Da li u ovome sluchaju Internet moze da radi brze

clan_zivota

Zainteresovan član
Poruka
118
Uzeo sam adsl,radi odlicno.Povezao sam sa mreznim kablom kartica 100mbs.Onda sam taj racunar spojio sa jos jednim preko svica i na taj drugi sproveo ne ali preko kartice 10mbs.E sad da li bi net radio brze na tom drugom racunaru da sam ih spojio sa karticom od 100mbs???


P.S. ne kazem da radi sporo samo se pitam,mozda i radi...
 
clan_zivota:
Uzeo sam adsl,radi odlicno.Povezao sam sa mreznim kablom kartica 100mbs.Onda sam taj racunar spojio sa jos jednim preko svica i na taj drugi sproveo ne ali preko kartice 10mbs.E sad da li bi net radio brze na tom drugom racunaru da sam ih spojio sa karticom od 100mbs???

P.S. ne kazem da radi sporo samo se pitam,mozda i radi...
Totalno nejasan opis šta si gde sproveo i kako su uopšte računari povezani, ali ukoliko se pitanje odnosi na brzinu pristupa Internetu sa računara gde je mrežna kartica od 10mbps, onda je odgovor ne. Maksimalna brzina protok ka tebi preko ADSL-a je 768kbps, što je nekih 13 puta sporije neko maksimalni protok kod kartice od 10mbps.
 
Ja to vidim ovako čovek u jenom kompu ima dve kartice a u drugom ima jednu u jedan ulazi internet direktno preko ADSL-a , pa je ta dva kompa vezao na jedan svich i šherovao konekciju od onoga prvoga preko svičha na drugi kompjuter (ispravi me ako grešim) .Mada mi nije jasno zašto je uopšte koristio svičh išlo bi sve mnogo brže i jeftinije sa crossover kablom.
 
snejks:
Ja to vidim ovako čovek u jenom kompu ima dve kartice a u drugom ima jednu u jedan ulazi internet direktno preko ADSL-a , pa je ta dva kompa vezao na jedan svich i šherovao konekciju od onoga prvoga preko svičha na drugi kompjuter (ispravi me ako grešim) .Mada mi nije jasno zašto je uopšte koristio svičh išlo bi sve mnogo brže i jeftinije sa crossover kablom.

Potpuno imam isto razmisljanje i sto se tice povezivanja slazem se da bi bilo lakse sa kablom..



Mozda si nam nejasno opisao. Proveri ti to ...
 
Imam kompjuter A i kompjuter B.

Na A se nalazi mrezna karta od 100mbs i u nju ulazi kabl od modema za adsl.Tu je i karta od 10 mbs i u nju ulazi kabl od svica.Na njemu je serovan net i saljem ga u drugi komp B.

Na kompu B se nalazi mrezna karta 100mbs ali kako je na prvom od 10mbs onda cela mreza radi na 10 mbs.

Mene zanima da li ce eni net bolje da radi na kompu A nego na kompu B??Da li trebam umesto ove kartice od 10mbs da stavim od 100mbs???
 
Na računaru A, na karticu od 100Mbps poveži switch, a na karticu od 10Mbps poveži ADSL modem i ne treba ti nikakva kupovina novih mrežnih kartica. Na ovaj način brzina mreže između računara A i B biće 100Mbps, a 10Mbps je sasvim dovoljno za komunikaciju između računara A i ADSL modema.

Naravno, posle ovoga potrebno je saopštiti operativnom sistemu na računaru A ovu promenu i to je sve.
 
clan_zivota:
to opste nije bilo pitenje...Pitenje je da li se smanjuje brzina neta ako se pusta kroz mrezu brzine 10mbs???
Pretpostavljam da je ovo preformulisano pitanje iz prvog posta, samo vrlo konfuzno.
clan_zivota:
Uzeo sam adsl,radi odlicno.Povezao sam sa mreznim kablom kartica 100mbs.Onda sam taj racunar spojio sa jos jednim preko svica i na taj drugi sproveo ne ali preko kartice 10mbs.E sad da li bi net radio brze na tom drugom racunaru da sam ih spojio sa karticom od 100mbs???
Ne.
 
ccc,neki ljudi su bas drski!
Covek ti je objasnio zasto treba da zamenis te dve mrezne,a ti mu odgovaras "to opste nije bilo pitenje"...
Malo mozga i nisi morao ni postavljati pitanje, adsl max protok za sada je 768kbs,sto znaci da i ako imas max protok opet je mnogo manji od 10mbs i da bez problema prolazi kroz oba racunara!
Zakljucak : Internet ce ti raditi potpuno istom brzinom na drugom racunaru,bilo sta drugo da prebacujes preko ova dva racunara a da nije internet bice mnogo sporije zato sto nije 100mbs vec 10!
 

Back
Top