Razgovor za posao
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 52

Tema: Razgovor za posao

Aktivan član piskaralo (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2007.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Razgovor za posao

E ovako konkurisala sam za jedan posao i zvali su me juce da dodjem u 11h a ja kazem pa ne mogu tad ako moze drugi dan, zena sto me zvala kaze stavice me pod znak pitanja.
    Istog dana me zvali popodne i ponovo da dodjem ako mogu u 16:30 a ja opet kazem totalno neozbiljno da li mogu da me nazovu za 5-10 minuta da dodjem kuci da zapisem adresu i ostalo posto nemam pri sebi trenutno papir i hemisku. kaze ok. zvali su metrci put i zakazali. Znaci prvo sto su stekli o meni NEOZBILJNOST!
    Dosla sam ranije i javljam se na portirnicu i umesto da kazem dosla sam na zakazan razgovor za tu i tu firmu ja kreten (jezik brzi od pameti) kazem ime konkurentske firme , na to me portir pogleda i prevrne ocima...
    Drugo sto su stekli o meni KRETEN TOTALNI
    Poceo razgovor na engleskom i tu ja tuc muc odgovorim, pa onda malo na srpskom to je bilo super, i za kraj vrlo prosto i jednostavno pitanje na engleskom sta planiram u buducnosti? Ja zablokiram i nikako ne sastavim recenicu na to mi zene sto su me intervjuisale kazu ok javice mi mailom kako sam prosla

Interesuje me sta mislite da li cu posle svega biti primljena(mada ja mislim da su totalno ludi ako me prime) i da li ste vi imali slicnu situaciju i kako ste prosli?

Sorry sto je dugacko...

Primećen član _honeybunny_ (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: Razgovor za posao

Nisam imala takve situacije...pojedini poslodavci su meni pokazali koliko su neozbiljni i neodgovorni,zakazu razgovor u 15h ,ja se pojavim,njega nigde nema...
    Zovem ga ,nedostupan. Dobro nije strasno,imala si mozda tremu...mada sumnjam da ce te primiti,sorry.

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

veselo
    pazi, ako im trebas, primice te, bez obzira na to sto TI mislis da je mozda lose.
    ž Lose bi bilo da si se spetljala pa rekla kako je buducnost ne daj BoZo crna ili je nema u Srbiji (uuu, ovo jako ne vole!) bla bla ili da si nakon 3. zakazivanja jos opusteno zakasnila ..a to sto si portiru rekla ime konkurentske firme, ma bas te briga. Vazno da nisi bila neljubazna (to je cesce, neljubaznost sa tzv. nizim stafom, a posle slihtanje)

Kad treba da ti jave, piskaralo? Drzim palceve!
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Učlanjen
    16.03.2007.
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio Betty
    veselo
    pazi, ako im trebas, primice te, bez obzira na to sto TI mislis da je mozda lose.
    ž Lose bi bilo da si se spetljala pa rekla kako je buducnost ne daj BoZo crna ili je nema u Srbiji (uuu, ovo jako ne vole!) bla bla ili da si nakon 3. zakazivanja jos opusteno zakasnila ..a to sto si portiru rekla ime konkurentske firme, ma bas te briga. Vazno da nisi bila neljubazna (to je cesce, neljubaznost sa tzv. nizim stafom, a posle slihtanje)

Kad treba da ti jave, piskaralo? Drzim palceve!
    Pa rekli su za par dana ce mi poslati mail i ja sad svaki dan 100 puta proveravam ali nista nema. Nisam rekla nista o crnoj buducnosti, ali sama sam sebi delovala ... katastrofa, i sad nocu ne mogu da spavam norlano budim se i nerviram se jer sam totalni kreten ...
    Negde u dubuni duse se nadam pozitivnom odgovoru, ali realno treba sagledati cinjenice.
    Hvala za palceve ;-) ;-) ;-)

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Jednostavno više ništa u ovom trenutku ne zavisi od tebe što se tog posla tiče, te je nerviranje i loše spavanje potpuno besmisleno. Šta je bilo, bilo je. Dakle opušteno i bez nerviranja. Znam da je lako reći ali teško učinit. Zbog toga držim palčeve za posao, ali i za normalno spavanje. [/font]

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

ej, mene malo brine taj mejl....:? Malo mi je kao neko odyebavanje, a?
    Pazi, MENI je mejl ravnopravan način komunikacije (čak i prefered!) ali uglavnom naš svet ne drži do toga. Moguće je da bi da je nešto zaista važno javnuli telefonom? Ili da su možda hteli da ti stvae do znanja da nisi first chioce tako?

Jao ja imam bag ovde. S telefonom, prezirem ga. Sve zavisi kakav ko ima odnos prema dopisivanju.
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Učlanjen
    16.03.2007.
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio bojan p
    [font=Verdana]Jednostavno više ništa u ovom trenutku ne zavisi od tebe što se tog posla tiče, te je nerviranje i loše spavanje potpuno besmisleno. Šta je bilo, bilo je. Dakle opušteno i bez nerviranja. Znam da je lako reći ali teško učinit. Zbog toga držim palčeve za posao, ali i za normalno spavanje. [/font]
    hvala na podrsci;-)

Citat Original postavio Betty
    [font=Verdana]ej, mene malo brine taj mejl.... Malo mi je kao neko odyebavanje, a?
    Pazi, MENI je mejl ravnopravan način komunikacije (čak i prefered!) ali uglavnom naš svet ne drži do toga. Moguće je da bi da je nešto zaista važno javnuli telefonom? Ili da su možda hteli da ti stvae do znanja da nisi first chioce tako?

Jao ja imam bag ovde. S telefonom, prezirem ga. Sve zavisi kakav ko ima odnos prema dopisivanju.[/font]
    ma znam jednog decka njemu su vec javili mailom tako da o telefonskom pozivu i ne razmisljam... da ne duzim vise komplikovano je

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

U pitanju je pola odgovora, a i nije mi najjasnije sta mi treba da kazemo, neku rec utehe? Sama kazes da si poprilicno za*ebala stvar i ispala neozbiljna.

Učlanjen
    16.03.2007.
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio Oggy
    U pitanju je pola odgovora, a i nije mi najjasnije sta mi treba da kazemo, neku rec utehe? Sama kazes da si poprilicno za*ebala stvar i ispala neozbiljna.
    treba mi podrska i nada da ce mi pozitivno odgovoriti..., ako me razumes

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Pa mozda nisi bila najgora, mozda je odziv bio slab....ako ti je CV ok mozda razumeju tremu....Uostalom jedna prijava za posao i cekanje odgovora nije resenje, konkurisi jos negde.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio piskaralo
    treba mi podrska i nada da ce mi pozitivno odgovoriti..., ako me razumes
    [font=Verdana]Mislim da ti pre svega treba podrška da se ne nerviraš i da budeš staložena kada budeš konkurisala za sledeći posao ma kada to bilo. A mejl će stići, i bez obzira kakav odgovor dobiješ imaćeš jedno iskustvo više za sledeći put. Posmatraj na sve što se desilo sa pozitivne tačke. [/font]

Učlanjen
    16.03.2007.
    Reputaciona moć
    52

[font=Verdana]Mislim da ti pre svega treba podrška da se ne nerviraš i da budeš staložena kada budeš konkurisala za sledeći posao ma kada to bilo. A mejl će stići, i bez obzira kakav odgovor dobiješ imaćeš jedno iskustvo više za sledeći put. Posmatraj na sve što se desilo sa pozitivne tačke. [/font]
    Trudim se ali sam nestrpljiva da dobijem odgovor...

Hvala

Primećen član
    Učlanjen
    21.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    48

Poslom posredovanja pri zaposhljavanju se bavim pa ti mogu dati par praktichnih savjeta.
    Prvo, nikakva katastrofa nije biti zauzet pri zakazivanju sastanka, to samo znachi da neshto radish u zivotu. Nastup pred portirom ne znachi nishta, on ne vodi intervju. Shto se tiche poslodavca, stvar je u potpunosti drugachija. Na razgovoru obichno bude vishe chlanova kolektiva. Obichno odluchuje onaj koji najmanje pricha. Na analizi ste od ulaska u kancelariju:
    da li ste se ispravno postavili
    neki kandidati ulete u kancelariju bez da pozele dobar dan, upitaju da li je slobodno, prestave se imenom i prezimenom
    kakvu ste gardarobu na sebi imali
    preporuchuje se klasichna poslovna odjeca, nikako kratke suknje, prekratke bluze (otkriven pupak), vidljiv pirsing ili tetovaza, shminka mora biti nenapadna, uredna frizura
    posebno bitano je da pokazete visok stepen lichne kulture i elokventnost
    vi cete predstavljati organizaciju u kojoj radite, pa morate imati bogat rijechnik, bez nepravilno izgovaranih rijechi, zbunjenost se tolerishe u odredjenoj mjeri, poslodavac je svjestan da odredjen stepen treme mora da postoji, obzirom na vashu situaciju, ali ne mozete biti namrgodjeni i shturi u odgovorima
    pravi odgovor na pitanje vezano za buducnost je vezan za usavrshavanje vashih znanja i vjeshtina, nalazimo se u vremenu kada je osnovni kapital svakog radnika i poslodavca, znanje i u njega se trenutno najvishe ulaze
    ako je kljuchni element radnog mjesta na koje aplicirate odlichno znanje engleskog jezika, a vi ste pokazali tek djelomichno znanje, vjerovatno necete biti primljeni
    gestikulacija je izuzetno bitna, na ekonomskim fakultetima se sve vishe pojavljuju predmeti koji definishu znachenje polozaja tijela, pa ce i to biti stavljeno na vagu, preporuchujem da nabavite knjigu koja detaljno opisuje ovu temu, jer cete moci upravljati situacijom, umjesto da dozvolite da budete izmanipulisani
    postavice vam pitanje vezano za visinu plate kojom bi bili zadovoljni, nemojte zuriti sa odgovorom, ali nemojte pokazati ni zbunjenost i neodluchnost. dobar odgovor je: ne mogu da definishem visinu plate bez uvida u kompletan obim posla
    postavite konkretna pitanja koja su vezana za posao koji trebate obavljati, na taj nachin cete dati do znanja poslodavcu da vas interesuje posao koji bi trebali da obavljate.
    Postoji josh niz elemenata koji su bitni pa ako vas interesuje, tu sam.
    Pozdrav i vishe srece drugi put

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Sta bi piskaralo, jel da pitam il da saljem krempite na kuchu ?

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

držati se platnog razreda je mudro ili ne, della? U kojim slucajevima je ok tražiti vise?

Početnik
    Učlanjen
    11.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

imas da nadjes knjige na netu tipa kako razvaliti interview, na engleskom naravno. Ako te ne prime sada, pogledaj malo o tome i sledeci put ih pocepaj :mad:

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Neces biti primljena...sve ti je rekla, javice ti mejlom.... :-( Kako smes uopste, da zamolis da te zovu kasnije i da kazes, da nemozes tad....
    Sve ostavljas i ides na razgovor....zaista jako neozbiljno....

U slucaju da te prime...svaka im cast..

P.s.bas sam bila gruba i stavila sam ti so na ranu...ali jao...gr....nikad ne reci, da ne mozes sad i sl. to ne znaci nekome, da vodis svoj lican zivot...no, da ces i kad im budes zaista trebala reci da ne mozes...
    Poslednji put ažurirao/la gost 43599 : 11.04.2007. u 22:07

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio alya
    Neces biti primljena...sve ti je rekla, javice ti mejlom.... :-( Kako smes uopste, da zamolis da te zovu kasnije i da kazes, da nemozes tad....
    Sve ostavljas i ides na razgovor....zaista jako neozbiljno....

U slucaju da te prime...svaka im cast..

P.s.bas sam bila gruba i stavila sam ti so na ranu...ali jao...gr....nikad ne reci, da ne mozes sad i sl. to ne znaci nekome, da vodis svoj lican zivot...no, da ces i kad im budes zaista trebala reci da ne mozes...
    [font=Verdana]Ovo je tek neozbiljno. Po logici primenjenoj ovde, isto tako će se ponašati i kada bude jednoga dana radila u firmi pa je neko pozove, zar ne?

Ono što se nikako ne radi je da na odeš na dogovoreni sastanak. A to da si trenutno zauzet i da ti neki termin ne odgovara je nešto potpuno normalno.
    [/font]

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

[font=Verdana]Ovo je tek neozbiljno. Po logici primenjenoj ovde, isto tako će se ponašati i kada bude jednoga dana radila u firmi pa je neko pozove, zar ne?

Ono što se nikako ne radi je da na odeš na dogovoreni sastanak. A to da si trenutno zauzet i da ti neki termin ne odgovara je nešto potpuno normalno.
    [/font]

Molim.. :shock: ..razgovor je razgovor...i termin se postuje...ako je nesto dogovoreno dogovoreno je...konkurencije ima koliko hoces..ako nece ona ima ko ce....
    Neznam u kojoj zemlji zivis....ali posao se ne dobija lako....i kad konkurises za posao...znas otprilike kad bi mogli, da te zovu na intervju...zato isplaniras sebi obaveze, da ima dosta vremena za razgovor...pojavise se na vreme i das maksimalno od sebe...
    Nakon toga sve zavisi od njih...mnogo znaci, da to ispostujes...kao sto i poslodavac moze da uzme vremena, da razgovara sa kandidatima najmanje sto mozes da uradis je da se pojavis na vreme i kad ste se dogovorili...

Vidis kod nas nije nesto normalno, da si zauzet kad te zovu na razgovor...ispale te odma...
    Da i podrazumeva se, da si im na raspolganju, da radis nadure...itd...kad im je potrebno....naravno moras da se zauzmes i za sebe, da te nebi gazili...al to zavisi od toga kako se osoba na pocetku postavi....a da ti termin ne odgovara nije postavljanje za sebe, vec umisljenost...takvo nesto mozes da radis kad imas brdo iskustva kad si trazen u svojoj profesiji, dobro obavljas posao i nije te lako zameniti....

Početnik
    Učlanjen
    11.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Mis'im, mozes ti da se postavis kao veliki baja - superiorni pristup, ili da budes bedno piskaralo u njihovim ocima, sve zavisi, mozes da izduvas ili prodjes u oba slucaja. Mada, ako ti je prvi posao pre ces proci kao ovo drugo :-) Samo malo nabudzeno: Vredno, motivisano, realno, bedno piskaralo

@ovo dvoje gore
    Ljudi, istina obicno nije u medjusobno suprodstavljenim krajnostima nego negde izmedju Pa vi izvucite, da ne smaram sad...
    Poslednji put ažurirao/la Show&nista : 11.04.2007. u 22:41

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Zasto bi se postavljao kao bedno piskaralo...ni to nikome ne treba....jako je bitno, da si realan, motivisan, dobre volje, pricizan, da volis da radis, da ucis....da se trudis....
    Mnogi ce radije, da zaposle i nekoga bez iskustva, samo ako zna da ceni neke stvari i da se postavi kako treba...zavisi kakva si osoba...
    Postoje i oni koji iskoristavjau...ali ako ti se nesto ne svidja trazis drugi posao itd....

Ja licno, nebi zaposlila nekoga ko zatrazi drugi termin a da nema neko ok objasnjenje....da sam imala neki kontakt sa osobom koja konkurise pre...i ako bi videla, da je ta osoba ok...mozda bi i zazmurila na jedno oko....

Jos ako neko nema iskustva...i kaze da ne moze tad..tek onda si ispalio...

Početnik
    Učlanjen
    11.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Slazem se oko 80%.
    Kao sto rekoh, ima knjiga o tome, citava nauka, pa ko voli...
    Nabubas napamet ona najcesca pitanja i opustenzi

Učlanjen
    16.03.2007.
    Reputaciona moć
    52

Ja sam velika budal ajer se jos uvek nadam...
    Ovaj razgovor mi je drugi u zivotu ali je ostavio veliki utisak a i uticaj na mene, naravno negativan. Znam svoje kvalitete ali sam takodje i svesna svojih mana koje cu se truditi da u buduce popravim.

ZAHVALJUJEM SE NA ISKRENIM ODGOVORIMA

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nada zadnja umire... Ne dozvoli, da te to obeshrabri...samo sledeci put razmisli pre nego sto uradis nesto slicno....

Odazovi se na razgovor, misli pozitivno, obuci se prikladno, daj sve od sebe i nadaj se...nemoj sad da se nerviras suvise...bilo i proslo...trazi na drugom mestu...

Početnik
    Učlanjen
    11.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Nada umire poslednja.
    Ja sam se zaposlio posle drugog razgovora. Ranije sam slao CV na jos par mesta, ali onako sa pola mozga, cisto da udjem u foru.
    U savakom slucaju ce ti dosta koristiti to iskustvo.
    Jos nesto, ako su ozbiljna firma poslace ti mail u svakom slucaju. Po meni, neprofesionalno je i nije fer da ti ne posalju obavestenje ako nisi primljena, posebno jer si bila na razgovoru. Ako bude bas tako, takva firma ti i ne treba, naci ces bolju 100%. Samo napred.

Slične teme

1. msn razgovor
    Autor koca chemist u forumu Internet
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 23.11.2008., 19:12
  2. Razgovor o sexu
    Autor Butterfly effect u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 19.11.2008., 11:09
  3. razgovor za sve
    Autor angely u forumu Arhiva
    Odgovora: 19