I to su mi neke drugarice...

piskaralo

Aktivan član
Poruka
1.278
Evo sinoc sam izasla sa dve drugarice i bilo je ok. Njih dve su pile alkohol a ja sokic zbog zdravstvenih problema, e to je prva prepreka-u njihovim ocima sam delovala kao mlakonja(kao sto ne pijem...?)
After that "podjebavanje" na racun mog skolovanja. Bila sam student u bg godinu dana i vratila sam se u svoj grad i studiram visu. Kad se spomene njihov faks onda je to WOW i mnogo tesko, a moja visa IH ma to je lako...
Evo zavrsavam visu po bolonji i planiram jos jednu ili dve godine u ns na magistraturu, a ujedno i da se zaposlim(inace imam i decka).
Opet onako sa visine gledaju na to sta ja planiram u buducnosti i cini mi se da ono sto u sali kazu to i misle(u svakoj sali pola istine)-++ti ces se uskoro udati, uhvatio je on tebe, pa ce i deca,...
Ja znam sta ja hocu a sta necu!

ITD
Da vise ne ogovaram u svakom slucaju ja razmisljam o njima na pozitivan nacin i uvek se radujem kad poloze ispite(iako obnavljaju svaku godinu) ili kad im se nesto super desi ili ako imaju neki problem saslusam ih i iskreno posavetujem...

Da ima jos nesto ako kod mene nema nista novo onda dobijam oznaku "baba"
A kod njih uvek ima novosti makar i laznih pa razmisljam da i ja pocnem malo da lazem


DAJTE MI SAVET>Zar je moguce da ja u svojim dvadest i nekim nemam iskrenog prijatelja??? Da li se to jos nekom desava, da se posle mnogo godina druzenja razocara i promeni misljenje o nekom ko mu je mnogo znacio?
Iskreno ocajna sam sto se "prijateljica" tice


Da li je u pitanju zenska sujeta ili nesto drugo???
 
al problemi su ti super... hehe ebote mene je najbolja drugarica bukvalno ostavila da umrem.. i shta? nishta.... super smo i dalje se druzhimo.... sve ok.... problem je jer ti ocheqjesh od ljudi da te vole kao shto vole sebe a to necje da mozhe....
 
Slazem se sa Livijom.......

Nema pravih prijatelja...Imam ja takvih prijateljica koji podjebavaju ali su ustvari toliko jadne i bedne da se ne spustam na njihov nivo da im vracam...Mislim sta da ti pricam za jednu tu koja glumi ribu govore da je luda (mentalno),...
Odjebi te drugarice koje ne postuju neke tvoje stavove,....glupache!!!
 
Imala sam i ja drugarice koje su me zvale ''baba'' ili ''žena'', zato što ne pijem kada izađemo, ili zato što sam umorna i nemam snage da izađem, ili zato što volim da kuvam, zato što živim s dečkom i perem njegove čarape...Mislim, bezveze....to je tako nezrelo. Druženje se s njima u poslednje vreme proredilo pošteno i možda će zvučati odvratno, ali baš me i zabole...Imam par stvarno dobrih drugarica, koje su ozbiljne i normalne, ostale smatram samo poznanicama. I mislim da je to i normalno....vremenom shvatiš ko ti je zapravo prijatelj, ko te razume, s kim možeš da vodiš zrele razgovore (naravno to ne znači uštogljene razgovore bez zajebancije, ali to podjebavanje zašto ne piješ i da si ''baba'' za mene je na nivou osnovne škole) i sa takvima se družiš....
 
pa bas dobro sto su pokazale kakve su. to nisu prijateljice, nego poznanice - i to zlobne. ja bih se distancirala od njih i trazila drustvo kakvo meni odgovara da sam na tvom mestu
desilo mi se naravno, da shvatim da osobe koje sam smatrala prijateljicama to bas i nisu bile, tj nisu bile onakve kakvim sam ih ja videla - pa nista, ostavila sam ih iza sebe i nasla ljude koji mi odgovaraju, sto bih i tebi savetovala
uzgred, neko ko te zove babom iz bilo kog razloga, stvarno ne treba da te interesuje - bas je jadno i glupo.
 
Јао, извини, али ја сам прво помислила да је ово нека тинејџерска тема....а онда видим да је реч о студентима....
Много ми клиначка ова дилема.....

''Икрени пријатељи'' нису идеална, савршена бића....и они су људи од крви и меса, понекад злобни, понекад сујетни, понекад слаби, понекад досадни.... Што пре људе прихватиш без идеализација и престанеш да очекујеш нешто што не могу да пруже - то ћеш пре моћи да оствариш права и искрена пријатељства.
 
hm, moji nisu zlobni - bar ne prema meni, a imam ih vise od 20 godina...i prosli smo kroz razne faze druzenja pre nego sto sam ih nazvala prijateljima. zavisi kakva si osoba, i sta zelis od prijateljstva. meni je samo postovanje zdrava osnova, bez njega odnos ne smatram prijateljstvom. mada svi to drugacije dozivljavamo, mozda ti mozes da predjes preko tog njihovog zezanja i produzis da se druzis kao da se nista nije desilo
 
ja sam skroz neadekvatna da odgovrim na ovu temu,moja druzenja,moji prijatelji su u poslednjih nekoliko godina skroz nezavisni od mog odabira i ukusa...pricam o francuzima
cini mi se da samo u srbiji mogu da se druzim s ljudima kako ja zelim(i oni naravno)
 
Kod mene je problem sto ja sve gledam iz svog ugla, mislim da svi ulaze u druzenje i eventualno prijateljstvo iz postenih razloga. Da su iskreni.
A dosta ljudi se druzi s vama iz nekog interesa ili potrebe, a ne iz stvarne, neiskvarene i iskrene zelje da se druze s vama.
Posle se samo zacudim zbog postupaka meni bliskih ljudi i na tezi nacin shvatim da nisam dobijala koliko sam pruzala....
 
hanibal77:
ja sam skroz neadekvatna da odgovrim na ovu temu,moja druzenja,moji prijatelji su u poslednjih nekoliko godina skroz nezavisni od mog odabira i ukusa...pricam o francuzima
cini mi se da samo u srbiji mogu da se druzim s ljudima kako ja zelim(i oni naravno)

I kod mene je potpuno isto...ali ja sam mislila da to ima veze sa godinama, da je u ovim godinama teze naci prave prijatelje. U stvari, ne osecam se starom ali sve prave drugarice koje imam su iz skole ili sa faxa. A ove ljude koje srecem sada svi dolaze i odlaze ali pravu drugaricu ovde jos uvek nisam upoznala.
 
Andjelka777:
Kod mene je problem sto ja sve gledam iz svog ugla, mislim da svi ulaze u druzenje i eventualno prijateljstvo iz postenih razloga. Da su iskreni.
A dosta ljudi se druzi s vama iz nekog interesa ili potrebe, a ne iz stvarne, neiskvarene i iskrene zelje da se druze s vama.
Posle se samo zacudim zbog postupaka meni bliskih ljudi i na tezi nacin shvatim da nisam dobijala koliko sam pruzala....

ISTO I JA TAKO!!!
To je zato sto sam naivna...glupacha...eto to sam ja :)
 
alexandrra:
I kod mene je potpuno isto...ali ja sam mislila da to ima veze sa godinama, da je u ovim godinama teze naci prave prijatelje. U stvari, ne osecam se starom ali sve prave drugarice koje imam su iz skole ili sa faxa. A ove ljude koje srecem sada svi dolaze i odlaze ali pravu drugaricu ovde jos uvek nisam upoznala.
postoji i nesto drugo,ja sam zavrsila samo srednju ali imam malo sira interesovanja od ljudi koji su ovde zavrsili srednju.ali ali ali ovde nema mesanja staleza,svako se druzi sa svojom klasom.moja klasa prica uglavnom o deci,nevernim muzevima,jogurtima dobrim po probavu.ok pricam i ja o tome,nisam nesto istripovana na filozofiju ali bih volela da u pricu ukljucim i neke druge poglede na stvari,neka druga iskustva za koja je potreban drugaciji pristup blabla.ukratko onaj ko bi mi odgovarao i ne pomislja da se druzi sa mnom,onaj ko zeli da se druzi sa mnom i ne zna sta je srbija ili bilo sta sto izlazi iz ove palanke:?
tako da sam pocela da biram prijatelje ovde samo po dobroti duse a ne i ostalim kriterijumima(ne kazem da su oni glupi nego jednostavno nisu u mom svetu)
a ima i toga da sa godinama je sve teze,teze se otvaramo,sve smo manje poverljivi,ovi sto ih znamo odavno su se vec dokazali i ne zelimo da rizikujemo sa novima...mada ja i nisam takva
 
sto si stariji, to je teze sklopiti pravo prijateljstvo. Ali najgore je kad te dudogodisnja prijateljica (ili "prijateljica") bas bas povredi nekim svojim postupkom. I onda shvatis da si sama i da je cela prica bila laz. Meni takve stvari smetaju, i sto da se lazemo, znaju da me povrede. Valjda sam previse naivna, a nisam dete odavno...
 
Sto tebe pogadja sta drugarice misle o tvom izboru i nacinu zivota? Ako si sigurna u svoj izbor nema potrebe da se uzbudjujes zbog njihovih komentara, neces da pijes i tacka, super ti je sa momkom i tacka, zelis da radis i tacka...
uf , ala sam se natackala
 
drugarice su ti prave nesrećne provincijalke koje bi dale boolju da su bile u beogradu na studiranju,
kao ti;)
(a i popila sam čašu vermuta)
dakle, kokoške jedne. predpostavljam i da su krš ribe.
predpostavljam da si ti najbolja od sve tri;)
dovoljno za zlobicu.
ja bi ih iskulirala. nemaš vremena za takve.
 
Andjelka777:
sto si stariji, to je teze sklopiti pravo prijateljstvo. Ali najgore je kad te dudogodisnja prijateljica (ili "prijateljica") bas bas povredi nekim svojim postupkom. I onda shvatis da si sama i da je cela prica bila laz. Meni takve stvari smetaju, i sto da se lazemo, znaju da me povrede. Valjda sam previse naivna, a nisam dete odavno...

Slazem se sa tobom!

Skapirala sam to da sto sam starija sve teze prihvatam nove ljude-prijatelje a i sve vise primecujem da nemam pravu prijateljicu-drugaricu... Mozda sam ja previse lakoverna i iskrena prema njima i dobronamerna(mozda se previse hvalima, ali stvarno je tako-moze neko ovo da protumaci i kao da sam glupa) a tek emocionalna i sve cini mi se primam k'srcu

Tek sad posle toliko godina druzenja sam stekla pravu sliku o njima, valjda nikad nije kasno...

hvala svima na odgovorima a sad ajmo devojke a moze i momci svi zajedno negde na kafu ili vec ko sta pije :)
 
Ali najgore je kad te dudogodisnja prijateljica (ili "prijateljica") bas bas povredi nekim svojim postupkom. I onda shvatis da si sama i da je cela prica bila laz. Meni takve stvari smetaju, i sto da se lazemo, znaju da me povrede. Valjda sam previse naivna, a nisam dete odavno...

Зато ме и чуди како може да те повреди неко кога добро познајеш и како може да се испостави да је ваше дугогодишње пријатељство била лаж? Мислим, зар је ниси упознала за све те године? Зар ниси била свесна свих њених мана, и шта и кад можеш да очекујеш од ње?
Некако ми је нелогично....
 
Da sam na tvom mestu, prica tih devojaka me ne bi ni najmanje tangirala.
Sama kazes da znas sta zelis od zivota pa se i ponasaj tako.
To sto su one zavidne, to je njihova muka.
Zamisli kako se one osecaju kad razmisljaju o tebi koja privodis visu kraju, imam momka sa kojim se volis, planiras porodicu...one su nezadovoljne sobom i zato su zlonamerne.
Ne obracaj paznju na to!
Inace, svaki covek ima neku manu i razlicit pogled, ne pridaje svako isti znacaj prijateljstvu.
Ja se s mojom najboljom drugaricom druzim vec 18 godina i znam da je stipsa, da mi nikad ne bi platila pice ili ne daj boze odvela na rucak ili veceru, znam da ce odglumiti zauzetost da ne bi morala da mi pomogne nesto sto bih eventualno mogla i sama, ali znacila bi mi njena pomoc....i hiljadu drugih primera za tu drugaricu i mnoge druge imam, ali ona je prosto takva i ja sam je takvu prihvatila.
Ako mozes da ih prihvatis takvim kakve su, druzi se i dalje, ako ne mozes, menjaj drugarice. ;)
Hellen ti je lepo objasnila!
 
Da sam na tvom mestu, prica tih devojaka me ne bi ni najmanje tangirala.
Sama kazes da znas sta zelis od zivota pa se i ponasaj tako.
To sto su one zavidne, to je njihova muka.
Zamisli kako se one osecaju kad razmisljaju o tebi koja privodis visu kraju, imam momka sa kojim se volis, planiras porodicu...one su nezadovoljne sobom i zato su zlonamerne.
Ne obracaj paznju na to!
Inace, svaki covek ima neku manu i razlicit pogled, ne pridaje svako isti znacaj prijateljstvu.
Ja se s mojom najboljom drugaricom druzim vec 18 godina i znam da je stipsa, da mi nikad ne bi platila pice ili ne daj boze odvela na rucak ili veceru, znam da ce odglumiti zauzetost da ne bi morala da mi pomogne nesto sto bih eventualno mogla i sama, ali znacila bi mi njena pomoc....i hiljadu drugih primera za tu drugaricu i mnoge druge imam, ali ona je prosto takva i ja sam je takvu prihvatila.
Ako mozes da ih prihvatis takvim kakve su, druzi se i dalje, ako ne mozes, menjaj drugarice. ;)
Hellen ti je lepo objasnila!
 

Back
Top