Italijani o Ustasama

Torrente-BG

Iskusan
Banovan
Poruka
5.431
Италијани су се згражавали над хрватским злочинима у Другом светском рату, остављајући о томе немали број докумената. Међу најпотреснија италијанска документа о хрватском геноциду над Србима спада писмо генерала Александра Лузана Мусолинију.

Ево тог писма:


"Дуче! Моја безгранична оданост према Вама ми, надам се, даје за право да, у нечему, одступим од строгог војничког протокола. Зато и журим да Вам опишем један догађај којему сам, уназад три седмице, лично присуствовао. Обилазећи среска места Столац, Чапљину и Љубиње (између 60 и 130 км северно од Дубровника) - сазнам од наших обавештајних официра да су Павелићеве усташе, претходног дана, починиле неки злочин у једном селу (Пребиловци), и да ће, кад се то прочује, околни Срби поново да се узнемире. Недостају ми речи да опишем оно што сам тамо затекао. У великој школској учионици, затекао сам заклану учитељицу и 120 њених ученика! Ниједно дете није било старије од 12 година! Злочин је неумесна и невина реч - то је превазилазило свако лудило! Многима су одсекли главе и поређали их по ђачким клупама. Из распорених утроба усташе су извукле црева и, као новогодишње врпце, растегли их испод плафона и ексерима укуцали у зидове! Рој мува и несношљив смрад нису дозвољавали да се ту дуже задржимо. Приметио сам начети џак соли у ћошку и згрануто установио да су их клали полако, солећи им вратове! И, таман кад смо одлазили, у задњој клупи се зачуло дечје кркљање. Пошаљем двојицу војника да виде шта је. Изнели су једног ђака, још је био у животу, дисао је са напола пресеченим гркљаном! Својим колима одвезем то јадно дете у нашу војну болницу, повратимо га свести и од њега сазнамо пуну истину о трагедији. Злочинци су најпре, на смену, силовали учитељицу Српкињу (име јој је Стана Арнаутовић) и онда је, пред децом, убили. Силовали су и девојчице од осам година. За све то време, певао је силом доведени оркестар Цигана и ударао у тамбуре! На вечну срамоту наше, римске цркве - и један божји човек, један жупник, у свему томе је учествовао! Дечак кога смо спасили, брзо се опоравио. И чим је рана зарасла, нашом непажњом побегао је из болнице и отишао у своје село, да тражи родбину. Послали смо патролу за њим, али узалуд: нашли су га на прагу куће закланог! Од хиљаду и нешто душа, у селу више нема никога! Истога дана (то смо открили касније) кад је извршен злочин у школи, усташе су похватале још 700 становника села Пребиловци и све их бацили у јаму или на животињски начин на путу до јаме побили. Спасило се само око 300 мушкараца: једино је њима успело да пробију усташки обруч око села и да побегну у планину! Тих 300 преживелих јаче је од најелитније Павелићеве дивизије. Све што су имали да изгубе, они су изгубили! Децу, жене, мајке, сестре, куће, имовину. Чак су и страха од смрти ослобођени. Смисао њиховог живота је једино у освети, у страшној освети њих је, у неку руку, и стид што су преживели! А таквих села, као што су Пребиловци, пуна је Херцеговина, Босна, Лика, Далмација. Покољи Срба су достигли такве размере да су, у тим крајевима, загађени и многи водени извори. Из једног врела у Поповом Пољу, недалеко од јаме у коју је бачено 4.000 Срба, избијала је црвенкаста вода, лично сам се у то уверио! На савест Италије и наше културе пашће неизбрисива мрља, ако се, док је време, не дистанцирамо од усташа и не спречимо да се нама припише да подржавамо безумље!"

додатак:

"У то време су у логор у Старој градишки свакодневно долазиле нове жене и деца.После четрнаест дана заповедник логора Врбан наредио је да сва деца буду одвојена од мајки и стављена у једну собу.Нама десеторици је било речено да их тамо носимо у ћебадима.Деца су пузала по соби, и једно дете је протурило руку и ногу кроз врата , тако да врата нису могла бити затворена.Врбан је викнуо:"Гурни их"!.Када ја то нисам учинио ,он је залупио врата и поломио детету ногу.Онда је дохватио дете за целу ногу и трескао га о зид док није умрло.Наставили смо да уносимо децу после тога.Када је соба напуњена,Врбан је пустио отрови гас и убио их."

Анте Врбан је на суђењу протествовао да лично није убио стотине деце , већ " само шездесет три".

Одломак из књиге "ВАТИКАНСКИ ХОЛОКАУСТ",аутор Авро Менхетн,1988.
 
E planirao sam ovo za moju temu o ustasama, ali bice vremena i za to. Za sada ovde:
1621481220.jpg
TUDJMAN%20FRANJO%20-%2030-05-95.JPG
Chequy.jpg
Pavelic5.jpg


tudman.JPG
ANTE-7.jpg
 
Cekajte zar nije ocigledno da vam je 'otac nacije', tj. ovaj najnoviji otac (hrvati kao star narod imaju mnogo oceva), pravi ustasa u svakom pogledu. Jel treba da vam trazim i tudjmanove ustaske govore, kao jos jedan dokaz?

Uostalom znate vi te govore bolje od nas, samo se pravite blesavi.
 
Salvantis:
Cekajte zar nije ocigledno da vam je 'otac nacije', tj. ovaj najnoviji otac (hrvati kao star narod imaju mnogo oceva), pravi ustasa u svakom pogledu. Jel treba da vam trazim i tudjmanove ustaske govore, kao jos jedan dokaz?

Uostalom znate vi te govore bolje od nas, samo se pravite blesavi.

A je se i tvoj otac domovine dokazao,e jeste provokatori,samo krivu ekipu napadate,sve te po redu nabijem zg..a :)
 
PURGER:
A je se i tvoj otac domovine dokazao,e jeste provokatori,samo krivu ekipu napadate,sve te po redu nabijem zg..a :)
Koji bre 'moj otac'?
Nije valjda da mislis na Slobu?! Haha, sloba 'otac nacije' :lol:

Samo zamisli njega u ovoj tudjmanoskoj uniformi, u nekoj naci-admiralskoj pozi?! Ma daj, milosevic se nikada nije cak ni izjasnjavao kao Srbin, kakav otac nacije....
To se samo vas franjo tripovao da je naslednik Zvonimira, ili vec koga. Tipicno za takve fashisticke diktatore, recimo musolinija.
 
Salvantis:
Koji bre 'moj otac'?
Nije valjda da mislis na Slobu?! Haha, sloba 'otac nacije' :lol:

Samo zamisli njega u ovoj tudjmanoskoj uniformi, u nekoj naci-admiralskoj pozi?! Ma daj, milosevic se nikada nije cak ni izjasnjavao kao Srbin, kakav otac nacije....
To se samo vas franjo tripovao da je naslednik Zvonimira, ili vec koga. Tipicno za takve fashisticke diktatore, recimo musolinija.

Sloba je Crnogorac i oni treba da budu ponosni na njega a ne mi. :D
 
Kako bi Mesić počeo:"A sad jedan stari."

Postrojio Draža vojsku pa kaže:"Bračo Četnici,dal bi ubili za mene?","Bi Dražo,bi !",

Gleda Draža pa kaže prvome:"Četniče uzmi automat i ubi ovu trojcu ! "

Sad gleda ovaj pa kaže:"Ne mogu Dražo,to mi komšije:"

Puf metak u čelo ispali Draža.

Dođe do slijedečeg pa kaže:"Četniče bil ti ubio za mene ovu petoricu? "

Kaže ovaj:" Ne mogu Dražo brade mi,to mi kum,brati i drugovi iz razreda."

Puf metak u čelo.

Dođe on do trečega,pa pita:"Četniče bi ti ubio za svoga Dražu? "

Kaže ovaj:"Bi Dražo,bi ."

Kaže Draža:"Ajd ovu trojcu! "

Ratatatatata,tip ih pobije.

Gleda Draža pa kaže."ajd ovu petoricu !"

Ratatatatata,pobije ovaj petoricu.

Ajd sad ovih deset.

Ratatararatatat.ode i deset

Ajd ovih 30!!!

Ratatatatatata,pobije sve.

Kaže Draža:"Evo gledajte ovaj je pravi,kako ti je ime i odakle si??"

Ja sem Štef iz Puščje Bistre v Zagorju. :) :)
 
Salvantis:
Koji bre 'moj otac'?
Nije valjda da mislis na Slobu?! Haha, sloba 'otac nacije' :lol:

Samo zamisli njega u ovoj tudjmanoskoj uniformi, u nekoj naci-admiralskoj pozi?! Ma daj, milosevic se nikada nije cak ni izjasnjavao kao Srbin, kakav otac nacije....
To se samo vas franjo tripovao da je naslednik Zvonimira, ili vec koga. Tipicno za takve fashisticke diktatore, recimo musolinija.

Mislim da više podsječa u uniformi na Tileta,samo kaj mu nije bil ni sjena.
 
"Horrifying is the case of Mileva Bozinic from Stanbandza whose child was removed from her womb. There was also the case of the roasted heads in Bosnia, the vessels full of Serbian blood, the cases of Serbs being forced to drink the warm blood of their slaughtered kin. Countless women, girls and children in front of their mothers were raped or else sent off to Ustashi camps to serve the Ustashi; rapes even took place on the altars of Orthodox churches. In the Petrinje county a son was forced to rape his own mother. The slaughter of the Serbs in the Glina Orthodox church and the murder of Serbs on the altar of the Kladusa church is without precedent in history. There are detailed and original accounts of all these horrors. Even the Germans and Italians were astounded by these crimes. They photographed a huge number of cases of such slaughter. The Germans are saying that the Croatians did this also during the Thirty-years War and that is why there has been a saying in Germany since then:

"God save us from plague, hunger and Croats".

The Srem Germans despise us because of this and behave in a more humane fashion with Serbs. The Italians photographed a vessel with 3.5 kilograms of Serbian eyes, as well as a Croat who wore a necklace strung with Serbian eyes, and another one who came to Dubrovnik with a belt on which severed Serbian tongues were hanging!

The horrors of the camps in which thousands of Serbs were killed or were left to die from exposure, hunger and cold weather, are too terrible to mention. The Germans have been talking about a camp in Lika where there were thousands of Serbs: but when the Germans got there they found the camp empty, drenched in blood and bloody clothing. In that camp it has been said a Serbian bishop also lost his life. Thousands upon thousands of Serbs in the camp of Jasenovac are still being tortured as they are spending fierce winter in wooden Gypsy shacks with no straw or covering and with a ration of two potatoes per day. In the history of Europe there have been no similar cases. "

Нажалост предугачко је да бих преводио вечерас ... А ово је линк - такође је на Енглеском.
 

Back
Top