Sta uraditi sa Siptarima ako dobijemo Kosovo?

veoma jednostavno, ako ista dobijemo, to ce biti enormno neverovatna sustinska autonomija za sipose. to znaci da nece moci da ucestvuju u vlastima na republickom nivou, jer u suprotnom ne moze biti sustinska vec funkcionalna autonomija. problem resen lako i jednostavno. ako nam to uspe, samo treba kroz pregovore ustanoviti vrste odnosa izmedju republike i pokrajine, ali u parlament ne mogu uci.
 
Mangup:
Mene bas to zanima...ja sam za to da Kosovo ostane u Srbiji,ali ljudi sta raditi sa 2 miliona Siptara koji ne zele da budu u Srbiji?Kako resiti taj problem?Nista ne prejudiciram,zelim da cujem misljenja... :shock: :idea:

Isto što i pre bombardovanja i iseljavanja Srba, Turaka, muslimana (sadašnjh Bošnjaka)...
Vratititi sve njih, vratiti ih na radna mesta koja su držali pre 99, raščistiti imovinske odnose (vratiti oteto), sprovesti novu privatizaciju (ne držati se ove lopovske sprovedene pod patronatom lopovske "kosovo trust" agencije) gde će pravo na deonice imati ljudi koji su stvorili i radili po tim firmama, Albance bez državljanstva tretirati kao sve azilante u zapadnim, demokratskim zemljama, i shodno tome izgraditi kampove za smeštaj dok im se ne odredi status, a posle sprovesti zakon republike Srbije, gde srpska policija treba da sa KPS policijom (nijedna nije etnički čista) radi zajedno, obezbediti granicu, Šiptarima proteranim iz zapadnih zemalja omogućiti da se vrate u iste :mrgreen:.....
 
Kao prvo siptara nema 2 miliona a kao drugo i to sto ih ima blizo 50% nema drzavljanstvo Srbije vec su siptari iz Albanije koji su se naselili i nakotili na KiM u zadnjih 20 godina.Izmedju ostalog zato su i stalno bojkotovali popis da bi mogli da manipulisu sa ciframa.
Ti koji nemaju drzavljanstvo automatski lete preko granice.
 
Mangup:
Mene bas to zanima...ja sam za to da Kosovo ostane u Srbiji,ali ljudi sta raditi sa 2 miliona Siptara koji ne zele da budu u Srbiji?Kako resiti taj problem?Nista ne prejudiciram,zelim da cujem misljenja... :shock: :idea:

Ako ne zele da budu u Srbiji neka budu negde drugde. Neznam zasto bi Srbi trebali da ostanu bez kosova zbog toga sto neko zeli ovo ili ono. U slucaju da kosovo ostane u Srbiji zaista cemo imati probleme sa smestajnim kapacitetima u zatvorima. Jeste da je nezamislivo drzati dva miliona ljudi u zatvorima... Zamisli samo koliko bi vremena bilo potrebnio da svaki od dva miliona albanaca prodje kompletnu pravnu proceduru od samog hapsenja preko sudjenja do izricanja presude. Ma to bi bio haos...
Pravna drzava bi bila onesposobljena. A u takvim situacijama to bi znacilo samo jednu stvar - RAT.

I nek se srbi na oruzije dizu.

Zam da neki misle da je ispunjavanje zelje albancima mnogo jednostavnije resenje. Ali takvi ljudi koji tako razmisljaju ( albanci su jaci od nas a sila boga ne moli ) neka se pomire sa cinjenicom da bi po istoj logici svako ko je jaci od njih imao puno pravo da im uzima novac i imovinu. I sta onda jel vam sad jasno zasto idemo u taj RAT jer nam neko upravo otima teritoriju a kao argument ima sledece. Ja sam jaci i zelim to.

Ma bole sve vas ona stvar za kosovo, da vam uzmem 100 dinara vi bi ste se tukli samnom na ulici zvali miliciju.
 
Autobus 88:
Ako ne zele da budu u Srbiji neka budu negde drugde. Neznam zasto bi Srbi trebali da ostanu bez kosova zbog toga sto neko zeli ovo ili ono. U slucaju da kosovo ostane u Srbiji zaista cemo imati probleme sa smestajnim kapacitetima u zatvorima. Jeste da je nezamislivo drzati dva miliona ljudi u zatvorima... Zamisli samo koliko bi vremena bilo potrebnio da svaki od dva miliona albanaca prodje kompletnu pravnu proceduru od samog hapsenja preko sudjenja do izricanja presude. Ma to bi bio haos...
Pravna drzava bi bila onesposobljena. A u takvim situacijama to bi znacilo samo jednu stvar - RAT.

I nek se srbi na oruzije dizu.

Zam da neki misle da je ispunjavanje zelje albancima mnogo jednostavnije resenje. Ali takvi ljudi koji tako razmisljaju ( albanci su jaci od nas a sila boga ne moli ) neka se pomire sa cinjenicom da bi po istoj logici svako ko je jaci od njih imao puno pravo da im uzima novac i imovinu. I sta onda jel vam sad jasno zasto idemo u taj RAT jer nam neko upravo otima teritoriju a kao argument ima sledece. Ja sam jaci i zelim to.

Ma bole sve vas ona stvar za kosovo, da vam uzmem 100 dinara vi bi ste se tukli samnom na ulici zvali miliciju.
svaka cast za komentar.
 
Prvo, proveriti vlasničke papire. Većina šiptara je tu regularno.

Onda proveriti da li pojedini izbegli žele da sa svojim porodicama napuste položoje kojih su se domogli po Beogradu po principu samo ja da udjem - pa da zaposlim sve iz svog sela.

Ako ne budu hteli, onda da napuštene stanove stavimo na tender i uzmemo koju kintu.
 
Torrente-BG:
Kao prvo siptara nema 2 miliona a kao drugo i to sto ih ima blizo 50% nema drzavljanstvo Srbije vec su siptari iz Albanije koji su se naselili i nakotili na KiM u zadnjih 20 godina.Izmedju ostalog zato su i stalno bojkotovali popis da bi mogli da manipulisu sa ciframa.
Ti koji nemaju drzavljanstvo automatski lete preko granice.
Dobro de... nisu bas pre 20 godina dosli...mislim da ih znatno vise ima od kad je prekinuto bombardovanje pa dosli iz Albanije jer ih je pre bombardovanja bilo oko milion mozda nesto preko a sad odjednom dva....ne ide ta mata...
 
Autobus 88:
Ako ne zele da budu u Srbiji neka budu negde drugde. Neznam zasto bi Srbi trebali da ostanu bez kosova zbog toga sto neko zeli ovo ili ono. U slucaju da kosovo ostane u Srbiji zaista cemo imati probleme sa smestajnim kapacitetima u zatvorima. Jeste da je nezamislivo drzati dva miliona ljudi u zatvorima... Zamisli samo koliko bi vremena bilo potrebnio da svaki od dva miliona albanaca prodje kompletnu pravnu proceduru od samog hapsenja preko sudjenja do izricanja presude. Ma to bi bio haos...
Pravna drzava bi bila onesposobljena. A u takvim situacijama to bi znacilo samo jednu stvar - RAT.

I nek se srbi na oruzije dizu.

Zam da neki misle da je ispunjavanje zelje albancima mnogo jednostavnije resenje. Ali takvi ljudi koji tako razmisljaju ( albanci su jaci od nas a sila boga ne moli ) neka se pomire sa cinjenicom da bi po istoj logici svako ko je jaci od njih imao puno pravo da im uzima novac i imovinu. I sta onda jel vam sad jasno zasto idemo u taj RAT jer nam neko upravo otima teritoriju a kao argument ima sledece. Ja sam jaci i zelim to.

Ma bole sve vas ona stvar za kosovo, da vam uzmem 100 dinara vi bi ste se tukli samnom na ulici zvali miliciju.

sipci jaci od nas??
 

Back
Top