Upload - Download na mom sajtu kako ?

Inspector

Aktivan član
Poruka
1.372
Hteo sam da napravim sajt na kome bi moglo da se uploaduju .midi i .kar fajlovi e problam je sto neznam dali postoji neki dobar file hosting ili ima neki HTML kod za to ? Voleo bi da mogu da se upload-uju samo .midi i .kar fajlovi znaci da svi drugi fajlovi koji bi trebali da se upload-uju a nisu ova dva automatski izbrisu ili da se neprihvate ! Codemaker pomagaj majketi !
 
To sa uploadom na sajt je malo zayebato...
Moze se naravno odraditi sa PHPom ali je forma koja to inicijalizuje ogranicena sa sve dugmicem za submit itd..
Moze se ograniciti sta sme da se uploaduje itd... Imam negde te PHP programe jer sam jedno vreme resavao neki problem oko toga. Nije mi se svidjalo kako izgleda, pa sam trazio neka resenja i cak kupio neki upload sustem koji prikazuje i progrs bar (sto mi je zapravo trebalo) ali opet nisam zadovoljan, Nije to bas nesto elegantno.
Problem je naime ako na primer korisnik uploaduje veci fajl, to se ne vidi kao proces (neki procgres bar) vec korisnik nije obavesten da li se uploaduje ili ne.

Nazalost, nemam vremena da to pronadjem i izabreem sta da ti predlozim, jer imam nocas previse posla, setujem 5 IIS za veb sajtove u USA.
Ako ti niko ne odgovori do sutra uvece, pokusacu da se organizujem
Uglavnom, moze se odraditi.
 
Forma:
Kod:
<!-- enctype mora biti multipart form data, metod mora biti POST -->
<form enctype="multipart/form-data" action="upload.php" method="POST">
    <!-- MAX_FILE_SIZE mora biti pre FILE polja, i ovo ne radi na svim browserima, u php.ini se podesava MAX_FILE_SIZE -->
    <input type="hidden" name="MAX_FILE_SIZE" value="30000" />
    <!-- ime input file polja ce biti key u $_FILES nizu -->
    Fajl: <input name="userfile" type="file" />
    <input type="submit" value="Send File" />
</form>

upload.php :
PHP:
<?php
//odredujemo folder
$uploaddir = 'uploads/';
//formiramo celu putanju novg fajla
$uploadfile = $uploaddir . basename($_FILES['userfile']['name']);

//Provera ekstenzije
$fileinfo = pathinfo($_FILES['userfile']['name']);
$extension = $fileinfo['extension'];
if ($extension != ('mid' or 'kar')) { die ("Dozvoljen je upload samo za .mid i .kar ekstenzije!"); }

//upload i poruke
if (move_uploaded_file($_FILES['userfile']['tmp_name'], $uploadfile)) {
   echo "Fajl je uspešno uploadovan.\n";
} else {
   echo "Greška pri uploadu!\n";
}
?>

Ovaj kod ce ti uploadovati samo .mid i .kar ekstenziju . U folderu gde se nalazi ovaj upload.php napravi folder uploads.
 
Da, tacno je to to, lepo i precizno postavljen kod! :)
Meni jedino fali neki dobar progress bar, da prilikom slanja veceg fajla korisnik ne bleji u ekran i pita se, da li se njegov fajl uopste prenosi...
Prevrnuo sam nebo, zemlju i Google ali nista upotrebljivo, cak i placena varijanta zahteva gomilu komplikovanih podsavanja itd... a rezultat nezadovoljavajuci.
Ako nadjes nesto baci ovde pa da vidimo, mnogo je vazno da korisnik vidi sta se desava
 
E radi ali ne bas onako kako sam ja zamislio .... ! Evo vam link pa se uverite sami : http://midi-karaoke.ifastnet.com ! Ovo sam napravi nabrzinu sajt cisto za test ! Kao sto vidite uploaduje midi i karaoke ali takodje i sve ostalo ! probao sam a posaljem .txt i .ico fajlove i uspeo je i to mada nebi trebalo.... Takodje imam jos jednu pitanje dali na sajtu mogu da napravim da i drugi vide sta se uploadovalo (da bude kao neki prozor i u njemu svi fajlovi koji su mi u uploads-u) ?
 
Kod:
<html><head><title>Upload</title></head>
<body>
<br>
<form action="upload.php" method="post" enctype="multipart/form-data" >
<input name="userfile" type="file">
<input type="submit" value="Upload">
</form>
<br>
Dozvoljene ekstenzije su .mid i .kar
<br>
Velicina fajla je ogranicena na 3MB
<hr>
<?php

$uploaddir = "uploads/";
$maxfilesize = 3145728;
$filesize = $_FILES['userfile']['size'];
$name = $_FILES['userfile']['name'];
$tmpname = $_FILES['userfile']['tmp_name'];
$ok = false;

	if($name==''){
		$wrongext = '';
	} else {
		$wrongext = 'Upload neuspesan! Ekstenzija nije dozvoljena. Dozvoljene ekstenzije su .mid i .kar<br><br>';
		}

$array = explode(".", $name);
$nr = count($array);
$ext = $array[$nr-1];

	if ($ext=="mid" || $ext=="midi" || $ext=="kar"){
		if ($filesize > $maxfilesize){
			echo 'Upload neuspesan! Fajl je veci od 3MB<br><br>';
		} else {
			$ok = true;
                  	}
	} else {
		echo $wrongext;
                }

    	if ($ok == true){
      		if (is_uploaded_file($tmpname)){
       	  		move_uploaded_file($tmpname,$uploaddir.'/'.$name);
          		echo 'Upload uspesan!<br><br>';
      		}
     	}

   	if ($handle = opendir($uploaddir)){
       		while (false !== ($file = readdir($handle))){
			if ($file=='.' || $file=='..'){
				$file='';
				$br='';
			} else {
				$br='<br>';
				}
              		echo '<a href=" '.$uploaddir.$file.' ">'.$file.'</a>'.$br;
       		}
       		closedir($handle);
   	}

?>
</body></html>

Nadam se da ces se snaci
p0zdrav!
 
Inspector:
Kao sto vidite uploaduje midi i karaoke ali takodje i sve ostalo ! probao sam a posaljem .txt i .ico fajlove i uspeo je i to mada nebi trebalo....
Evo ja sam sad probao da posaljem txt fajl i dobijam poruku o gresci tako da mi nije jasno kako si ti uspeo da uploadujes taj txt fajl.., u svakom slucaju imas ovaj drugi primer koji je postavio @the saint pa probaj tako.
 
Inspector:
E ljudi pomoc idite ponovo na sajt sad sam pokusao da napravim odvojeno domacu od strane muzike i pokusao nesto sam da petljam sa .php fajlom ! Uostalom recite gde sam pogresio napravio sam folder domaca za domacu muziku samo sam promenio naziv ! Neznam gde sam pogresio pomagajte ! http://midi-karaoke.ifastnet.com sam ce da vam izbaci neke gluposti !

Promenio si naziv php fajla u uploaddomaca.php
Moras da izmenis fajl:

<form action="uploaddomaca.php" ...


p0zdrav
 
E ma to sam i uradio nego sam izostavio jedan deo koda kad sam isao copy paste :) !!! Inace redi i ovo super ! E sad mi jos ostaje da napravim nekako da foldere mogu da vidim na mojoj strani i da budu malo sredjeni... ! Znaci upload radi a napravio bi jednu stranu specijalno da gde ti fajjlovi mogu da se skinu ! Postoji strana koja ide direktno ka folderu ali je malo ruzno kad bi se islo direktno :) ! Pogledajte : http://midi-karaoke.ifastnet.com/Strana/ ! Znaci te fajlove bi sredio da idu redom po imenu i napravio bi neki search sa kojim bi mogao da pretrazujem moje fajlove (mozda bi dodao i neku pozadinu ili slicicu cisto da mi bude lepse) ! Nemorate da se cimae za ovo pitam samo ko zna dosta ste mi pomogli i sa ovim ... Puno pozzz
 

Back
Top