izbor maticne ploce

donmijat

Početnik
Poruka
21
posto sklapam novu konfiguraciju imam dilemu oko izbora ploce razmisljam izmedju gigabyte ga-965p-ds3 ili asus p5b ili je mozda bolje nesto trece naravno u toj cenovnoj klasi. Ostatak konfiguracije je core 2 duo e 4300, 8800 gts, 2gb ram 800mhz
 
975x????

a?

heheheheheh!!!!

salim se ... ma bolje uzmi athlona i to nekog dobrog i maticnu sa n-force 4 cipsetom... jace od toga ti netreba... nije u sadasnje vreme bitan procesor u velikoj meri vazno je da imas na njemu dosta L2 kesa (sto vise to bolje) i da imas vrhunski cipset na ploci... bitno je da uzmes dobgu graficku i ubacis dosta ddr-a i swe ce da ti pici bes problema...

ja recimo imam starog Athlona 2000+ i sa i sa dobrom grafickom i 2 giga ddr-a mogao bi da poteram i najnovije igrice !!!

ako sam ti nesto pomogao super

jos jednom da napomenem nemoj swoj racunar zasnivati na procesoru dovoljno je da uzmes neki osrednji Athlon na 64 bita ... gradi racunar na jakoj grafickoj , mnogo ddr-a i vrhunskim cipsetom....


Mario ZeMuN :roll:
 
uzimam 8800 gts tj rodjaci iz inostranstva uzimaju za mene he he shvatam sta govoris ali ni iz grafike nemozes izvuci max bez dobrog procesora a i sve novije igre bi seckale i na 8800gts ako je procesor spor a stviti nju na neki athlon 3000+ 939 i memorijom na 400 mhz stvarno je steta u svakom slucaju hvala na savetu
 
Naziv
Proizvođač : AMD
Model : Athlon 64 X2 4200+ Box MR 90nm S939
Arhitektura
Serija : AMD Athlon 64 X2
Jezgro : Manchester
Izrada : 90 nm
Podnožje : Socket 939
Napon : 1.3-1.35 V
Ostalo : Dual-core, 64-bit,
Ostalo
Radni takt : 2.2 GHz
Magistrala : 1066 MHz,
L1 keš : 2x128 KB
L2 keš : 2x512 KB
Ostalo : Hyper-Transport, Cool'n'Quiet,

-------------------------------------------------------------------------------

Naziv
Proizvođač : Intel
Model : Core 2 Duo E4300 1.8GHz 2MB Box FSB800 S775
Arhitektura
Serija : Intel Core 2 Duo
Izrada : 65 nm
Podnožje : Socket 775
Ostalo : Dual-core, 64-bit,
Ostalo
Radni takt : 1.8 GHz
Magistrala : 800 MHz,
L2 keš : 2048 KB
 
da ali valjda znas da radni takt vec odavno nije bitan ovaj procesor se nosi sa athlonom 4600+ x2 am2 koji koristi isto memoriju na 800mhz rame uz rame cak je u vecini slucajeva i brzi i to na fabrickim podesavanjima a uz malo bolju plocu lako se overklokuje na 3 ghz bez ikakvih problema i onda ajde cao amd
 
pogledaj neke benchmark testove ili prosto procitaj prosli broj sveta kompjutera i sve ce ti biti jasno veruj mi i ja sam pristalica amd-a i imam athlona u svom kompu ali sada je trenutno intel sa serijom core 2 duo daleko ispred
 
Rokavec, 'ajde majke ti prebaci se na podforum za astrologiju ili kućne ljubimce, jer je očigledno da ti hardver nije jača strana kad izvaljuješ takve provale, mrzi me i da ih komentarišem. Pitaj kad ne znaš, jer nije sramota.
 
ok...tvoja stvar ... mada bi ja pre stavio AMD-a uzeo dobro vazdusno hladjenje i malo jace ga clocovo......


ali kako hoces....

e kada bedes dobio taj racunar ako hoces zovni me na kafu... cisto da vidim kako radi graficka....hehehehehehehe

ok? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Sizif:
Rokavec, 'ajde majke ti prebaci se na podforum za astrologiju ili kućne ljubimce, jer je očigledno da ti hardver nije jača strana kad izvaljuješ takve provale, mrzi me i da ih komentarišem. Pitaj kad ne znaš, jer nije sramota.

Sizife ajde molim te ne proganjaj me po forumima.... ja sam ovde da bi procaskao malo sa ljudima i unapredjivao znaje o racunarima... ako pogresim... pa sta... ja i nisam opterecen time da negresim.... u cemu je tvoj problem mesto sto opanjkavas druge uzmi i pisi svoje textove pa nek drugi vide ko je pametniji i upuceniji u IT sektor.... ja se inace bavim racunarima... servisiram ih i popravljam .... imam svoja misljenja i stavove... svoje favorite u oblasti hardvera... i svoje razloge po kojima sudim o hardveru....

Intel jeste trenutno bolji.. da ali malo po mom misljenju....

Strpljivo cekam da AMD izbaci 8 jezgarne azdaje .... pa cu onda da te cujem!!!

AMD se samo malo za*ebo i to je tebi odma debakl... e pa nije tako... AMD je samo na tren poveo pogresnu politiku produkcije procesora.... i evo sada lupaju glave kako da intela posalju ka marginama proizvodnje procesora...
 
ako bash imash para uzmi Intel D975XBX2 (i975X+ICH7R čipset) ( oko 200 € ) ili ako bash nemash uzmi Biostar T-force 965 PT ( oko 120 € ) i veruj mi lako cesh da kloknesh taj E 4300 ( imam ga i ja ) na 3.0 GHz 24/7 a taj amd bash neznam dali moze toliko.. :roll:
E 4300 ima mnozilac 9x shto znachi da mozesh i sa jeftinijom plochom lako da dodjesh da 3.0 GHz poshto fsb dignesh na 333.... Inache ova plocha moze da 430 fsb....
Ako kupish Biostar 965 PT obavezno morash da flashujesh BIOS poshto ako neflashujesh nishta od Overclocka....

Evo test Intel C2D E4300 & C2D E6600 vs AMD x2 3800+ & x2 5000+
http://www.benchmark.co.yu/modules.php?name=BenchmarkNews&file=article&sid=12308&oliver=0
 
rokavec:
Intel jeste trenutno bolji.. da ali malo po mom misljenju....
Ma ja se potpuno slažem da je razlika u nekim aplikacijama zanemarljiva, ko kuca tekst Wordu zaista nema razloga da brine da li je procesor D805 ili AMD 3000+, oba će raditi OK, ali kad koristiš Mayu, vrhunske igrice, razlika postoji, i sad je na stranu Intela i Core2. Ja verujem da će sledeća serija AMD-a biti bolja, i radujem se svakom napretku u tom smislu, jer pre svega dobijaju potrošači.

Dakle nije uopšte stvar u razlici Intela i AMD-a, ono što mene nervira jesu upravo navijačke dečje izjave tipa "Asus je bolji od Gigabytea"... kakva je sad to glupost? I jedna i druga firma su dobre... izbegavaj izjave tipa A firma je bolja od B firme ako ih ne potkuješ bar nekom činjenicom, to priliči deci u osnovnoj školi ali ne ljudima koji se profesionalno bave hardverom.
 
@ rokavec
Ja neznam ko josh gleda na default radni takt..... :roll:

Ustvari imash link pa pogledaj gde je AMD a gde je INTEL i to josh @ default a O/C..... Inache Intel Core 2 Duo E 4300 ide do 3.5 Ghz :) kao shto to vidish na testu a bash me zanima dokle ide x2 4200+ ? ?
Jel neko extremno O\C x2 4200+ ? nadji mi link..... Video sam lika sa e 4300 @ 41xx....
 
rokavec:
... i pitaj koje se ploce lakse kvare i koje sve u swemu daju bolje preformanse!!!
Ne moram da pitam, jer od par stotina ploča koje sam kupio u toku radne karijere, najveći procenat kvarova bio je među MSI pločama ubedljivo. Asus je odmah iza njega, Gigabyte, Foxconn, na trećem mestu. U ovom poređenju nisam uzimao u obzir low end proizvođače tipa Asrock, PC Chips, jer njih uglavnom nisam koristio.
 

Back
Top