Novak Đoković

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gdje je Nadal? Da i on nije mijenjeo ishranu? Ne lici na sebe ni fizicki a ni tenisom i niko ne konstatuje da je sagorio...Federer nije godinama osvojio GS...od 27-e ne moze da se sastavi a NOLE je tema zato sto je izgubio poziciju radi umora...totalne dominacije od 2011???

Ljudi, o cemu pricamo?

Sportisti jedu spagete pred meceve...iste one koje bi NOLETU smetale...shvatite da je ishrana individualna stvar.

Danasnji mec bio na nivou...NOLETU nista ne mogu prebaciti...za mene je igrao sasvim zadovoljavajuci prvi mec mastersa. Sasvim!

i dalje stojis pri ovim tvrdnjama?

u redu je nekog voleti, postovati ali ne treba biti ni slep ispred ociju i ne videti krizu i pad forme i kvaliteta igre.
naravno ni to nije strasno, sve je za ljude ali znas kako kazu u ameriskim filmovima..prvi korak ka promeni i poboljsanju je shvatanje i prihvatanje problema
 
nole je trenutno na čišćenju od tableta i praškova. mora telo da se oporavi od raznih sportskih stimulansa. odatle loši rezultati. to rade svi sportisti...osim federera. njemu ne treba.
sad se vidi šta su nole, marej i nadal bez jakih suplemenata, prosečni igrači, plafon prvih 20 i to je to.
 
i dalje stojis pri ovim tvrdnjama?

u redu je nekog voleti, postovati ali ne treba biti ni slep ispred ociju i ne videti krizu i pad forme i kvaliteta igre.
naravno ni to nije strasno, sve je za ljude ali znas kako kazu u ameriskim filmovima..prvi korak ka promeni i poboljsanju je shvatanje i prihvatanje problema

On nikada nije bio realan. Ali ovoga puta je prevazišao samog sebe...Jednom je čak tvrdio da je Nole bio broj 1 u 2008. godini. A on je to postao tek u 2011. Isto kao i u gore napisanom postu da Federer ne može da se sastavi od svoje 27 godine? Pa on je od svoje 27. godine do sada osvojio 6 GS titula i ko zna koliko manjih turnira. A prošle godine je pre povrede igrao finala GS protiv Đokovića koji je igrao u životnoj formi prvi deo sezone. I to u svojoj 35. godini... Mislim šta tu može još da se kaže?

- - - - - - - - - -

nole je trenutno na čišćenju od tableta i praškova. mora telo da se oporavi od raznih sportskih stimulansa. odatle loši rezultati. to rade svi sportisti...osim federera. njemu ne treba.
sad se vidi šta su nole, marej i nadal bez jakih suplemenata, prosečni igrači, plafon prvih 20 i to je to.

Moguće.
 
najsumnjivije je što je on, posle otkrića da se šarapova dopingovala, prosto nestao...a bili su bliski prijatelji
zaebano je to u vrhunskom sportu...nema napretka i vrhunskih rezultata bez hemije, može da priča ko šta hoće
evo ameri, bolesno je koliko se rokaju ali im niko ništa ne može, oni ne podležu antidoping kontroli. kao oni imaju neku svoju kontrolu...smešno. pa ja bih voleo da vidim rezultate krvi onog majmuna felpsa. ja sumnjam da je njemu krv uopšte crvena koliko je taj dečko ispeglan hemijom
 
Ne moze vise od onoga sinoc - Sten d' men. Dosegnuo je svoj vrh.
Da bude broj 1 ne moze nikada.
Moj nekadasnji ''pulen'', ako se neko seca, volela sam da ga svako malo pomenem, oprostila sam mu skracivanje onako lepog licnog imena - StanislaS, ali Donnu mu ne mogu oprostiti... ;)

- - - - - - - - - -

najsumnjivije je što je on, posle otkrića da se šarapova dopingovala, prosto nestao...a bili su bliski prijatelji
zaebano je to u vrhunskom sportu...nema napretka i vrhunskih rezultata bez hemije, može da priča ko šta hoće
evo ameri, bolesno je koliko se rokaju ali im niko ništa ne može, oni ne podležu antidoping kontroli. kao oni imaju neku svoju kontrolu...smešno. pa ja bih voleo da vidim rezultate krvi onog majmuna felpsa. ja sumnjam da je njemu krv uopšte crvena koliko je taj dečko ispeglan hemijom

Nemoj da te ''cuje'', da ti ne odgovori kao Čavicu.
Da, Amerikanci su cudo. Njima niko nista ne moze.

- - - - - - - - - -

Ovaj... Šarapovoj ili Šugarpovoj niko nista ne može.
Novak nije nikad koristio nedozvoljena sredstva.

- - - - - - - - - -

Zar bi neko zdrave pameti koristio lekove, doping, a pravio decu.
Razmislite o tome.
 
Poslednja izmena:
Vrlo je sumnjivo kako je Novak ranije disao otvorenim ustima, pravio grimase od napora, simulirao povrede samo da se malo odmori, a danas....?

Danas odigra tri seta u punoj snazi i cak se ni ne oznoji!

Ipak je malo sumnjivo.....:think:
 
Vrlo je sumnjivo kako je Novak ranije disao otvorenim ustima, pravio grimase od napora, simulirao povrede samo da se malo odmori, a danas....?

Danas odigra tri seta u punoj snazi i cak se ni ne oznoji!

Ipak je malo sumnjivo.....:think:

Mi nemamo predstavu do koje granice idu današnja doping sredstva i kako sve utiču na organizam.

Apropo rađanja dece, mnogi profi sportisti imaju zdravu i normalnu decu, a pucali su se sa svim i svačim u životu. Ne mora to da ima uticaj na potomstvo.
 
Ne moze vise od onoga sinoc - Sten d' men. Dosegnuo je svoj vrh.
Da bude broj 1 ne moze nikada.
Moj nekadasnji ''pulen'', ako se neko seca, volela sam da ga svako malo pomenem, oprostila sam mu skracivanje onako lepog licnog imena - StanislaS, ali Donnu mu ne mogu oprostiti... ;)

- - - - - - - - - -



Nemoj da te ''cuje'', da ti ne odgovori kao Čavicu.
Da, Amerikanci su cudo. Njima niko nista ne moze.

- - - - - - - - - -

Ovaj... Šarapovoj ili Šugarpovoj niko nista ne može.
Novak nije nikad koristio nedozvoljena sredstva.

- - - - - - - - - -

Zar bi neko zdrave pameti koristio lekove, doping, a pravio decu.
Razmislite o tome.

pa koristio je dozvoljena sredstva, to sam i rekao
whey protein, magnezijum, kreatin, glutamin, hormoni, razni stimulatori, geineri...sve je to dozvoljeno, ali se ne može non-stop uzimati. moraju se uzimati pauze za oporavak tela od velike količine hemije. kao piliće kad tovimo koncentratom a na kraju idu na prečišćavanje žitom ili kukuruzom :)
 
OK, pa da je i tacno da se pucao kojekakvim sredstvima, kako ga nisu provalili.
Pa on je Zapadu ''drvo u oku'', ne verujem da mu za sve ovo vreme ne bi napakovali neku doping aferu.
Nisam cula osim od nasih da ga sumnjice da se dopinguje.
Ili su zapadnjaci dzentlmeni?
 
Da bila je teska povreda zaradjena u igri sa decom! :think:

Да, то је врло интересантна прича.

Након што га је Новак опеглао на АО/16 (6-1, 6-2, 3-6, 6-3), Federer je објавио:

Желим да вас обавестим да сам јуче (2 феб. 2016.) урадио артроскопију колена које сам повредио дан након полуфинала у Аустралији.

Појавиле су се две верзије његове повреде,

Швајцарски Тагес Ајнцајгер је 4. феб. пренео писање листа ле Матaн да се повредио док је шетао ћерке Шарлен и Милу.

И друга, 24. марта, да се оклизнуо док је купао децу.

Тим поводом је, између осталог, написано:

Шон Кари, специјалиста за операције колена на Лондонској ортопедској клиници каже да време опоравка може значајно да варира.
"Велика је разлика између мањих и великих оштећења менискуса. Све такође зависи у којој мери су пацијенти посвећени опоравку,." каже Кари.
"За некога попут Федерера, који има своје физиотерапеуте и на располагању му је неограничено време за напоран рад, повратак у року од месец дана је сасвим разуман период."
"Чим оток спласне и мишићи се врате у нормалу, пацијент може да настави без проблема."
"Можда је због својих година изложен нешто већој опасности, али он је врхунски спортиста и има довољно година да зна да ако није спреман једноставно треба да пропусти још један турнир."

Пропустио је Ротердам, Дубаи и Индијан Велс и било је планирано да игра у Мајамију, али је оболео од стомачног вируса и заиграо је у Монте Карлу, а затим и у Риму. Пред наступ у Мадриду задобио је повреду леђа током тренинга и повукао се са турнира, а затим је објављено да неће да учествује ни на Ролан Гаросу, да би наступио у Вимблдону.

26. јула је објављено да због повреде колена неће да наступа до краја сезоне, пропуштајући и Олимпијске игре у Рију.
"Лекари су ми саветовали да ако желим да играм на АТП туру без повреда наредних неколико година морам да дозволим одговарајуће време коленима и телу да се потпуно опораве."

Мало се зна о току овог чудесног опоравка, осим изјава Надала и Федерера које су одвојено дали након финала АО 2017., присећајући се Федереровог присуства отварању Надалове академије у октобру 2016.

"Требало је да играмо егзибициони меч, али је њему било повређено колено, а мени зглоб" изјавио је Надал. "Одиграли смо пар лоптица са јуниорима ... Ни један ни други нисмо ни сањали да ћемо да се нађемо овде, у финалу АО."

"Рекао сам му како би добро било да можемо да одиграмо меч у добротворне сврхе или нешто слично, али ја сам ходао на једној нози, а он је имао повреду зглоба" изјавио је Федерер. "Одиграли смо неку врсту мини тениса са неким јуниорима, од којих нисмо били ништа бољи. То је било најбоље што смо могли".

Три месеца после тога одиграли су финале АО, остављајући иза себе и млађе и боље рангиране играче. Федерер је без већих пеоблема одиграо чак три меча у пет сетова, два против играча из првих 10 и у финалу против Надала!

Швајцарска медицина је чудо. А и дружење са Надалом изгледа да помаже.
 
Poslednja izmena:
Ja ne bih ugrozila svoje potomstvo, a ni potomstvo mojih potomaka da bih se igrala sa necim sto bi mi davali ili sto bih ja morala da konzumiram, zarad pobeda.
Ali, ima nas raznih.
Vreme, tj. buducnost ce pokazati ko se dopingovao, a ko ne.
Za Nadala ne mogu da tvrdim da nije, zasto bi npr. u najboljim godinama ostao bez kose, pa morao da se podvrgne presadjivanju.
Eto, to mi je npr. malo nejasno.
Nije bio u Armiji, jer su se mnogi zalili da su ostali bez kose jer su nosili šapke ili vec kako se zovu te vojnicke kape.
Za Rodzera i Novaka tvrdim da to nisu radili.
Za ostale ne.
 
Да, то је врло интересантна прича.

Након што га је Новак опеглао на АО/16 (6-1, 6-2, 3-6, 6-3), Federer je објавио:

Желим да вас обавестим да сам јуче (2 феб. 2016.) урадио артроскопију колена које сам повредио дан након полуфинала у Аустралији.

Појавиле су се две верзије његове повреде,

Швајцарски Тагес Ајнцајгер је 4. феб. пренео писање листа ле Матaн да се повредио док је шетао ћерке Шарлен и Милу.

И друга, 24. марта, да се оклизнуо док је купао децу.

Тим поводом је, између осталог, написано:

Шон Кари, специјалиста за операције колена на Лондонској ортопедској клиници каже да време опоравка може значајно да варира.
"Велика је разлика између мањих и великих оштећења менискуса. Све такође зависи у којој мери су пацијенти посвећени опоравку,." каже Кари.
"За некога попут Федерера, који има своје физиотерапеуте и на располагању му је неограничено време за напоран рад, повратак у року од месец дана је сасвим разуман период."
"Чим оток спласне и мишићи се врате у нормалу, пацијент може да настави без проблема."
"Можда је због својих година изложен нешто већој опасности, али он је врхунски спортиста и има довољно година да зна да ако није спреман једноставно треба да пропусти још један турнир."

Пропустио је Ротердам, Дубаи и Индијан Велс и било је планирано да игра у Мајамију, али је оболео од стомачног вируса и заиграо је у Монте Карлу, а затим и у Риму. Пред наступ у Мадриду задобио је повреду леђа током тренинга и повукао се са турнира, а затим је објављено да неће да учествује ни на Ролан Гаросу, да би наступио у Вимблдону.

26. јула је објављено да због повреде колена неће да наступа до краја сезоне, пропуштајући и Олимпијске игре у Рију.
"Лекари су ми саветовали да ако желим да играм на АТП туру без повреда наредних неколико година морам да дозволим одговарајуће време коленима и телу да се потпуно опораве."

Мало се зна о току овог чудесног опоравка, осим изјава Надала и Федерера које су одвојено дали након финала АО 2017., присећајући се Федереровог присуства отварању Надалове академије у октобру 2016.

"Требало је да играмо егзибициони меч, али је њему било повређено колено, а мени зглоб" изјавио је Надал. "Одиграли смо пар лоптица са јуниорима ... Ни један ни други нисмо ни сањали да ћемо да се нађемо овде, у финалу АО."

"Рекао сам му како би добро било да можемо да одиграмо меч у добротворне сврхе или нешто слично, али ја сам ходао на једној нози, а он је имао повреду зглоба" изјавио је Федерер. "Одиграли смо неку врсту мини тениса са неким јуниорима, од којих нисмо били ништа бољи. То је било најбоље што смо могли".

Три месеца после тога одиграли су финале АО, остављајући иза себе и млађе и боље рангиране играче. Федерер је без већих пеоблема одиграо чак три меча у пет сетова, два против играча из првих 10 и у финалу против Надала!

Швајцарска медицина је чудо. А и дружење са Надалом изгледа да помаже.

Šta ti pokušavaš da dokažeš ovim romanom što si ispisao? Da je čudno da igraču posle 17 godina karijere budu oštećeni meniskusi u kolenima? Toliko mečeva u nogama nema NI JEDAN teniser današnjice. I bez obzira na povredu i dugu rehabilitaciju, opet je osvojio svoj 18 GS a Novak ne može da prođe 3. kolo.

Šta da ti kažem sem...pukni :lol:
 
Šta ti pokušavaš da dokažeš ovim romanom što si ispisao? Da je čudno da igraču posle 17 godina karijere budu oštećeni meniskusi u kolenima? Toliko mečeva u nogama nema NI JEDAN teniser današnjice. I bez obzira na povredu i dugu rehabilitaciju, opet je osvojio svoj 18 GS a Novak ne može da prođe 3. kolo.

Šta da ti kažem sem...pukni :lol:


Није то роман и не доказујем ништа. Само чињенице, а сам закључи. Немам никакав разлог за нервирање, осим што ово такмичење постаје све чудније.

Федерер ни у чему није подигао ниво своје игре, напротив, у своје време прошетао би се и поред Вавринке и поред Нишикорија, да не говорим о данашњем Надалу који је бледа сенка некадашњег шампиона. Већ дуго сам знао да Новак не може да изгуби на ГС од Федерера ако му узме један сет. Одједном, у својих 36 година побеђује на ГС уз три меча по пет сетова и то после повреде која га је шест месеци одвојила од тениса, а по сопственој изјави три месеца пре једва је стајао, као што је и други финалиста једва држао рекет у руци, да нису могли ни егзибиционо да одиграју .

Отказивање светског броја један и два са великог турнира због идентичне повреде (некако ми симболично звучи, баш лакат) је незабележено у последње време (ја се не сећам када се то десило) и мени личи на тихи бојкот.

.
 
Poslednja izmena:
Sigurna sam da je Novak mogao da pobedi Kirijosa da se igralo u pet setova.
Novak bi sigurno dobio treci set (da ga je bilo moguce igrati) i naravno cetvrti i peti. :)
Eto, nesto mi se javilo sad u 18-ci.
 
Poslednja izmena:
Није то роман и не доказујем ништа. Само чињенице, а сам закључи. Немам никакав разлог за нервирање, осим што ово такмичење постаје све чудније.

Федерер ни у чему није подигао ниво своје игре, напротив, у своје време прошетао би се и поред Вавринке и поред Нишикорија, да не говорим о данашњем Надалу који је бледа сенка некадашњег шампиона. Већ дуго сам знао да Новак не може да изгуби на ГС од Федерера ако му узме један сет. Одједном, у својих 36 година побеђује на ГС уз три меча по пет сетова и то после повреде која га је шест месеци одвојила од тениса, а по сопственој изјави три месеца пре једва је стајао, као што је и други финалиста једва држао рекет у руци, да нису могли ни егзибиционо да одиграју .

Отказивање светског броја један и два са великог турнира због идентичне повреде (некако ми симболично звучи, баш лакат) је незабележено у последње време (ја се не сећам када се то десило) и мени личи на тихи бојкот.

.

Dobro, teorija zavere uvek može da postoji, to ti dopuštam...

Ali zašto bi bojkotovali ova dvojica? Nek dođu na turnir i pobede ako su bolji? Ili misliš da su namerno ispali na početku turnira? Zašto?
 
Po meni nije zavera.
To je samo slucajnost.
Novak nije trebao da se pojavljuje u Akapulku, sve mi se cini kao da je morao, kao da je bio prisiljen tamo da igra.
Da li zbog toga da ispuni kvotu za turnire 500 - ne znam.
Bolje mu je da se ne pojavljuje na turnirima, dok se ne sredi. Kad kazem ''sredi'' - ne mislim na doping.
Ajdeee Noleee...
 
Po meni nije zavera.
To je samo slucajnost.
Novak nije trebao da se pojavljuje u Akapulku, sve mi se cini kao da je morao, kao da je bio prisiljen tamo da igra.
Da li zbog toga da ispuni kvotu za turnire 500 - ne znam.
Bolje mu je da se ne pojavljuje na turnirima, dok se ne sredi. Kad kazem ''sredi'' - ne mislim na doping.
Ajdeee Noleee...

Problem kod vrhunskih igraca je da oni ne igraju SAMO ZA SEBE....

Oko njih je ceo tim trenera, masera, sakupljaca loptica, administratora i ko zna koga sve jos koji ZELE SVOJ UDEO u nagradama koje sampion osvaja i oni ga GURAJU da igra...

Nole ih ima barem 15. Oni svuda idu sa njim.

Vrhunski igrac cesto nije sam svoga tela gospodar, vec mora da udovolji bratiji koja ga okruzuje.

Svi hoce procenat, a kada sampion ne igra ... nema procenat.

A oni od toga ZIVE, nemaju drugi posao,
a ni novcanih zaliha koliko ima sampion da mogu dugo da cekaju...

Pa su svi u ekipi posle nervozni i besni.....
 
Poslednja izmena:
Pa ne verujem da je bas bas tako.
Ipak ih je Novak dobro obezbedio novcano.
Mozda i gresim.
Mozda Novak sto ti kazes ipak nije svoga tela gospodar.
Mozda se i pita neko iznad Novaka, mada zaista mislim da je on taj koji daje zavrsnu rec.
Osim, mozda lekara.
Ko bi to znao? Mada bih volela da iz prikrajka gledam sta se desava u timu oko tenisera.
I to ne samo u Novakovom timu, vec bih pravila poredjenja kako je i kod drugih.
 
Poslednja izmena:
0_b7ff8_d6152a0a_S.png
0_b7ff9_9efe029a_S.png
0_b7ff6_8531bbc1_S.png
0_b7fef_ad6f4d27_S.png
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top