C ili C++

zeken

Zainteresovan član
Poruka
144
Posle naucenih osnova o programiranju i radu u Basic-u i VB-u resio sam da predjem na neki tezi jezik. Nasao sam puno tutoriala o C++ kao i desetak knjiga (uz to jednu i kupio). Zanima me da li je za ucenje C++ potrebno predhodno znanje programskog jezika C.
 
Programski jezik C++ je objektno-orijentisana verzija jezika C, tako da je zgodno znati C, ali ako ga ne znaš naučićeš ga učeći C++. Poželjno, ali nije neophodno.
 
C++ se umnogome razlikuje od C#.Tako da ako hoces da ucis neki jezik iz ove porodice, preporucujem C++.C mozes da ucis samo kao dopunu C++, ali ne bih ti preporucio.A ako se odlucis za C#, zaboravi na C++ i C, jer se C# MNOGO razlikuje od prethodna dva jezika
 
PrOgRaM:
C++ se umnogome razlikuje od C#.Tako da ako hoces da ucis neki jezik iz ove porodice, preporucujem C++.C mozes da ucis samo kao dopunu C++, ali ne bih ti preporucio.A ako se odlucis za C#, zaboravi na C++ i C, jer se C# MNOGO razlikuje od prethodna dva jezika
Ne moze se reci da je C dopuna jezika C++
Ako vec zeli da uci i C, treba to da ucini PRE nego sto se upusti u vode C++ jer ce tako steci osnove programiranja u C, logiku i tehnike koje ce mu jako dobro doci kad pocne da radi C++ koji je ipak objektno orijentisan jezik ali naravno, vuce korene iz C
Moj savet je najpre C pa onda C++ bas zbog onoga sto sam naveo.
 
Vec sam postavio temu na delu foruma programiranje ali moram i ovde da vas pitam jer mi hitno treba odgovor.Imam zadatak iz programiranja da saznam sta oznacava "s +=*p" u programu C++.Posto niko od mojih drugova ne zna,nadam se da cete mi pomoci.Kao sto sam naglasio u naslovu odgovor mi je potreban do petka.Unapred hvala!
 
Mali primer

Kod:
#include <iostream>

using namespace std;

int main() 
{

	int a, b;
        
        int *p; 

	a = 1; b = 1;
        
	p = &b;

// Ekvivalentno a = a + *p Dakle sabira se a i vrednost onoga na shta pokazuje p
// U ovom sluchaju 1 + 1 = 2
	a+=*p;

	cout << a;

        system ("pause");
	return 0;

}
 
Moze li neko da mi resi ove zadatke iz C++. Tek sam pocetnik. Treba mi za ponedeljak 28.05. Unapred hvala!
1. Dat je realan niz A od n elemenata. Napisati program koji izracunava najmanji i najveci element
niza A.
2. Dat je realan niz A od n elemenata. Napisati program koji izracunava zbir pozitivnih i zbir
negativnih elemenata niza A.
 
nesto ovako...
1.
//max
float max=niz[0];
for(int i=0;i<BROJ_ELEMENATA_NIZA;i++)
if(max<niz) max = niz;

//min
float min=niz[0];
for(int i=0;i<BROJ_ELEMENATA_NIZA;i++)
if(min>niz) min = niz;
2.
float poz,neg;
for(int i=0;i<BROJ_ELEMENATA_NIZA;i++)
if(niz<0) neg+=niz;
else poz+=niz;
 
Angilia:
Moze li neko da mi resi ove zadatke iz C++. Tek sam pocetnik. Treba mi za ponedeljak 28.05. Unapred hvala!
1. Dat je realan niz A od n elemenata. Napisati program koji izracunava najmanji i najveci element
niza A.
2. Dat je realan niz A od n elemenata. Napisati program koji izracunava zbir pozitivnih i zbir
negativnih elemenata niza A.
U koju školu ideš, da ljudi koji ti rešavaju zadatke znaju šta su položili?
 
bojan p:
U koju školu ideš, da ljudi koji ti rešavaju zadatke znaju šta su položili?
na vtms a programiranje slusam posebno. I ovo nije za polaganje nego cisto mi je potrebna pomoc jer sam tek pocetnik i bila su samo jedna predavanja. I ne verujem da ce na polaganju biti ovakvi pocetnicki zadaci. Zato ako znas pomozi.
 
CODEMAKER-u
posto si jedini online znas li mozda da resis ove moje zadatke. trebaju mi za sutra. Ali samo uz pomoc ovih naredbi posto smo samo njih ucili #include<stdio.h>, include<math.h>, float, scanf, int, for, if, else, main(), printf.
 
CODEMAKER-u
posto si jedini online znas li mozda da resis ove moje zadatke. trebaju mi za sutra. Ali samo uz pomoc ovih naredbi posto smo samo njih ucili #include<stdio.h>, include<math.h>, float, scanf, int, for, if, else, main(), printf.
C++. Tek sam pocetnik.
1. Dat je realan niz A od n elemenata. Napisati program koji izracunava najmanji i najveci element
niza A.
2. Dat je realan niz A od n elemenata. Napisati program koji izracunava zbir pozitivnih i zbir
negativnih elemenata niza A.
 
u sunce ti pa nisam govorio na cu ima godinu dana...ccc
mora se podsetim

inace prosti su zadaci

prvi zahteva dve promenljive koje ce cuvati min i max. na pocetku pre ulaska u petlju dodeli im vrednost prvog elementa niza, a zatim u petlji imas dva puta if - if niz>max then max=niz; if niz<min then min=niz;

drugi zahteva if u for petlji, if niz>0 then zbirpozitivnih+=niz else zbirnegativnih+=niz;


e sad ebem li ga dal sam lepo ubo zagrade...bitno je da su ovo ideje, a ti sad pa pogledaj po knjizi malo. kad se budem podsetio c++a ovih dana bicu vise od pomoci. dotad srecno
 

Back
Top