DIRTY SOUTH i njegovi predstavnici

LGFloyd

Obećava
Poruka
90
Sta mislite o neverovatnom razvoju dirty southa-a poslednjih godina? Bez dileme, oni imaju prevlast, sto govori i ti sto su pokupili sve na poslednjoj dodelu Grammy-ja...
Medjutim, koji je stvarni kvalitet koji oni u globalu donose? Stoji da im je produkcija na strasno visokom nivou, ali lyrics, na kome se zasniva rap, nisam bas siguran...
Misljenja?
 
hmmmm,pa ima mi par dobrih stvari koje mogu izbrojati na prste jedne ruke, a kad si spomenuo lil' waynea stuntin' like my daddy mi je ok ali samo muzika u toj pjesmi, o dobrim i jakim rimama ni rijeci...
od njih svih ludacris jedino walja necemu...
wise nije istok-zapad kao nekad, sad su oni mainstream.
produkciju si spomenuo... ma covjece produkcija im je ok,ma extra, ali ponavljam, nije to onaj hop ko sto je nekad bio (nwa, nas, 2pac,wu-tang clan...)
oni su napunili dupeta parama pa sad nesto seru. a gdje su bili 90-tih kad je rap znacio nesto? to je moje misljenje, a mozda sam staromodan i ne prihvatam nove pravce u hop mjuzi...

a eeeeej covece sad bas naletih na neki domacu crunk dirty south pjesmu!!!!
l2k - dodji kod nas. ma cisti plagijat!
kopiraju rick rossa sve u 16!
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=158920518
 
Master P je prvi rapper sa juga kolji se namlatio ozbiljnih para, al to ne znaci da je (bio) dobar...
Scarface i Geto boys su svakako prvi koji su ostavili dubljeg traga, realno sve sto su oni kvalitetno uradili i bilo je krajem devedesetih i pocetkom nultih :) Oni su imali stvarno kultnih ostvarenja .. Scarface-ov album Fix se ubraja u klasike...
A sto se tice Cash Money-ja, ja stvarno nisam veliki fan.. Ono sto njih izvlaci je produkcija Mannie Fresh-a, s vremena na vreme dobar lyrics Lil Wayne-a, a Baby je po meni jedan od najgorih rappera koji se ikad pojavio... Dok je s njima bio Juvenile imali su i par klupskih hitova, tipa Slow motion, In my life... Al od tada..
Stvarno ne razumem zasto toliko ljudi cene Lil Wayne-a, cuo sam hvalospeve o njemu, tipa novi Jay z i slicno... Al opet, to je samo moje misljenje...
 
jednostavno nisu nikako dobijali svoje vreme, a sada je tek doslo, ultra su popularni u Americi, i T.I. i Wayne su najcenjeniji tamo...

al dobro, ukusi su razliciti, Wayne je jednostavno drugaciji... meni Baby solo nije nesto posebno, al sa Wayneom i kad radi kao Big Timers extra mi je...slazem se za Mannie Fresha, al opet, rade sad i sa drugim producentima ("make it rain" sa Fat Joe, pa sa Dipsetom sto saradjuju oduvek)....
 
T.I. je stvarno imao bruka dobar King album, mada i prethodni Urban legend, cini mi se, je kidao...
Make it rain sa Fat Joe-om je producirao Scott Storch...
NIsam neki veliki fan Ludacrisa....
Trenutno mi je najveci favorit Chamillionaire, covek je jedan od retkih sa South-a koji ima i dobar lyrics i flow.. Sound of Revenge je mnogo jak album, ako najavljeni Ultimate victory bude i upola dobar, ja sam srecan! :)
Mixtape Messiah pt.2 je stvarno za svaku pohvalu, Chamillionaire je po kvalitetu mixtape-ova na vrhu, po meni, odmah iza Papoose-a...
 

Back
Top