ponovo brak?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: ponovo brak?

Domaćin phenomenon (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano ponovo brak?

Sta misle o ponovnom zasnivanju porodice muskarci koji imaju brak za sobom?
    Znaci probali da budu muzevi i ocevi, imaju/nemaju decu iz tog braka, i iz nekog razloga vise nisu ozenjeni. Da li ih i sta inspirise da ponovo zasnuju porodicu?

Gost 36589 nije na forumu
    je ono za cim ti umires a nikada neces biti :
    Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: ponovo brak?

Inspirise ih,al ne mogu da smisle konkretan tekst.
    Polako,sad ce oni

Domaćin phenomenon (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Ja koliko vidim- sve cutolozi... :shock:

Aktivan član
    Učlanjen
    16.01.2007.
    Reputaciona moć
    56

Pa verovatno da ima ko da im kuva,pere,pegla,sprema...

Zainteresovan član Nole1 (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Evo jedan koji nije cutolog. Moja iskustva u braku su dosta losa ali ne znaci da je brak smrt. Moj prijatelj je 20 godina ziveo u uzasnom braku i kada je sin upisao fakultet a on uspeo da mu kupi stan razveo se dosta lose ali po njega uspesno. Zasnovao je novi i koliko vidim veoma srecan drugi brak. Ne znaci da je pravilo ali mislim da dvoje ljudi koji za sobom imaju po jedan los brak u novi ulaze sa puno vise paznje jedan prema drugom, razumevanja za onog drugog sto mislim da je i dobra osnova za uspeh u braku. Ko zna mozda gresim. Ponavljam noj je katastrofa ali ne znam sta je resenje ili ga ne vidim....

Iskusan sevilja (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio phenomenon
    Znaci probali da budu muzevi i ocevi, imaju/nemaju decu iz tog braka, i iz nekog razloga vise nisu ozenjeni. Da li ih i sta inspirise da ponovo zasnuju porodicu?

Zasto da ne!
    Brak je zajednica dve osobe, koje mogu da odgovaraju jedna drugoj ili ne!
    Ja na to gledam kao na veze...sa nekim ti je super i sve bi s njim, a sa nekim se zeznes, lose ga procenis....sto ne znaci da ce sledeci put biti isto tako ili gore!

Ja bih cak i volela da nadjem nekog razvedenog pa da imamo veliku srecnu porodicu!
    On dovede njegovu decu, ja rodim jos koje i super!
    Poslednji put ažurirao/la sevilja : 04.04.2007. u 22:49

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

zashto bi se neko uoptje zhenio?
    Voistinu.

Ističe se
    Učlanjen
    03.03.2007.
    Reputaciona moć
    67

pa da bi mu bilo lepo i da bi imao decu
    ok moze deca i bez zenjenja ali kao ne znam
    pa takav je propis neki ti nemoj da se zenish necu ni ja

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Žene se da ne umru sami... Valjda. I da ne omatore uz mačke... Dobro to i mene malo muči...
    Janidebi

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Mislim da su razlozi manje-više isti kao kod žena.
    Niko ne želi da bude sam. Kleli su se ili nisu da neće nikad više, pa se zaljube, požele dom i porodicu, spremni su da pokušaju ponovo. I što reče Nole1, imaju iskustvo propalog braka iza sebe, što je dragoceno.

Ako u prethodnom braku nisu imali dece, to takođe može biti motiv.

Ako imaju decu, opet postoji milion situacija. Ako su deca mala i bez majke (udovci npr.) mogu da požele da deci obezbede kompletnu porodicu. Ako su deca odrasla, imaju svoj život, poželeće nekog sa kim će ostariti. Ono, čašu vode da ti donese. Niko ne želi da ostari sam. Ima onih slučajeva da se ljudi venčavaju u 60-70 godina. (Mada, tada su često deca protiv toga zbog ugroženog nasledstva).

Aktivan član Emily_Bg (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    68

Ako je jedan brak propao ne mora da znaci da ce sve posle toga da bude osudjeno na propast.Ne znaci ti da ako je nekom prvi brak bio los,zavrsio se lose,da ta osoba nije porodican covek da ne ume da funkcionise tako.Jednostavno,desi se.A sta ih inspirise?pa verovatno zelja da ne budu sami,nova ljubav,zasto da ne?Mislim da koliko god da je rastanak losa stvar,toliko je i dobra,jer mozes da ucis na svojim i tudjim greskama.

Iskusan
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    105

moje deda se 3x zenio... zene mu umirale, pa zato... a decu je trebalo podizati...
    znam jos jednoh tipa koji se 3x zenio, doduse on nema decu.
    internet - disconnecting people

SINDI
    Guest

ih bre ...pa ne mozes to generalizovati...svaki covek je svet za sebe;-)

Primećen član webhanuma (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ali nekako se cini da ne zele tu vrstu posvecenosti i ozbiljnosti u odnosu koju nosi ponovni brak i ponovno gradjenje porodice. Zasto?
    Ko se jednom o mleko opece taj i u jogurt duva ;-)
    Pa ima smisla totalno. Dakle ako su jednom imali papir koji ocigledno nije ovekovecio njihovu ljubav, onda su svesni da im sledeci put takvo sto nije neophodno. Sto je o.k. neko to radi jer se silno opekao (alimentacije, podela imovine...), neko je prosto sujeveran, neko je svestan da ljubav nije potpis na papiru...
    Pa ja jednom pala na roskama jer sam los put izabrala, da vis' samo kako sam pametno birala sledeci put... a ovo je mLogo pak drugacije.
    S druge strane ima i primeraka koji su bas zaglibili u losem braku i oni dodju najpovoljniji nekako, jerbo stvarno umeju da cene sve ono sto nisu imali pre. Ali ti su bas ugrozena vrsta :-D

Elita gossca (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1535

Ako bih se razvela, ne bih se vise nikada udavala. Zajednicki zivot - mozda, al papir ne.
    Mada, ajde, kao nikad ne reci nikad..verovatno to sve zavisi od raznog...

Primećen član More_bre (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

ne upuštaj se u to sranje.

pa yebote, ako si se jednom opekao oćeš opet da pipaš ringlu ?!

na kraju krajeva šta je poenta braka? da ne budeš sam kad budeš star i nemoćan ?!

e pazi da nije !

kad ostariš ostaviće te svako, pa makar imao i desetoro dece i tri žene,
    kad budeš star svi će te izbegavati.

zato ne komplikuj sebi život nego uživaj dok si zdrav, a kad ostariš umrećeš.

Aktivan član Iivija (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2006.
    no actual people were physically harmed or emotionally damaged in the making of this profile.....
    Reputaciona moć
    0

jao bozhe.. e dal tema dal odgovori.... shta je ludje?

Elita gossca (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1535

[QUOTE=phenomenon]
    Citat Original postavio More_bre
    ne upuštaj se u to sranje.

pa yebote, ako si se jednom opekao oćeš opet da pipaš ringlu ?!

na kraju krajeva šta je poenta braka? da ne budeš sam kad budeš star i nemoćan ?!

e pazi da nije !

Da li postoji mogucnost da to ne uradis iz nekog tako ``interesa`` nego prosto da to p o z e l i s sa nekom zenom, da zivite i gradite porodicu zajedno?! Jel to nemoguca misija?
    Nije. Veci je strah od ponovnog razvoda, od ponovnog osecaja neuspesnosti..Ako se desi da s nekim osoba ne oseca te strahove, bar ne u velikoj meri, znaci da je verovatno prava stvar u pitanju..jer, ljubav istiskuje strah.
    Ima puno ljudi koji su zaista srecni u drugom braku.
    Rekoh gore..sve to zavisi od raznog..

Aktivan član
    Učlanjen
    19.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

NIKADA
    Daleko od toga da sam nesrecan u braku...sve je sasvim ok...i nemam nameru da ostavim svoju lepsu polovinu....
    Ali ako bi lepsa polovina resila da me ostavi....
    NIKADA se vise ne bih zenio...ali pazi..NIKADA
    Uzeo bih stan u strogom centru...50m2, ne treba veci...
    Decu imam, ne bih morao da jurim neku zbog potomstva
    Dakle stancic u centru grada(Amsterdam) ...vikendi bi bili za moje klince a ostalo..posao...i uzivanje
    Ne mislim da bi mi zena trebala u zivotu vise...(da se razumemo, zena za zajednicki zivot a ovako..mislim da bi ih bilo i vise nego dovoljno)
    Za kucne poslove mi sigurno ne treba...
    pranje i peglanje vesa...odneses ves u veseraj..vrate ti ispeglano...sredjeno...za pravu sitnicu..trenutno je 6 kosulja da se opere i izpegla 10 eura...a ostalo po kg platis 3 eura
    Klopa? Uzasno je jevtino klopati u gradu a i firma ima odlicnu kantinu.
    Masina za pranje sudova bi resila problem sa sudjem
    A sredjivanje kuce...pun Amsterdam ilegalaca...juznoamerikanke sredjuju celu kucu za 20ak evrica..

Ponovo zivot sa nekom? JOCK Mile....Da ponovo upoznajem neku tamo(ludu) familiju, da se odricem nekih sebi bitnih stvari...ma neeeeeeeeema sanse...
    Dosta mojih prijatelja se razvelo i sada zivi bas tako kako napisah...i nikome ne pada na pamet opet brak...ili pak zajednicki zivot...

Volim ja zene, razumem ja zene...ma sve je cool.....ali nikad vise

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Phen, pa nije Aleksa baš pravi primerak - on je oženjen.

A ja savršeno razumem kako se oseća. Ja sam u dugoj vezi, pa kad samo pomislim šbb-kbb da treba sve ispočetka sa nekim drugim...da mu crtam ko sam, šta sam, da spajam familije, prijatelje, ono sve od nule, ma, kažem, nema šanse za milion godina.

Ali, to tako misliš, a ko zna kako bi zaista reagovao da se u takvoj situaciji nađeš...i ja mislim da je lepše u paru.

Elita Kvinsi (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    745

Eto Aleksa ti si pravi primerak onih koje sam pokusala da opisem i pitam se ZASTO? Naravno da mozes sam da organizujes sve te kucne poslove i da ti ne treba druga zena da bude tu da bi to sve obavljala, ali zar nije lepse biti u paru, ozbiljno, zar ne zelite vise tu vrstu odnosa, nego je lepse, mozda i sebicno prosto samo ugadjati sebi? Priznajem da mi je tesko da razumem ako se ne radi o sebicluku odkud takav stav.
    I ja razmišljam kao Aleksa. Kad bih ponovo ostala sama, NIKADA više ne bih se udavala, a verovatno ne bih ni imala dugu, obavezujuću vezu. Ponovo prolaziti kroz sve faze veze, kompromisi, navikavanja, usklađivanja, familije- no way hose.
    Čist sebičluk je u pitanju. Želela bih da ugađam sebi, da jedno vreme podredim sve mojim željama. Šta u tome ima loše?

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Citat Original postavio ultrared
    Čist sebičluk je u pitanju. Želela bih da ugađam sebi, da jedno vreme podredim sve mojim željama. Šta u tome ima loše?
    Ma nema, pretpostavljam da bih se i ja tako osećala, na jedno vreme... Ali to ne znači da bi se zaklela "nikad više ozbiljno" i, šta, zezala se bez obaveza ceo život? Kao, od sad pa nadalje one-night-stands-only?

Poznat rastamann (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Ljudi, biti sam ne znachi biti usamljen...
    Pobogu, odjednom je sve zahvatila sex & grad manija, sve dozivljavaju frustracije ako nisu udate, a imaju 30 i kusur godina. Previshe ste podlozne svom tom PR bulshit-u.
    Tenis turnir u Zemunu - Znachi open...

Elita Kvinsi (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    745

Citat Original postavio medved_bg
    Ma nema, pretpostavljam da bih se i ja tako osećala, na jedno vreme... Ali to ne znači da bi se zaklela "nikad više ozbiljno" i, šta, zezala se bez obaveza ceo život? Kao, od sad pa nadalje one-night-stands-only?
    u mojim godinama nema viže zezanja;-)
    daleko od toga (da ne čuje zlo:razz: da ću ostati sama, odnosno razvesti se. Ali, stavljam se u hipotetičku situaciju i stojim iza onog što sam rekla. Kada bih se razvela, ne bih se više upetljavala u ozbiljne veze, ili brak. Ja recimo, imam dete. Kod mene nema "zezanja", nema one nihgt stands, ja jednostavno nisam takva osoba. Samotnjak sa po prirodi i mislim da mi samoća ne bi teško pala, a ni apstinencija. Ali, ako se zalomi ponekad, Bože moj...
    kad sam pisala prethodni post, na sex nisam ni pomislila,niti ga pominjala-a ti odmah na one night stands
    Poslednji put ažurirao/la Kvinsi : 12.04.2007. u 13:17

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Citat Original postavio ultrared
    u mojim godinama nema viže zezanja;-)
    daleko od toga (da ne čuje zlo:raz da ću ostati sama, odnosno razvesti se. Ali, stavljam se u hipotetičku situaciju i stojim iza onog što sam rekla. Kada bih se razvela, ne bih se više upetljavala u ozbiljne veze, ili brak. Ja recimo, imam dete. Kod mene nema "zezanja", nema one nihgt stands, ja jednostavno nisam takva osoba. Samotnjak sa po prirodi i mislim da mi samoća ne bi teško pala, a ni apstinencija. Ali, ako se zalomi ponekad, Bože moj...
    kad sam pisala prethodni post, na sex nisam ni pomislila,niti ga pominjala-a ti odmah na one night stands
    To kao ilustracija neobaveznih veza

A ovo, boldovano, hipotetički zašto?
    Ne mislim sad da bi tražila (bračnog ili vanbračnog) muža iz moranja, ali ako se namesti...Ono, stabilna veza, dobar čovek, ljubav, voli tvoje dete i/ili dete odraslo, šta znam... Što da ne?

Slične teme

1. ponovo PHP
    Autor know_not_know u forumu Web dizajn
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11.07.2005., 11:44

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •