projektori

rokavec

Ističe se
Poruka
2.144
hmm... razmisljam se o kupovini jednog projektota ... zelim da ga povezem sa racunarom za koga cu kupiti dobtu tv karticu... e sada zanima me hocu li moci da gledam dvd na projektoru naravno dvd bi bio startovan na racunaru... dali cu moci da gledam tv na zidu i kakvog ce kvaliteta biti slika....

naravno planiram da uzmem neki skuplji model barem 1000-1500 eura.... dakle jos jednom da ponovim pitanje kakva ce mi biti slika kada pustim dvd ili gledam tv....

koliko traju lanpe realno ... uglavnom im je radni vek 2000 sati....
koliko kostaju nove lanpe... i dali se isplati da ceo sistem (projektor-pc) obavlja svakodnevnu funkciju tv-a ....

.... hvala!!!!

Mario. Zemun
 
hmm ... fletrom.... nenenene.... nemogu zbog kutije.... plazma bi mi vec odgovarala... ali mi ispadne jeftiniji projektor..... .... taman i jedno pitanje koliko kosta plazma sa ekranom recimo sirine 2 a visine 1.5 metara .... ma i vise meni bi proektor isao preko pola zida ....????!
 
hahahaha...... frljas se sa parama..... znas ti sta je na ovu skupocu 100 eura.... ja ako izdvojim 1500 maximum.... a gleda mi se bas velika i kvalitetna slika !!! 3 sa 2 recimo ... mada moze i manja... ali ne mnogo manja...1
 
Treba ti i dobar audio sistem, i roletne, ne zaboravi. Takođe, treba ti i odgovarajuća udaljenost projektora ako hoćeš veliku dijagonalu, ne znam kolika ti je soba. Zavisi na koju stranu ti je okrenut prozor. Nemoj da te neko laže da možeš da uživaš u projektoru ako je soba osvetljena suncem, projektor projektuje samo svetle boje i belu nijansu, crna se ne projektuje, tako da će ti najtamnije oblasti na slici biti onoliko tamne koliko je mračna soba, inače ako nije dovoljan mrak, slika je jadna i isprana, treba ti strahovito jak kontrast to da savladaš. To je uglavnom veliko cimanje, mada finalni rezultat može da bude jako dobar kad potrošiš dovoljno para, noćne projekcije filmova na dobrom projektoru i uz dobar audio sistem (i udobnu fotelju) su prava stvar, mislim da je za TV relativno neisplativo da se oko svega mučiš. (Mada govorim ja koji nemam TV u kući u opšte tako da nisam baš objektivan)

Što se tiče lampe, samo trajanje lampe u satima je manji problem nego što ljudi pričaju, veći je problem što sa vremenom slika gubi kvalitet, javljaju se "šare" na ivicama slike, itd.
 
ja bi uzeo Canon?!?!

zar su te lanpe toliko skupu ... ccc pa ja bi prakticno na svaku godinu morao da kupim novu lampu i da bacim 300 eura samo na odrzananje kucnog bioskopa...

ma da skapirao sam ... ne isplati se i kada bi ga kupio na njemu bi gledao program minimum 5 sati dnevno a za vikend kadkad i po 8,9 sati...ccc

e sada ima li projektora kome te lampe rade duze ... ili jos bolje vecne lampe?!?!

kada smo vec na ovoj temi ajde mi reci po kom principu to radi... dali swetlost koja izlazi iz projektora ima veze sa laserskom svetlosti a ako nema zasto nema ili su laseri zapravo naucna fantastika u ovoj sfeti....???
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
 
Sizife potrebno je samo malo da se skoncentrises kada citas....!!!

Sasvim sam jasno pitanje postavio... dali su lampe laserske ili nisu....

I NEMOJ DA VREDJAAS NA MOM FORUMU !!!
 
rokavec:
Sasvim sam jasno pitanje postavio... dali su lampe laserske ili nisu....

I NEMOJ DA VREDJAAS NA MOM FORUMU !!!
Lampe nisu laserske, jer ne postoje laserske lampe. Postoje laseri (koherentni izvori svetlosti) i lampe (nekoherentni, polihromatski, omnidirekcionalni izvori svetlosti), a to očigledno nije isto. Projektori ne koriste lasere nego lampe.

Isto kao što forum nije tvoj, možda je tema tvoja ali forum svakako nije...

Pazi na terminologiju! 8)
 
Jeste da je stara tema ali možda će nekom koristiti. Projektori se ne mogu koristiti kao zamena LCD, LED i sličnim televizorima. Televizor može da radi i 24h a projektor ne može, bez obzira na vrstu lampe koja je u njemu. Projektor može da se koristi kao dodatna opcija postojećem televizoru, za gledanje utakmica (pogovo ako volite da utakmicu gledate u dvorištu ispred kuće) ili filmova. Prednost projektora nad televizorom je ta što ga možete lako preneti gde želite, na primer idete kod prijatelja da gledate utakmicu ili idete na odmor.... Za ispravan rad projektora, uvek je potrebno da se posle odgledane utakmice ili filma projektor isključi. Kod isključivanja projektora, potrebno je prvo sačekati da projektor sam isključi ventilator, kako ne bi došlo do pregrevanja, pa tek onda se isključuje iz mreže.
Sad već postoje 3d projektori ali su u početnoj fazi razvoja ako nekog zanima nek pogleda video
 

Back
Top