Zoran Cirjakovic vs Biljana Srbljanovic na Blogu B92

BG5

Veoma poznat
Poruka
11.580
Zoran Cirjakovic jos jednom majstorski odgovara jakobincima.Ovog puta Biljani Srbljanovic na njenom blogu


Zoran Cirjakovic (28 Mart, 2007 - 15:02)

"Jedan od razloga zašto fini i pristojni ljudi ne smeju ovde da se predstave si, između ostalih, ti, način kako fino i uverljivo govoriš neistine i vređaš. protuve u ovoj zemlji smeju da se predstave, oni tebi ne smetaju, verejem da te inspirišu i da im se, na neki način, raduješ.
ako se sećaš kada sam pisao o tebi nisam imao izvore, nisi ti latinka, koliko god da si popularna. da citirama tonija džada, američkog profesora koji je pisao o liberalnim braniteljima bušove politike, ti si samo njihov "korisni idiot", verovatno jedan od najkorisnijih i najvrednijih. baš zato što si, za razliku od njih, toliko talentovana, pametna i uspešna u jednom komplikovanom poslu. znam da su tvoje namere drugačije od njihovih, znam da si iskrena, ali mislim da to nije izgovor, da ne može da te abolira od saučesništva u jednom ekstremističkom projektu kamufliranom "liberalizmom".
čak verujem da znaš ono što sam ja saznao o latinki i "liberalnoj" kliki - mnogo pre nego što sam napisao tekst na koji aludiraš i razgovarao sa bilo kojim od neimenovanih izvora - napisali bi ga i ti. znam da te ne zanima, ali da te zanima tu ti neće pomoći svi tvoji beogardski izvori, ne može se do svih istina pomoću skajpa, mejla i bloga. meni je najveći izazov ono netransparentno, skriveno u liku simpatičnih bakica (koje to nisu) i monstruma sa licem deteta, miloševićevska perverzija i zlo koji su se uvukli u njegove neprijatelje, prave razmere infekcije koja je zatrovala obe srbije"

http://blog.b92.net/node/4945?page=1
 

Back
Top