta. Nama Srbima izgleda nista nije potaman. Do juce nije se kod nas maltene culo za bilo kog tenisera a danas vec hocemo da nam je teniser najbolji na svetu!!!:confused: :confused: ..........................:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
natasha`:
A danas ga je ovaj Verdasko namucio..Ali ga je pobedio..i to u time break-u...
Ova poslednja dva seta...majku mu..bas je bilo sje*bano..ja sam se preznojila gledajuci..
Odlican je Novak...Stvarno zasluzuje sve te titule...:D
Ako te je ovaj mec preznojio, prethodna 2 bi ti sigurno ostavili trajne posledice. ;)
Zahuktava se Nole :D Ma moram i ovde da okacim....
 
polarnimeda:
Ako te je ovaj mec preznojio, prethodna 2 bi ti sigurno ostavili trajne posledice. ;)
Zahuktava se Nole :D
hm..uzimomo u obzir da sam bolesna i da imam temperaturu ;)
jeste bilo gusto..ne znam da li sam one pre sve mechee bash pomno pratila..
a i...ne razumem se toliko u tenis...uchim uchim :lol: :D
sad protiv andrejeva....
ma polupace i njega..evo vec vodi...pobedio ga u prvom setu...sad vodi u drugom...
napred noleeeeeee :D
 
И Новак Ђоковић у полуфиналу Ролан Гароса
Ђоковић победио Руса Игора Андреева са 3:0, по сетовима 6:3, 6:3, 6:3. У полуфиналу са Надалом

Новак Ђоковић убедљив против Андреева


ПАРИЗ – Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се у полуфинале Отвореног првенства Француске, пошто је данас у Паризу победио Руса Игора Андреева са 3:0, по сетовима 6:3, 6:3, 6:3. Тако се Новак Ђоковић придружио Ани Ивановић и Јелени Јанковић које су јуче убедљивим победама над противницама успеле да се пласирају у полуфинале отвореног превенства Француске. Данашња победа над Андреевим је највећи успех 20-тогодишњег Ђоковића на „гренд слем” турнирима у досадашњој каријери. Претходно, најбољи резултат он је остварио прошле године такође на Ролан Гаросу, пласманом у четвртфинале.

Новак Ђоковић играће са Шпанцем Рафаелом Надалом у полуфиналу Отвореног првенства Француске. Надал се пласирао у полуфинале Ролан Гароса пошто је победио свог сународника Карлоса Моју са 3:0, по сетовима 6:4, 6:3 и 6:0. У дуелима са Надалом, другим на АТП листи, Ђоковић има негативан скор од 1:3.

Ток меча

Данашњи четвртфинални меч почео је брејком Андреева. Српски тенисер је спасао две брејк лопте, али је направио дуплу сервис грешку на трећој шанси за руског играча. Међутим, већ у другом гему Ђоковић је такође направио брејк и тако изједначио.

Изједначено је било до 3:3, али је потом Ђоковић направио серију од пет освојених гемова, чиме је добро први сет са 6:3, а у другом повео са 2:0. Ту предност Ђоковић је љубоморно чувао, а у деветом гему направио је још један брејк за тријумф од 6:3 и у другом сету.

Као што је средином првог сета започео серију од пет освојених гемова, која се протегла на други сет, тако је и у другом сету од осмог гема започео истоветну серију, која се протегла на трећи сет.

У трећем сету, Ђоковић је дошао до 3:0, уз значајан отпор Андреева. После тога је допустио Андееву да када сервира осваја гемове, али није му пружио шансу да узврати брејком. Тако је и трећи сет завршен истим резултатом као и претходна два, са 6:3.

Нових 450 бодова

Млади српски тенисер у дуелима са Андреевим сада води са 2:0. Први пут га је победио раније ове године на турниру у португалском Есторилу, где је славио са 2:1. Андреев је тренутно 125. на АТП листи, али та позиција је тако ниска зато што је дуго одсуствовао са терена после операције колена. Он у каријери има три освојена турнира, а пре паузе био је 24. на АТП листи.

Победом у четвртфиналу Ђоковић је обезбедио награду од 250.000 евра, као и 450 бодова за АТП листу. То ће му донети помак за два места, на четврту позицију светске листе, што ће бити његов најбољи пласман у каријери.

Могуће је и да Ђоковић буде и трећи играч света, ако претекне и Руса Николаја Давиденка, који тренутно има 30 бодова више, а такође се пласирао у полуфинале Ролан Гароса. За такав напредак Ђоковићу је потребно да оде корак даље од Давиденка.
 
fortress:
Odlican je Nole.
Vreme radi za njega jer pokazuje najvise prostora za napredak u tehnickom, psiholoskom i svakom drugom smislu.
Danas br. 6 od ponedeljka br.4 a dogodine br.1!

e sad si ga odvalio!!!! ja bih najvise na svetu voleo da Rafa konacno bude number 1,a ne bih se bunio ni na bilo kojeg drugog tenisera kada bi skinuo Federera (moze i Djokovic). to se na zalost ne moze desiti u skorijoj buducnosti jer jedan grand slam (gde je Svajcarac skoro nedodirljiv) vredi kao 5 Djokovicevic Estorila.
sepurice se nosonja jos dugo na prvom mestu ali Nadal nigde ne zuri i ceka bilo kakvu priliku da ga odatle zbaci
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top