WOULD YOU MARRY ME???

milckych

Zainteresovan član
Poruka
150
Je li vam vec neki postavio ovo pitanje ili vi nekome?Vise puta?
Kako ste odreagovali?
Ako biste voleli da vas zaprosi,koliko vam je bitan nacin na koji ce to uraditi?
Pisite o svojim iskustvima,predlazite romanticne nacine na koje se moze postaviti ovo pitanje...Pozz! :-D
 
Sastali smo se u centru grada. Secam se da mi se puno pila kafa.
Nisam znala sta namerava da ucini tog dana.
On je zaista hteo da to izvede na neki romantican nacin, zeleo je da me zaprosi u prirodi, drvece, cvece, pticice... al to je samnom ponekad tesko...
I tako je on navalio da me odveze na neko posebno mesto, a ja navalila kafa, pa kafa...
Popustio mi je i otisli smo u kafic.
Posle prvog srka kafe, on je izvadio malu kutiju i postavio to cuveno pitanje. Pitala sam ga: "Mislim, da li si siguran?" Rekao je:"100%" Prsten u kutiji je bio divan, on je delovao toplo, iskreno..
Prihvatila sam, bila sam srecna, al sam se predomisljala nekoliko puta posle toga.
Devet godina smo u braku. Nacin na koji me je zaprosio nije mozda bio toliko romantican, al meni se svidelo. Ne bi mi prijalo da je od svega napravio dramu.
To je lepa uspomena, mislim da muskarci treba da budu mastoviti kada zaprose devojku koju vole, al bez preterivanja.
 
Would you marry me je gramatički neispravna forma i trebalo bi da glasi WOULD YOU LIKE TO MARRY ME.

A za najprostije izražavanbje želja se koristi forma WILL YOU MARRY ME.

Izvini, morao sam da ispravim. Ako je ubilo romantiku u temi još jedno izvinjenje od mene.
Pozz.
 
eeeeee... ovako... bili smo vrlo mladi... pominjao je on to vise puta, a ja nisam shavatala ozbiljno... onda je jednom iznenada izgovorio cuveno pitanje, uz objasnjenje da mozemo biti vereni i 5-6 godina, i da to ne znaci da se moramo vencati odmah... a ja... samo sto sam napunila 18 godina... jako sam se uplasila... htela sam mnogo od zivota... i tako sva izbezumljena vrlo brazo sam pobegla glavom bez obzira... pa, ko zna zasto je to dobro...
 
Hm...ovako je to bilo..:

Ulece on kod mene i s vrata me zgrabi i pocne da okrece po sobi...
Ja u zabezeku ( :shock: ), al' pocinjem da se smejem zajedno s njim...
Kada me spustio, kaze : " Dobio sam suuuper posao u Australiji, udaj se za mene, vec jednom ( bili smo u ozbiljnoj vezi 5 godina), i palimo odavde.."! :smile:

p.s. Ostalo je istorija...On je otisao, a ja sam ovde i dalje... :razz:

p.p.s. Ko zna zasto je to dobro...nikada se nisam pokajala...zaista! :lol:
 
pre sest meseci..bila je neka opustena situacija..napisao je svoje prezime uz moje ime.. konstatovao da mu jako lepo zvuci.. pitao hocu li da promenim svoje sadasnje..
odbila sam..ne verujem vise u brak..i dalje smo srecni zajedno..
 
giska_sa:
Would you marry me je gramatički neispravna forma i trebalo bi da glasi WOULD YOU LIKE TO MARRY ME.

A za najprostije izražavanbje želja se koristi forma WILL YOU MARRY ME.

Izvini, morao sam da ispravim. Ako je ubilo romantiku u temi još jedno izvinjenje od mene.
Pozz.


...hvala na objasnjenju,sad znam za ubuduce :-)
 
SANDRINAbg:
Hm...ovako je to bilo..:

Ulece on kod mene i s vrata me zgrabi i pocne da okrece po sobi...
Ja u zabezeku ( :shock: ), al' pocinjem da se smejem zajedno s njim...
Kada me spustio, kaze : " Dobio sam suuuper posao u Australiji, udaj se za mene, vec jednom ( bili smo u ozbiljnoj vezi 5 godina), i palimo odavde.."! :smile:

p.s. Ostalo je istorija...On je otisao, a ja sam ovde i dalje... :razz:

p.p.s. Ko zna zasto je to dobro...nikada se nisam pokajala...zaista! :lol:

Iz nekog razloga....ovo me je tako rastuzilo...
 
mawetzka:
Mene jos niko nije zaprosio.... :lol: :lol: :lol:
Ali kada to neko uradi volela bih da to bude nesto MEGA romanticno....
Ja sam nepopravljivi romantik u dusi...
Mozda to i nije dobro...

Ali moras priznati da je osecaj dok spremas poklon/pesmu/bilo sta za doticnu osobu fenomenalan! Zar nije extra kada nekog ostais ez teksta!
Predstavlja mi neku satisfakciju cinjenica da kad je pitaju:" Zasto vise nista zajedno?" ona ne moze nista lose da kaze o meni! *******, cice se loze na bad tipove ali ja to ne mogu biti prema devojcikoja me je oborila s nogu!
Moram da joj pokazem sta sam u stanju da uradim za nju! Hocu da zamenjujem gipsanog roba na ulazu u njenu kucu!
 
Imala sam dosta ponuda za brak!
Evo jedne od letos:
...samo da napomenem da nismo tad bili u vezi , vec par godina pre toga...medjutim, razisli smo se jer ni tad nisam bila spremna za brak!
Dakle, setamo ti nas dvoje Knez Mihajlovom i ja se tu zalim kako je izbor muskaraca uzasno los, kako nikad necu naci normalnog frajera, hocu bre dete, a nemam s kim!
I on na to, mrtah-hladan: "Kako nemas s kim, mozes samnom! Udaj se za mene i imaces dete za devet meseci! "
Naravno, nisam pristala!A i nisam bas toliko zelela dete, vise sam karikirala, a on shvatio preozbiljno!
Nije bio preterano romantican, ali je uspeo da me shokira!

Ja nisam nikog zaprosila, za sad...ali nemam nista protiv i da zene to rade!
 
Mene moj muz nije zaprosio, jednostavno smo odlucili da to uradimo i mogu vam reci da mi je ponekad zao sto nemam takvu uspomenu a i interesuje me kako bi on to odradio. ETo. Ali sam mnogo srecna u braku
 
1. u menzi,kleknuo je,skinuo majkinu burmu sa svoje ruke i zaprosio me dok je ostalih 128 gladnih studenata sa ajncerima punih kuvanog kupusa buljilo ,

2.nije me ni zaprosio.Obavili smo to po svim obicajima pred rodbinom.Sa sve masnom drobicom koja se iz tanjira slivala na beli stoljnjak.Valjda imam negde slike....,

3.kaze : ti,ti moras biti moja,kad-tad.jel razumes??? ja u cetvrtak dolazim kod tvojih a ti gledaj sta ces...budala sam,trebao sam da te napumpam dok sam jos mogao.U cetvrtak nisam bila kuci,

4. will you marry me? eto bas tim recima na tom jeziku.Valjda samo njega i zna.

ti 5.zaprosi me...ali lepo,nezno,neka pevaju neke ptice i moze jedno kilo tresanja da bude ispred mene.Kazi mi,prase,udaj se za mene i poljubi me u okce.Moze i prsten kod kineza :) i ja cu reci,vazi sreco,ali ako obecas da je celo ovo kilo tresanje samo moje,ovo sada sto stoji pred nama.A da cemo jednu posebnu plasticnu puniti zajedno godinama,pa neka se crveni i u nasoj kuci.
 

Back
Top