Савез логораша Републике Српске и хашки трибунал

Sorab1

Primećen član
Banovan
Poruka
587
24.01.2005 - Савез логораша Републике Српске /РС/ позвао је данас главног тужиоца Хашког трибунала Карлу дел Понте да испуни обећања и подигне оптужнице против најодговорнијих лица из реда политичких и војних структура бошњачког народа из ратног периода.

"Оправдано очекујемо од Вас да испуните обећања дата Савезу логораша РС да ћете подићи оптужнице против најодговорнијих лица из реда политичких и војних структура бошњачког народа, за шта смо Вам и ми, као и други, доставили обимну документацију" - каже се у писму које је Савез логораша упутио Дел Понтеовој.

Савез логораша поново је позвао Карлу дел Понте да дође у Бањалуку и разговара са представницима Савеза и бившим логорашима.

У писму се наводи да је Савез логораша у августу прошле године упутио позив и да је она подржала идеју за такав састанак, до кога ни до данас није дошло.

"Савез логораша РС понудио је да Канцеларија Хашког трибунала у Бањалуци оствари контакт са потпредсједником Савеза Славком Јовичићем, али то није урађено" - каже се у писму.


Ни до данас ништа није хашки трибунал урадио. "Демократама" не смета.
 
Sorab1:


Ни до данас ништа није хашки трибунал урадио. "Демократама" не смета.


u novinama neki frajer glasno trubi
zaboga recite narodu
da se javnost buni

kažite mi tko je podoban
kažite mi tko je opasan
hej
uvijek ista priča

slobodnih mjesta ima
samo gdje šljakeri rade
svi bi u birokraciju
tamo su bolje plaće

pijem kavu danas
barem dvadeset puta
a efektivno radno vrijeme
mi nije ni pet minuta
 

Back
Top