Novak Đoković

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
DeBjvC4VMAACMbU.jpg:large
 
Novakov žestok odgovor svima koji ga kritikuju: Vešalica, kobasice i teletina pred spavanje


novak-djokovic-6-750x430.jpg


Najbolji srpski teniser Novak Đoković vratio se sa velikim ambicijama na Rolan Garos koji je pre dve godine osvojio, pre nego je usledio strmoglavi pad i povreda lakta.
Nekadašnji broj jedan svetskog tenisa otkrio je koliko je spreman pred drugi Gren slem sezone.
– Dobro sam. Spremam se. A da li sam spreman ili ne, to će se videti na turniru. Nemam pasulj da bih mogao da ga okrenem i vidim šta će da se dogodi. Ono što osećam je zahvalnost Bogu, životu i doktorskom timu što sam u stanju da sada igram bez bola – rekao je Đoković u intervjuu za „Novosti“.
Pred start turnira Novak je prokomentarisao trenutno stanje povrede lakta.
– Nadam se da sam na duže staze uspeo da rešim taj problem koji me je mnogo mučio poslednjih godinu i po. Sve je još poprilično sveže. Kažu da takva vrsta ožiljka može da boli šest meseci. Van terena to osećam svakog dana, ali, na terenu, zasad, nemam bolove. Ponekad malo, ali sve je to podnošljivo. U mečevima, kada se zagrejem, sve je u redu.


Za sve one koji su se pitali da li ima želju da ponovo bude najbolji, Nole je imao spreman odgovor.
– Da ne želim da budem broj jedan i da osvajam velike turnire, ne bih profesionalno igrao tenis! Osvojio sam 12 Gren slemova u svom životu, 30 mastersa i ne znam koliko turnira do sada. Posle svega, niti znam, niti želim da dođem na turnir samo da bih učestvovao.
Jedna od glavnih promena jeste povratak Vajde u Đokovićev tim.
– Vajda je moj životni saputnik, više nego trener, neko ko je meni veoma drag. Viđao sam ga mnogo češće nego majku. Marjan me izuzetno dobro poznaje i doprinosi mentalnoj jasnoći koja mi je potrebna posle svih ovih stvari koje sam doživeo u poslednje vreme. On je zaista neko ko može zaista da me, na neki način, usmeri na put kojim želim da idem.
Na sebi svojstven, duhovit način Nole je prokomentarisao brojne komentare koji se tiču njegove ishrane. Tako je izneo i svoj stav o konzumiranju mesa.
– Ma, u pravu su ljudi. Treba pojesti za doručak tri punjene vešalice, za ručak kobasice, a onda da se teletinom sve zapečati pred spavanje, da bude lako u stomaku. I onda si super spreman da izađeš na teren.
Kako ističe, postoje brojni, pravi načini odakle se crpi energija.
– Najveća energija koja može da se dobije dolazi iz glave, srca i duše. Glavni izvor energije crpim iz motivacije i strasti. Podrška porodice mi je veoma važna, jer bi mi bez nje bilo veoma teško da se bavim ovim sportom i ostvarim to što sam postigao. Najveću energiju crpim iz ljubavi bližnjih, sreće i radosti koju mi pružaju.
Nole je poslao poruku svim navijačima u Srbiji.
-Volim vas i zahvaljujem vam na svoj podršci koju ste mi do sada davali! Svima onima koji veruju u mene i podržavaju me u ovim trenucima kada nemam vrhunske rezultate na koje su navikli. Ne mogu ništa da im obećam, niti želim da obećavam, osim da ću, dok me god budu gledali na terenu, davati svoj maksimum. A za rezultate će se postarati stvoritelj.
665961


mislim njegov zivot njegova stvar.


iskreno ne znam ni sto se toliko eksponira po medijima i drustvenim mrezama umesto da trenira ako vec zeli da pobedjuje kako kaze..ali je malo drsko (a ne duhovito kako kazu novinari) tako ironisati prema ljudima koji mu promenu ishrane predlazu iz najboljih namera..



a sto se tice energije koju crpi iz ljubavi..na terenu po kome se jedva krece se vidi koliko je ta ljubav jaka
 
Munar tvrd orah, ali Đoković je u trećem kolu

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je u tri seta Španca Đaumea Munara 7:6, 6:4, 6:4 u drugom kolu Rolan Garosa.

Novak-Djokovic


Da mladi Španac nije slučajno došao do drugog kola pokazao je već u prvom gemu, kada je favoritu oduzeo servis. Doduše, Đoković mu je pomogao duplom servis greškom na brejk loptu. Ipak, Srbin je odmah uzvratio i vratio rezultatski egal. Vezao je Novak još tri gema i poveo obećavajućih 4:1. Delovalo je da će prvi set rutinski rešiti, ali kada je servirao za njega Munar je iskoristio tri brejk lopte i vratio se u set smanjivši na 5:4. Potom je izjednačio i na 5:5, a naredna dva servis gema oba servera su bez mnogo problema osvojili i došlo se do taj brejka. Tu je iskustvo 22. igrača sveta došlo do izražaja i sa ubedljivih 7:1 došao najzad do prvog seta.

Munar nije psihološki pao i veoma dobro se držao u drugom setu. Sve do sedmog gema, kada je Đoković uspeo da napravi brejk za 4:3. Do kraja je držao svoj servis i na kraju došao do vođstva od 2:0 u setovima.

Ni treći set nije glatko prošao za Đokovića, ali opet je jedan brejk bio dovoljan i to takođe u sedmom gemu.

U trećem kolu najbolji srpski teniser igraće protiv još jednog Španca Roberta Bautiste Aguta, koji je u tri seta savladao Hiralda. Biće to njihov osmi duel, a u prethodnih sedam Agut je slavio samo jednom i to u polufinalu Šangaja 2016. Poslednji duel dva igrača završen je pobedom Đokovića prošle godine u Rimu u dva seta.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top