STRAH OD (letenja) AMERIKE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Amerika nije rad i znoj
postoje Holivud i Frenki boj
Diznilend bejzbol i rock and roll
Vrijeme očaja vrijeme nade
jedni ruše a drugi grade
prolaze ratovi padaju vlade
Pitove ruke više nisu mlade
od Aljaske do Meksika
to je ona druga slika
Pit ... i to je Amerika
u buci u larmi u rudniku
na farmi
Pitove ruke vise nisu mlade
šezdeset godina za dolar rade
a negdje daleko u Ilinoji
nadgrobna ploča stoji
i prazan kovčeg čeka
da Pit stigne iz daleka
a kada umoran zaspe
i više se ne probudi
jedino za čime žudi
je da umjesto blaženstva i raja
vidi zoru kako rudi
i sunce starog kraja
 

Drugi grad po brojnosti Srba, dakle posle Beograda, nisu ni Novi Sad ni Niš.
BELIVE IT OR NOT - it is a Chicago, brothers Serbs and sisters Serbs! Yes! America! Northern America not southern. F.ck the south, north rules! Red Star rulez!

A što nije neki Srbivostok ili Srbfurt ili Luxersrb ili Amstersrb ili čak Srbondon?

Eeeeeee....
O tome ne treba kilometar priče - ćorav vidi, gluv čuje...

Pa "čija Koreja" ima nuklearku? Amerikanskaja ili Rašn?
Hehe, a koja NJemačka je napredovala dok je bila podeljena? Zapdna ili Istočna? Ko se više obradovao ujedinjenju "posle onog zajedničkog radovanja"?

A što to kad Ameri samo isisavaju a Rusi usisavaju?
 

Priča o Americi, antiheroini naših dana rastrzanoj između konvencija i neodoljive želje za erotskom i psihološkom slobodom. Amerika je lepa, strasna i senzualna, ali oseća užasan strah od svoje snage i slobode: ona ima strah od letenja. Njeni savezi lako propadaju, njene ljubavi se potapaju, tako da se ona nalazi u procesu stalne autoanalize.

Kod svih drugih ove slobode i autoanalize - nećete naći...
 

Ameriku guši njena demokratija jer ostali pod maskom demokratije i dalje sprovode druga uredjenja koja im više odgovaraju za mračne rabote. Da li verovati nekome ko je od svog nastanka izgradjivao takav sistem ili nekome ko manipulacijom mase prelazi iz jednog u drugi režim i ojadjuje zemlju te produbljuje socijalne slojeve?

Previše demokratije ubije onog ko u istu veruje jer su ljudi okolo prokleti.
Previše nedemokratije ubija sve one oko osobe koja demokratiju ne poznaje.

Zar nisam prvi demokratski nastrojen mod kog je autoanaliza i svirepi napadi nedemokrata - pokopala?
Ruku, na onu stvar (srce, sestro, srce), nisam prvi koji je uklonjen odavde "zbog više sile"...
 
Ау, ку-ку... пет комада један за другим...ко би рекао да те је толико погодило то што ниси више овде модератор... е, свашта...

п.с. А то где би ти данас био да није било Руса - питај твоје најближе, надам се да ће бити искрени :confused:
 
Iron Lord:

Drugi grad po brojnosti Srba, dakle posle Beograda, nisu ni Novi Sad ni Niš.
BELIVE IT OR NOT - it is a Chicago, brothers Serbs and sisters Serbs! Yes! America! Northern America not southern. F.ck the south, north rules! Red Star rulez!

A što nije neki Srbivostok ili Srbfurt ili Luxersrb ili Amstersrb ili čak Srbondon?

Eeeeeee....
O tome ne treba kilometar priče - ćorav vidi, gluv čuje...

Pa "čija Koreja" ima nuklearku? Amerikanskaja ili Rašn?
Hehe, a koja NJemačka je napredovala dok je bila podeljena? Zapdna ili Istočna? Ko se više obradovao ujedinjenju "posle onog zajedničkog radovanja"?

A što to kad Ameri samo isisavaju a Rusi usisavaju?

Ко воли Чикаго - треба да оде у Чикаго. Мислим да је то врло једноставно, поготово када си изнео оволико чињеница, ем има пуно Срба, ем се лако добија грин-кард, ем их волиш.

Али, допусти другима да не мисле као ти и да не желе да од Београда или од Србије направе неки мали бедни плагијат Чикага...

Свет је велики, ко воли Чикаго - ено му га... ко не воли остаће тамо где воли, рецимо овде....... :roll: :roll: :roll:
 
eremita:
Ау, ку-ку... пет комада један за другим...ко би рекао да те је толико погодило то што ниси више овде модератор... е, свашта...

п.с. А то где би ти данас био да није било Руса - питај твоје најближе, надам се да ће бити искрени :confused:


Šta ću kad vredim za petoricu! Toliko jedem toliko ebem toliko mogu da bijem istovremeno!

p.s. pitaj Staljina šta je ono hteo sa Srbima i pitaj Ruse što nisu uložili veto kad su Turci dolazili? Eeee, od kada oni nas zavlače sa tim vetom...



eremita:
Ко воли Чикаго - треба да оде у Чикаго. Мислим да је то врло једноставно, поготово када си изнео оволико чињеница, ем има пуно Срба, ем се лако добија грин-кард, ем их волиш.

Али, допусти другима да не мисле као ти и да не желе да од Београда или од Србије направе неки мали бедни плагијат Чикага...

Свет је велики, ко воли Чикаго - ено му га... ко не воли остаће тамо где воли, рецимо овде....... :roll: :roll: :roll:


Dragi moj Mito,

nema meni lepšeg osećaja nego kad sretnem strance u Beogradu a ponajviše u Skadarliji pa kad me nešto pitaju da im objasnim a ja njima onako, uz srdačan osmeh i majku i oca i još kao gledam u onu mapu što mlataraju prstom. Jednom me neka grupa Engleza preplašila dok sam čekao bus pa još i engleski zaboravih. Misliš da su oni bolji? A neee... Još im pomogneš još iza ledja čuješ uvredu o nama - reče neka qrvica engleska "typical ..." a ja se okrenuh ponovo ka njima čuknem ih po ramenu i na engleskom objasnim da ne moram da znam engleski jer sam bio pod Turcima i Nemcima, ali zato svako naše dete zna da engleskinje najbolje kok-sakinguju... Nestali su u vidu lastinog repka iako nije bila jesen...

Šta sam hteo da ti kažem sa ovim? Eto, svima možeš mile majke po Evropi uz osmeh, čak te neke psovke ni Rus neće razumeti ali će ti svaki iz Čikaga uzvratiti sa sto puta više i grdje. Ne vredi ti ni da psuješ na NBA utakmici jer će te udaljiti iz sale i njih naučili ovi naši što su plasirali moj patent.

E to je razlika izmedju Čikaga i svih ostalih. Tamo Srbi kupuju stanove u gejovskoj četvrti, ali ne zato što im je do toga već zato što je jeftinije. Takvi smo ti mi - em nam ne odgovaraju em im odemo. Oni bar priznaju da su gejovi mi nećemo da priznamo kolike smo ...
 
Silent Bob:
Tako je Jeremija! Napravimo od Srbije mali bedni plagijat Kamčatke!

А ко је и где поставио такав избор - као ако нећеш да из чиста мира постанеш шизофреничар који ће да имитира каубоје - е ондаК мораш да правиш плагијат Камчатке...

Ја нисам нигде тако нешто ни видео ни чуо, а ти ? :evil:
 
eremita:
А ко је и где поставио такав избор - као ако нећеш да из чиста мира постанеш шизофреничар који ће да имитира каубоје - е ондаК мораш да правиш плагијат Камчатке...

Ја нисам нигде тако нешто ни видео ни чуо, а ти ? :evil:
Jesam... pa vidi samo par postova gore... ako nisi video i čuo, zašto repliciraš...
 
eremita:
А ко је и где поставио такав избор - као ако нећеш да из чиста мира постанеш шизофреничар који ће да имитира каубоје - е ондаК мораш да правиш плагијат Камчатке...

Ја нисам нигде тако нешто ни видео ни чуо, а ти ? :evil:


Ajde da imitiramo Ruse?
Oni su (pro)dali svoju Aljasku Amerikancima - dajmo i mi našu...
Zajedničko za obe oblasti - nema pingvina!
 
Iron Lord:

Šta sam hteo da ti kažem sa ovim? Eto, svima možeš mile majke po Evropi uz osmeh, čak te neke psovke ni Rus neće razumeti ali će ti svaki iz Čikaga uzvratiti sa sto puta više i grdje. Ne vredi ti ni da psuješ na NBA utakmici jer će te udaljiti iz sale i njih naučili ovi naši što su plasirali moj patent.

E to je razlika izmedju Čikaga i svih ostalih. Tamo Srbi kupuju stanove u gejovskoj četvrti, ali ne zato što im je do toga već zato što je jeftinije. Takvi smo ti mi - em nam ne odgovaraju em im odemo. Oni bar priznaju da su gejovi mi nećemo da priznamo kolike smo ...

Стварно се питам НА ЧЕМУ СИ ТИ? Да ли ти кудиш или хвалиш САД, или си искористио и ту причу да би напљувао Србе??? Нико није бирао шта ће бити по националности - и ја ти стварно нисам крив што ниси Србин или се тако не осећаш. :roll: :roll: :roll:
 
Iron Lord:
Ajde da imitiramo Ruse?
Oni su (pro)dali svoju Aljasku Amerikancima - dajmo i mi našu...
Zajedničko za obe oblasti - nema pingvina!

Ти можеш да ДАЈЕШ само оно што је ТВОЈЕ... а за оно што је НАШЕ - можеш "да се обришеш"........ :lol: :lol: :lol: и са пингвинима а и без њих...
 
eremita:
Стварно се питам НА ЧЕМУ СИ ТИ? Да ли ти кудиш или хвалиш САД, или си искористио и ту причу да би напљувао Србе??? Нико није бирао шта ће бити по националности - и ја ти стварно нисам крив што ниси Србин или се тако не осећаш. :roll: :roll: :roll:

Tebi je priča o srpskoj snalažljivosti - pljuvanje??? Pa jel ti vidiš kako je teško svuda u svetu?
Nemoj samo da mi pričaš da su Rusi osvajali druge države da bi sadili lubenice i papriku?
Nisi mi odgovorio zašto je baš Čikago najbrojniji kod anglosaksonaca?
(germani su drugi po redu i zamalo da Nemački bude službeni jezik svojevremeno, kao uostalom i grb na kom je ćurka koju su tamanili a ne orao koji samo obleće i kenjka na ljubitelje ptica)

Gde su srpski gradovi...
 
kreativac:
Добри стари Џоника.Мада преферирам 3 ен.Мислим да веродостојније описује ситуацију код нас.

Ma ovde se čitaju samo stranački programi a imamo i neke druge knjige koje nam pomažu da sagledamo stvarnost. Odnosno pomenuti autor može ako se natpisi ne kose sa stranačkim programom, inače će mu naći i da je čačkao nos u prevozu...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top