Tadic blamara
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Tadic blamara

Primećen član Chávez (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Tadic blamara

TADIĆEV MUZIČKI BLAM

Predsednik Srbije i čitav diplomatski kor ustali na koncertu u Sava centru, misleći da slušaju himnu EU. Stvar izvadio dirigent pokazavši im da sednu

Dirigent Bojan Suđić spasao je beogradsku publiku na čelu s predsednikom Borisom Tadićem i uvaženim diplomatskim korom od velike muzičke blamaže u Sava centru.

Naime, evropski i domaći gosti su u ponedeljak uveče na koncertu povodom proslave pola veka EU pogrešno protumačili kraj Betovenove Devete simfonije i ubeđeni da se svira evropska himna ustali, ne znajući da taj muzički deo traje skoro pola sata.

Koncert "Evropa - jedno muzičko putovanje" obuhvatio je dela mnogih evropskih kompozitora, od Vagnera, Bizea, Verdija, Lista, Dvoržaka do Hendla i Betovena. Dirigent Bojan Suđić potvrdio je za Press da se sve završilo blamažom političke i diplomatske elite.

- Naša ideja bila je da kraj koncerta obeležimo finalom iz Betovenove Devete simfonije, čija je tema "Oda radosti" ujedno i himna Evropske unije. Publika izgleda nije pročitala u programu da je u pitanju izvođenje celog četvrtog stava simfonije, pa je na zvuke "Ode radosti" prvi, čini mi se, ustao predsednik Tadić, a za njim i ceo Sava centar.

Prenerazio sam se, jer izvođenje traje najmanje 20 minuta - priča Suđić.Dirigent je pokušao da Tadiću da mali signal rukom da sedne i spreči veliki blam publike na samom kraju koncerta, ali mu muzički deo nije dozvoljavao da se potpuno okrene.

- Publika i političari su, moram priznati, stajali vrlo dostojanstveno dok je trajao uvod. Ugrabio sam četiri takta pauze, okrenuo se i dao jasan gest predsedniku Tadiću da je sad prava prilika da sednu. Svi su seli... Srećom, pa svaki dirigent ume dobro s rukama - kaže Suđić, koga mnogi ovih dana proslavljaju kao dirigenta spasioca.

http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=7561
    Poslednji put ažurirao/la jomini : 07.04.2007. u 16:52

Iskusan Torrente-BG (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Tadic blamara

Hahaaaa! Trebali su da izbleje stojeci tih pola sata.Kakav tupson.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Па ја лепо кажем да је дотични господин поприлично неотесан и да не прође један једини дан да не направи неку глупост.

Могли би да отворимо једну лепљиву СВЕ ГЛУПОСТИ БОРИСА ТАДИЋА...
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Poznat Jerry Ropero (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

glupan i tupan 3

Zainteresovan član Goat with bongo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2007.
    Reputaciona moć
    41

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Ја сам ово прочитао у НИН-у, шокнуо сам се, мислио сам и ја да "ударим тему", ал реко' нема смисла ...

Zainteresovan član dr.antrax (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Chávez

TADIĆEV MUZIČKI BLAM

Predsednik Srbije i čitav diplomatski kor ustali na koncertu u Sava centru, misleći da slušaju himnu EU. Stvar izvadio dirigent pokazavši im da sednu

Dirigent Bojan Suđić spasao je beogradsku publiku na čelu s predsednikom Borisom Tadićem i uvaženim diplomatskim korom od velike muzičke blamaže u Sava centru.

Naime, evropski i domaći gosti su u ponedeljak uveče na koncertu povodom proslave pola veka EU pogrešno protumačili kraj Betovenove Devete simfonije i ubeđeni da se svira evropska himna ustali, ne znajući da taj muzički deo traje skoro pola sata.

Koncert "Evropa - jedno muzičko putovanje" obuhvatio je dela mnogih evropskih kompozitora, od Vagnera, Bizea, Verdija, Lista, Dvoržaka do Hendla i Betovena. Dirigent Bojan Suđić potvrdio je za Press da se sve završilo blamažom političke i diplomatske elite.

- Naša ideja bila je da kraj koncerta obeležimo finalom iz Betovenove Devete simfonije, čija je tema "Oda radosti" ujedno i himna Evropske unije. Publika izgleda nije pročitala u programu da je u pitanju izvođenje celog četvrtog stava simfonije, pa je na zvuke "Ode radosti" prvi, čini mi se, ustao predsednik Tadić, a za njim i ceo Sava centar.

Prenerazio sam se, jer izvođenje traje najmanje 20 minuta - priča Suđić.Dirigent je pokušao da Tadiću da mali signal rukom da sedne i spreči veliki blam publike na samom kraju koncerta, ali mu muzički deo nije dozvoljavao da se potpuno okrene.

- Publika i političari su, moram priznati, stajali vrlo dostojanstveno dok je trajao uvod. Ugrabio sam četiri takta pauze, okrenuo se i dao jasan gest predsedniku Tadiću da je sad prava prilika da sednu. Svi su seli... Srećom, pa svaki dirigent ume dobro s rukama - kaže Suđić, koga mnogi ovih dana proslavljaju kao dirigenta spasioca.

http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=7561
    Vidi se koliki je kreten... chovek prodao bi kevu za EU
    Poslednji put ažurirao/la jomini : 07.04.2007. u 16:53

Primećen član Sorab1 (avatar)
    Učlanjen
    15.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Нема "демократа". Питам се зашто .

nesha t. nije na forumu
    vam kaže da budete dobri prema ljudima koji vas okružuju, na netu, a i u životu
    Veoma poznat nesha t. (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ne znam šta se demokratski može reći, čovek se zabunio, jaka stvar.
    Ti još nisi pročitao ustav?

Obećava kajzers (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2007.
    Reputaciona moć
    40

Citat Original postavio Sorab1
    Нема "демократа". Питам се зашто .
    Evo mene na kratko,pre minut sam ovo procitao.
    Sta reci - blamaza - a i dokaz zasto nam je ovako kako je. Ovo je bruka ali i vise od svega POSLEDICA politicke nepismenosti nacije koja trpi jahace apokalipse koji su u apsulutno svim strankama i zabole ih za drzavu i naciju.
    Pozdrav svima od demokrate !

Početnik Johnny Rebel (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ja bih pre bio iznenadjen da je Tadic nesto pametno uradio, a ovako... mmmm... nista cudno.

On je skroz u fazonu "Ortak... give me five"

Početnik Diddlina (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Malo jeste bezveze ispalo, ali predsednika postujem. Kao instituciju, pre svega...

Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Mozda su ga savetnici savetovali i onaj Vuk Jeremic pa ga zeznuli.

Domaćin RACE MASTER (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Citat Original postavio eremita
    [
    Могли би да отворимо једну лепљиву СВЕ ГЛУПОСТИ БОРИСА ТАДИЋА...
    Moze,ali da bude korektno,ja bih dodao i ostale visoke drzavne,ali i stranacke funkcionere (Voja,Toma,Mladjan...),pa da vidimo ko to dominira u ovoj oblasti.
    Ne zeleci da ga branim,sumnjam da bi Tadic pobedio(ili izgubio,zavisno kako se gleda).

Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Bogami tadic bi bio tu No.1 mada su i ovi ostali bolidi teski.

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Ako malo bolje pogledamo ovo uopšte nije Tadićeva, niti bi bila greška ili blamaža bilo kog političara da je ustao na EU himnu. To znači da organizacija nije bila dobra jer kod svake svečanosti postoji program koji se dostavi pre početka da važni gosti znaju kako će sve teći.
    Pošto je "Oda radosti" i himna EU otkud je Tadić znao da li oni sviraju himnu ili su odlučili da sviraju ceo stav simfonije. On je eto ustao iz neke kurtoazije koja se da očekivati od predsednika jedne zemlje koja pretežira ulasku u EU.
    Ne znam čemu toliko padanje u nesvest i toliko pridavanje važnosti ovom propustu u organizaciji.

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Citat Original postavio FLUID
    Ako malo bolje pogledamo ovo uopšte nije Tadićeva, niti bi bila greška ili blamaža bilo kog političara da je ustao na EU himnu. To znači da organizacija nije bila dobra jer kod svake svečanosti postoji program koji se dostavi pre početka da važni gosti znaju kako će sve teći.
    Pošto je "Oda radosti" i himna EU otkud je Tadić znao da li oni sviraju himnu ili su odlučili da sviraju ceo stav simfonije. On je eto ustao iz neke kurtoazije koja se da očekivati od predsednika jedne zemlje koja pretežira ulasku u EU.
    Ne znam čemu toliko padanje u nesvest i toliko pridavanje važnosti ovom propustu u organizaciji.
    Ljudi dokoni, pa sad šta da rade, pa nađu tako neku tešku glupost i ispadnu smešniji sa ovom temom od samog Tadića

Primećen član Chávez (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Daj ne lupetajte i ne pokusavajte bas na silu da opravdate onog degena, otkad se to himna svira na kraju nekog programa... Dokaz da je u pitanju degen je i cinjenica da je on prvi ustao, a diplomatski kor za njim - valjda u nameri da ga bas potpuno ne izblamiraju i da ga ne ostave da stoji sam kao poslednji retard.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Citat Original postavio Torrente-BG
    Bogami tadic bi bio tu No.1 mada su i ovi ostali bolidi teski.
    bilo bi klanja za prvo mesto...
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Daj ne lupetajte i ne pokusavajte bas na silu da opravdate onog degena, otkad se to himna svira na kraju nekog programa... Dokaz da je u pitanju degen je i cinjenica da je on prvi ustao, a diplomatski kor za njim - valjda u nameri da ga bas potpuno ne izblamiraju i da ga ne ostave da stoji sam kao poslednji retard.
    Da, a ti i svi koji kritikuju ovaj slučaj bi znali u tom trenutku šta se svira?
    Ma da, sve neki naučno-fantastični ljudi...
    Svi su generali posle bitke.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Земљо, отвори се да ме нема... од бруке и блама......

п.с. Мени је ту најсмешнији диригент, јадан човек, добро није добио срчку.......
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Obećava
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Nije covek ustao zbog himne nego se videlo kako se lagano i nezno uhvatio za zadnjicu. Vele usle mu gace u dupe pa da ih namesti , zato je ustao. A ovi poltroni oko njega nisu ga razumeli pa i oni ustali!

Slične teme

1. Tadic reko 25 maj je moj
    Autor Tuzni_patak u forumu Muškarci
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 28.12.2008., 23:53
  2. Tadic na Kosovu
    Autor stonex u forumu Politika
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.09.2008., 23:02
  3. Tadic na HRT-u
    Autor Torrente BG u forumu Politika
    Odgovora: 110