Peticija protiv uzasa nad delfinima!!!!

difrent from others...:
koji su debi***li ovi operateri.stavili mi temu na loc i ribolov kao da ja ovim hocu da uputim ljude u lov na delfine.ako je moguce da mi se vrati tema na svastaru....
Tema nije za svastaru nego za dobrog Shrink-a. Pa zar mi pored nasih problema da se bavimo time????? Pominje li ko ove ljude pored nas koji pazare i zive od kontenjera?? Sta sa njima? Pa kad to resimo aj moze na delfine ali pre toga bliznji svoj
 
Mislim da postoji ogromna razlika izmedju delfina i pileta! Nikakvu peticiju necu da potpisujem, jer od toga nikakve vajde nema, ali na neke gluposti gore izjavljene moram da odgovorim. Izjaviti da je isto ubiti delfina i pile je totalno debilno, jer svi znamo da su delfini medju najinteligentnijim i najsvesnijim bicima na planeti, posle coveka. Ne mora se kukati za svakom ubijenom zivotinjom, ali postoji razlika izmedju osnovnih potreba i luksuza. Ubiti onakvo bice samo da bi se neka svinja prezderavala "delfinetine" je zlocin, sto se mene tice. Livija, da li bi mogla da iskuliras da gledas kako neko ubija i dere kera? Ali neeee, pa pas je covekov prijatelj, i pametan je, i umiljava se i sve to.... Za to bi sigurno izjavljivala nesto slicno gore navedenom? Daaaa, da, verujem ti! Zbog tako debilnih razmisljanja je i istrebljen ogroman broj vrsta na planeti! A ti, ako vec neces da pomognes, bar se ne podsmevaj tudjim pokusajima da nesto poprave!
 
mislim da covek ne shvata da japanci nemaju plodne zemlje i da jedino sto im preostaje jeste da koriste more da bi se prehranili ,mislim ipak tako mala [povrsinski] planinska zemlja sa 125 miliona stanovnika.....oni jedu dosta i hobotnice i one su najinteligentnije i visprene medju beskicmenjacima pa se niko ne buni...nego mama kupi mi brata ili meeeedu ili delfina...klinacke fantazije....
 
2pike:
Ljudi, i ja sam ribolovac, pa nisam tako krvnicki nastrojen. Cesto mi je zao i stuku da odnesem kuci, pa je vratim, iako obozavam njihov ukus. A uporedjivati delfina i stvorenje koje ima mozak ko orah, glupo je
Probaj da ti nekad padne na pamet da tu stuku koju upecaj i koju ti je zao, das nekom ko je stvarno gladan, a ima gladnih medju nama mnogo. Tek tad ti skidam kapu, a javno i pismeno priznanje svima vama sto ste u zalosti za jadnim delf. tek onda kad u njihov fond(verovatno ga ima) posaljete na primer DVE pune plate ili ono sto zaradite za dva meseca. Do tad ronite suze u tisini.
 
kamper2:
Probaj da ti nekad padne na pamet da tu stuku koju upecaj i koju ti je zao, das nekom ko je stvarno gladan, a ima gladnih medju nama mnogo. Tek tad ti skidam kapu, a javno i pismeno priznanje svima vama sto ste u zalosti za jadnim delf. tek onda kad u njihov fond(verovatno ga ima) posaljete na primer DVE pune plate ili ono sto zaradite za dva meseca. Do tad ronite suze u tisini.
Ja lepo rekoh da ko nece da pomogne, ne mora bar da *****! Sto se tice naseg "ekoloskog" doprinosa, ja se trudim da pomognem tamo gde mogu, i do sad nisam malo doprineo. Mozda bi bilo bolje da visim po forumu i podyebavam ljude kojima je stalo da promene nesto. Sto se mene tice, rasprava je zavrsena, ti si u pravu, uzivaj u pobedi
 
2pike:
Ja lepo rekoh da ko nece da pomogne, ne mora bar da *****! Sto se tice naseg "ekoloskog" doprinosa, ja se trudim da pomognem tamo gde mogu, i do sad nisam malo doprineo. Mozda bi bilo bolje da visim po forumu i podyebavam ljude kojima je stalo da promene nesto. Sto se mene tice, rasprava je zavrsena, ti si u pravu, uzivaj u pobedi
Ok, evo uzivam, ali ne potpuno.Stuku koju upecas(a bude iznad mere)pokloni nekom kome meso zaista treba, i videces, tek si tada promenio nesto(umesto prazih reci npr.kenjanja)

Zivelo Dragacevo!
 
Koliko ljudi umire svaki dan na najsuroviji nacin, koliko njih zivi ispod nivoa stoke, u najmizernijim uslovima, koliko njih umire dnevno jer ne moze da plati obicno lecenje i hranu, deca u Indiji se prodaju po ceni od pedesetak dolara a volovi od 300, koliko Srba na Kosovu godinama ne sme da ode u polje na rad, da izadje iz kuce pa se ne potpisuju peticije niti se iko seti njih. Svetski dusebriznici umotavaju svoje pudlice u dzemperice i masu nekakvim pravima dok prava ljudi u nekim delovima sveta za njih ne postoje. Opet, okrutnost prema zivotinjama ne moze ostaviti normalnog coveka ravnodusnim. Delfini su ipak plemenite zivotinje i nisu zasluzili ovako nesto, posebno sto su sisari izuzetne inteligencije. Japan moze ziveti na tonama neke druge ribe, pun ih je okean, neka jedu oktopode i lignje ionako jedu sve sto im dodje pod ruku.
 

Back
Top